Wiodący język obcy

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Alegoria
Posty: 10
Rejestracja: 2009-07-09, 00:18
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Wiodący język obcy

Postautor: Alegoria » 2009-08-30, 01:55

Witam wszystkich i po raz kolejny proszę o pomoc, tym razem w swojej sprawie :wink: .
Postaram się przedstawić mój problem.
Od I klasy sp do I klasy gimnazjum (włącznie) moim językiem obcym wiodącym i jedynym był język angielski. Klasa, do której chodziłam przez pierwszy rok gimnazjum została rozwiązana (dużo osób nie zdało) i porozrzucali nas po innych klasach. Ja trafiłam do klasy z wiodącym językiem niemieckim. Nigdy nie uczyłam się tego języka, a osoby, które były w tej klasie, uczyły się niemieckiego od I klasy sp i na takim poziomie też były prowadzone lekcje. Nauczycielka wiedziala o mojej sytuacji, ale przecież nie mogła dla jednej osoby zmienić materiału i mimo, iż umiałam niewiele, na koniec miałam dwójkę. Teraz idę do trzeciej klasy i pojawia się problem. Język obcy wiodący jest przedmiotem rekrutacyjnym do Liceum, za dwójkę jest 0 pkt, a poza tym, taka ocena mnie nie usatysfakcjonowuje. Wiosną, razem z egzaminem humanistycznym i matematyczno- przyrodniczym będę pisać egzamin z języka obcego wiodącego, wiem, że mojemu rocznikowi ten egzamin jeszcze się nie wlicza do pkt rekrutacyjnych, ale mimo to, chciałabym wypaść dobrze. Klasa w której jestem teraz, uczy się języka angielskiego od I klasy Gimnazjum.
Teraz pojawiają się pytania:
Co, kiedy i czy w ogóle mogę coś zrobić, aby móc pisać egzamin z angielskiego oraz co zrobić, aby przedmiotem rekrutacyjnym był angielski i z niego ocenę przeliczyć na pkt rek a nie z niemieckiego i czy jest taka opcja aby do Liceum wybrać język wiodący angielski?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
"Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni" - J. Kochanowski.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku- propagujmy poprawną polszczyznę.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wiodący język obcy

Postautor: Jolly Roger » 2009-08-30, 15:35

Zdajesz egzamin z języka obowiązkowego. Jeśli to są dwa języki to rodzice deklarują, który język będziesz zdawać na egzaminie. Jeśli w tej klasie obowiązkowym jest tylko niemiecki to musisz zmienić klasę na taką z obowiązkowym językiem angielskim lub nadrobić zaległości z języka niemieckiego co wcale nie musi być aż takie trudne.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron