Niemiecki- po co?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

pietruszka
Posty: 51
Rejestracja: 2009-08-30, 00:52
Kto: uczeń
Lokalizacja: pomorskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: pietruszka » 2009-09-09, 22:15

U mnie w liceum najnowszy rocznik ma tak:
obowiązkowy angielski na 4 poziomach,
do wyboru:
niemiecki od podstaw i grupa zaawansowana, francuski od podstaw i grupa zaawansowana oraz hiszpański od podstaw, od przyszłego roku być może rosyjski jako zajęcia pozalekcyjne

Każda osoba niezależnie od klasy przydzielana jest do danej grupy angielskiego a drugi język sobie wybiera.
Dajmy na to z klasy A trzy osoby uczą się francuskiego, z klasy B pięć, z klasy C jedna, z klasy D trzy i te osoby mają zajęcia razem, jako grupa, nie jako klasa.
To dużo logiczniejsze rozwiązanie, niestety kosztem innych klas - które owego systemu nie mają i plan całego ZSO musiał być dostosowany żeby całemu rocznikowi 93 pasowały zajęcia tak i siak...
Szczęściarze ;)

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: 676 » 2009-09-09, 22:25

upieczona.anglistk pisze:jakiej organizacji? wybrania sobie samemu jezyka? prawda, ale przymiarki, przymarkami, a zycie sobie


Tak, dokładnie. Rozumiem, dziękuje...
Szanuj ucznia swego, możesz nie mieć żadnego...

Awatar użytkownika
ZazziXi
Posty: 132
Rejestracja: 2009-08-11, 00:35
Kto: uczeń
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: ZazziXi » 2009-09-09, 22:54

Boże... 7 lat zmarnowanych nad nauką j.niemieckiego.Teraz drugi rok mam j.angielski i żałuję, że nie mam go od początku.Jak dla mnie niemiecki jest zupełnie nie potrzebny.Strasznie mi się nie podoba ten język, naród i ludzie.Nie chce mieć nic wspólnego z Niemcami, robić tam interesów czy coś.Niemiec to wróg, zwyczaj po dziadkach? :roll: Niemiecka muzyka jest nie do słuchania.Noo żeby nie urazić fanów Rammstein :P Niemiecki trzeba lubić - wtedy można coś osiągnąć.
( :

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: 676 » 2009-09-09, 23:31

ZazziXi pisze:Strasznie mi się nie podoba ten język, naród i ludzie.Nie chce mieć nic wspólnego z Niemcami, robić tam interesów czy coś.Niemiec to wróg, zwyczaj po dziadkach? :roll:


Ale mawia się, że trzeba znać język wroga. Nie słyszałaś? :P
Szanuj ucznia swego, możesz nie mieć żadnego...

pietruszka
Posty: 51
Rejestracja: 2009-08-30, 00:52
Kto: uczeń
Lokalizacja: pomorskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: pietruszka » 2009-09-10, 14:41

Wróg wrogiem, ale jak mówiłam, matematykę musimy znać czy nam się to podoba czy nie i matematyka jest uniwersalna - działanie 2+2=4 w każdym kraju będzie oznaczać to samo. A jeden język można lubić a drugiego nienawidzić, z resztą nauka języka to nie same słówka i gramatyka, to poznawanie kultury - której wcale nie chcemy poznać i nie podoba nam się ona. To wciskanie czegoś na siłę, czegoś, czego się wciskać nie powinno. Matematyka jest jedna i wyboru nie ma, języków jest masa i czemu akurat torturować dzieci najgorszym którego większość z nas nie chciałaby się uczyć?

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: adner » 2009-09-10, 19:22

Weźcie, aż hadko was słuchać. Co to w ogóle za poglądy? Nie wiem, skąd się to bierze... Ale nie powinno mnie to dziwić. W końcu u nas osoby czarnoskóre się wytyka palcami, ich oprawcy cieszą się poparciem sporej części społeczeństwa.

Nie spodziewałem się na tym forum takiego zacofania.
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

antie
Posty: 353
Rejestracja: 2009-08-24, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: antie » 2009-09-10, 19:39

adner pisze:Nie spodziewałem się na tym forum takiego zacofania.


To raczej ostre przejawy szowinizmu i nacjonalizmu. :cry:
Stąd już blisko do faszyzmu.
Najsmutniejsze, że niektórzy są wręcz dumni z takich szowinistycznych poglądów :evil:

Awatar użytkownika
ZazziXi
Posty: 132
Rejestracja: 2009-08-11, 00:35
Kto: uczeń
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: ZazziXi » 2009-09-10, 20:14

adner pisze:Co to w ogóle za poglądy? Nie wiem, skąd się to bierze... Ale nie powinno mnie to dziwić. W końcu u nas osoby czarnoskóre się wytyka palcami, ich oprawcy cieszą się poparciem sporej części społeczeństwa.

Nie spodziewałem się na tym forum takiego zacofania.


Historia... Pierwsze słysze żeby osoby czarnoskóre były wytykane.Owszem, kiedyś były ale teraz jest inaczej.W Poznaniu czy Warszawie są bardzo zróznicowani ludzie takze murzyn nie robi wrazenia.Za dużo oglądasz "Ranczo" ;D ;D Niemcy to kraj nie lubiany na świecie, są bogaci, bo się dorobili na nieszczęsciu innych.
( :

ewagca
Posty: 85
Rejestracja: 2008-09-11, 20:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: ewagca » 2009-09-10, 20:17

pietruszka pisze:Dawno temu miało się jeden język obcy i to w liceum.

A skąd wzięłaś takie informacje? Kończyłam podstawówkę dawno, dawno temu i uczyłam się języka obcego, wtedy był to tylko rosyjski. W liceum były obowiązkowe dwa języki, przy czym rosyjski był obligatoryjny a do wyboru w zależności od szkoły był angielski, francuski, niemiecki i hiszpański.

Jeżeli ktoś nie chce się uczyć konkretnego języka powinien wybrać taką szkołę, w której są języki odpowiadające zainteresowaniom ucznia.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: edzia » 2009-09-10, 20:25

ewagca pisze:W liceum były obowiązkowe dwa języki, przy czym rosyjski był obligatoryjny a do wyboru w zależności od szkoły był angielski, francuski, niemiecki i hiszpański.
Właśnie, też to pamiętam. Jednym z głównych kryteriów wyboru szkoły średniej było (przynajmniej dla mnie) właśnie nauczanie tego drugiego języka obcego (po rosyjskim).

pietruszka
Posty: 51
Rejestracja: 2009-08-30, 00:52
Kto: uczeń
Lokalizacja: pomorskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: pietruszka » 2009-09-10, 20:43

Wybrać szkołę ponadgimnazjalną z odpowiednim językiem to nie jest problem :)
ale gimnazjum - jedyne gimnazjum bez niemieckiego (które znam) to gimnazjum dwujęzyczne francuskie i nie uczysz się tam języka od podstaw.
Mi tu chodzi bardziej o to że w gimnazjum ten drugi język obcy jest obowiązkowy :roll:

Degefangen
Posty: 40
Rejestracja: 2008-07-18, 10:50
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: Degefangen » 2009-09-29, 07:15

Dlaczego drugi język obowiązkowy jest dla was taką solą w oku ?

Im wcześniej poznacie więcej języków, tym bardziej zaprocentuje to w waszej przyszłości !

Moim zdaniem niemiecki jest pięknym językiem. Chociaż drugi język obcy winien być wybierany przez ucznia.

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: antares140 » 2009-11-15, 00:03

Język niemiecki i to piękny szlachetny język. Uczę w podstawówce , gimnazjum ( tu język niemiecki jest tak samo ważny jak angielski ) i w liceum. U mnie w szkole uczniowie nie mają problemu że nauką j. niemieckiego. Uważam że dwa ważne języki które powinno się uczyć od 1 klasy podstawówki to angielski i niemiecki. A skoro nie chcesz się uczyć niemieckiego to się nie ucz a nauczyciel wystawi za to stosowną ocenę

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niemiecki- po co?

Postautor: 676 » 2009-11-15, 00:45

Język niemiecki i to piękny szlachetny język.


Podziwiam za opinię. :) W moich stronach każdemu kojarzy się ze zbrodniarzami, najeźdźcą i okupacją - starsze pokolenie nie może się od tego uwolnić i przekazuje to niejako młodym.
Szanuj ucznia swego, możesz nie mieć żadnego...


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron