Pozycje uczniów podczas lekcji...

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

chlodna_wisnia
Posty: 29
Rejestracja: 2009-08-08, 16:30
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Pozycje uczniów podczas lekcji...

Postautor: chlodna_wisnia » 2009-10-20, 16:21

Pytanie do nauczycieli: jak postrzegacie osoby, które się dobrze uczą, ale na lekcjach tak jakby śpią z głową na rękach, na ławce, tak iż nie widac im twarzy :P

Uczniowie: jakie pozycje przyjmujecie na lekcjach?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Pozycje uczniów podczas lekcji...

Postautor: edzia » 2009-10-20, 17:39

chlodna_wisnia pisze:Pytanie do nauczycieli: jak postrzegacie osoby, które się dobrze uczą, ale na lekcjach tak jakby śpią z głową na rękach, na ławce, tak iż nie widac im twarzy
Taka pozycja jest niedopuszczalna!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pozycje uczniów podczas lekcji...

Postautor: malgala » 2009-10-20, 19:53

Nie wyobrażam sobie pokładających się uczniów na lekcji.
Trafił mi się raz taki uczeń (przyszedł w ciągu roku z innej szkoły), który pokładał się na stoliku, bujał na krześle, przyjmował różne przedziwne pozy.
Pierwsza lekcja - wielokrotne zwracanie uwagi.
Druga lekcja - jedna uwaga i ostrzeżenie, że jak nie będzie siedział porządnie, to resztę lekcji odbędzie stojąc. Stał 35 minut.
Trzecia lekcja - stał ostatnie 15 minut (już bez wcześniejszego ostrzeżenia)
Czwarta lekcja i wszystkie kolejne - pozycja bez zarzutu.

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pozycje uczniów podczas lekcji...

Postautor: 676 » 2009-10-20, 21:24

Pamiętam, jakie ja dziwne pozycje przyjmowałem, gdy miałem kłopoty z plecami - o matko. To dopiero musiał być widok, z perspektywy już nie tyle uczniów i nauczyciela (bo wszystko było zgłoszone wychowawcy i odpowiednio odnotowane), ale z perspektywy osób wchodzących do sali w różnych sprawach... :P

Co do różnych dziwnych pozycji typowo "sennych" - takowe zdarzają się w mojej klasie uczniom chyba tylko w salach dusznych, ciasnych i słabo przewietrzanych. Mamy konkretnie jedną taką - koszmar. Uczymy się tam wyłącznie z powodu braków lokalowych. Trzeba mieć niezłe zdrowie, żeby przetrzymać tam te 45 minut. Dodam, że dotyczy to nie tylko uczniów, ale i nauczycieli, którzy nieraz celowo zamieniają się na sale, żeby tylko nie spędzić tam tych pięciu, sześciu godzin lekcyjnych pod rząd.
Szanuj ucznia swego, możesz nie mieć żadnego...

Degefangen
Posty: 40
Rejestracja: 2008-07-18, 10:50
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pozycje uczniów podczas lekcji...

Postautor: Degefangen » 2009-10-25, 15:56

Często zdarza mi się przybrać jakąś komiczną pozę, ukryć twarz w ramionach, położyć głowę na ławce, pobujać się na krześle, zamyśleć się kompletnie, patrząc w okno, bądź nawet zamknąć oczy.

Ale nie robię tego celowo.

Awatar użytkownika
ZazziXi
Posty: 132
Rejestracja: 2009-08-11, 00:35
Kto: uczeń
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Pozycje uczniów podczas lekcji...

Postautor: ZazziXi » 2009-10-27, 17:17

Kolega z klasy nosi ze sobą poduszkę :lol2: Siedzi na niej lub leży... Często się zastanawiam jak moi koledzy to robią, że poprostu śpią całe lekcje.Co zrobią jak nauczyciel coś spyta i nie będzie kompletnie wiedział o co chodzi?Czasem to jest naprawde śmieszne np.kolega podnosi głowe, twarz cała odciśnięta, oczy senne :lol: Oczywiście oni wiedzą na jakich lekcjach mogą sobie na to pozwolić.Mi się nigdy takie coś nie zdarzyło ;D - nawet tego sobie nie wyobrażam w mojej roli.Siedze jak należy, ewentualnie podpieram się reką.
( :

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pozycje uczniów podczas lekcji...

Postautor: malgala » 2009-10-27, 18:01

ZazziXi pisze:Mi się nigdy takie coś nie zdarzyło ;D - nawet tego sobie nie wyobrażam w mojej roli.Siedze jak należy, ewentualnie podpieram się reką.

A ja kiedyś na studiach zasnęłam na wykładzie. Strasznie nudny był, a ja byłam po prawie całonocnej nauce do kolokwium.
Obudziłam się jak mi długopis z ręki na podłogę wyleciał :D

malgosi35
Posty: 126
Rejestracja: 2007-05-23, 17:51

Re: Pozycje uczniów podczas lekcji...

Postautor: malgosi35 » 2009-10-27, 20:44

Swego czasu, po wejściu na wykład i zajęciu miejsca natychmiast zasypiałam (odruch bezwarunkowy). :roll: :oops:
Dałam więc sobie spokój i zostawałam w łóżku.
Dziś, pomna swoich doświadczeń, nie daję usnąć moim studentom, a jak któremuś się zdarzy to go nie budzę, bo musi być faktycznie strasznie zmęczony. :lol:
Małgorzata


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron