Czekam na ciekawe odpowiedzi ;)

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Maślorz
Posty: 37
Rejestracja: 2009-09-04, 20:58
Kto: uczeń
Lokalizacja: pomorskie

Czekam na ciekawe odpowiedzi ;)

Postautor: Maślorz » 2009-09-11, 20:00

Nie wiem czy ten temat już był ale zaryzykuje zapytac ;]
Mam pytanie do nauczycieli dotyczące tego czym imponuje wam uczeń. Jakie cechy ma ten którego szanujecie i podziwiacie. Do których pałacie sympatią ? a może jakieś przykłady z życia wzięte ?:> :P

pietruszka
Posty: 51
Rejestracja: 2009-08-30, 00:52
Kto: uczeń
Lokalizacja: pomorskie

Re: Czekam na ciekawe odpowiedzi ;)

Postautor: pietruszka » 2009-09-11, 21:40

No chyba logiczne że imponujący jest uczeń systematyczny, dokładny i znający umiar w wypowiedzi który daje pole do popisu innym uczniom, a nie lubiany jest zarówno przemądrzały kujonek jak i olewusek który zawsze na dwójach jedzie...

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Czekam na ciekawe odpowiedzi ;)

Postautor: Witold Telus » 2009-09-12, 21:33

Imponuje mi zawsze uczeń, który wie, czego chce. Oraz uczeń odważny, prawdomówny i szczery.

Uczeń systematyczny, lecz pasywny nie robi na mnie żadnego wrażenia. Podobnie, jeśli jest fałszywy lub obłudny.

Kujon - a kim jest kujon? Zdefiniuj bliżej...

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czekam na ciekawe odpowiedzi ;)

Postautor: 676 » 2009-09-13, 03:17

Słowniki i powszechnie przyjęte definicje stanowią, że kujon to ktoś, kto zdobywa wiedzę na potrzeby testów i sprawdzianów jedynie poprzez wyuczenie się jej na pamięć, bez jakiegokolwiek rozumienia jej... Nierzadko (choć nie jest to regułą) zdobywając dzięki temu wysokie oceny.
Szanuj ucznia swego, możesz nie mieć żadnego...

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Czekam na ciekawe odpowiedzi ;)

Postautor: Witold Telus » 2009-09-13, 09:22

No to kujonów nie za bardzo lubię...

pietruszka
Posty: 51
Rejestracja: 2009-08-30, 00:52
Kto: uczeń
Lokalizacja: pomorskie

Re: Czekam na ciekawe odpowiedzi ;)

Postautor: pietruszka » 2009-09-15, 17:54

Kujon to osoba która ma klapki na oczach i wyuczy się wszystkiego co trzeba ale nie potrafi objaśnić tego komuś, tym bardziej ma problem żeby wyrazić to swoimi słowami. Takie tam.

Awatar użytkownika
pharao29
Posty: 20
Rejestracja: 2009-09-15, 17:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Czekam na ciekawe odpowiedzi ;)

Postautor: pharao29 » 2009-09-15, 20:08

Nie cierpie uczniów, którzy dla lepszej oceny potrafią byc lizusami <bleee>, wolę niepokornych, nieznośnych, ale mówiących prawdę. Oczywiście imponują mi też uczniowie, którzy MYŚLĄ SAMODZIELNIE.
Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń.

dirty princess
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-15, 22:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czekam na ciekawe odpowiedzi ;)

Postautor: dirty princess » 2009-09-15, 22:27

Ja zawsze najbardziej lubię uczniów, ktorzy lubią mój przedmiot ;P tak naprawdę, a nie na pokaz, to widać. I ktorzy pracują na lekcjach, są zaangażowani.

A tak poza tym? Przede wszystkim oryginalnych, wyróżniających się pozytywnie na tle grupy. Uwielbiam uczniów z pasją! Gdy wiem, ze jest coś, czym ten uczeń jest naprawdę zafascynowany i w czym jest dobry, to jestem w stanie mu wiele wybaczyć (nieobecności na lekcjach itp.).

W zeszłym roku w klasie maturalnej mialam chlopaka, ktory dużo opuszczał. Najpierw byłam do niego nastawiona negatywnie i byłam niemiła, gdy pojawiał się na lekcjach, bo wydawało mi się, że po prostu olewa. Potem jednak w którejs rozmowie wyszlo, ze pasjonuje się samochodami i właściwie nie wychodzi ze swojego warsztatu... Co zupełnie zmienilo moje podejście do niego. A na koniec i tak okazało się że maturę zdał całkiem ładnie :)


Wróć do „Kącik uczniowski”