Dyskoteka Szkolna. Pilne!!

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

negativ
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-25, 15:46
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Dyskoteka Szkolna. Pilne!!

Postautor: negativ » 2009-11-25, 15:52

Witam. Jestem uczniem gimnazjum i ostatnio spotkałem sie z pewnym problemem, a mianowicie moja wychowawczyni zabroniła iść mi i paru osobom pójscia na dyskoteke szkolną ( poniewaz mam uwagi - 5 ) Czy nauczyciel moze zabronic pojscia na dyskoteke szkolna ? Prosze o odpowiedz ;)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dyskoteka Szkolna. Pilne!!

Postautor: malgala » 2009-11-25, 17:29

Tak, może zabronić.
Jeżeli uczeń ma na swoim koncie jakieś przewinienia (a 5 uwag to chyba z powietrza się nie pojawiło), to wychowawca ma prawo zastosować karę w postaci zakazu udziału w imprezach klasowych lub szkolnych. Podobnie rodzice mogą zabronić dziecku wyjścia na dyskotekę.
Poza tym mogłeś to pytanie zadać w kąciku uczniowskim. W tym dziale uczniowie się nie wypowiadają (poczytaj regulamin forum).

Awatar użytkownika
sylwiam81
Posty: 42
Rejestracja: 2009-11-23, 20:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dyskoteka Szkolna. Pilne!!

Postautor: sylwiam81 » 2009-11-25, 18:45

przykre to ale niestety prawdzewe,nauczyciel,dyrektor moze zabronic uczniowie przyjść na dyskotekę,jeśli uczeń,źle się zachowuje bo dyskoteka jest w pewnym sensie nagrodą dla uczniów a nikt nie potrzebuje na dykotece osób,którzy zachwują się niestosownie

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dyskoteka Szkolna. Pilne!!

Postautor: motylek8 » 2009-11-25, 21:29

Co więcej, u nas stosuje się zasadę, że uczeń powyżej 3 nagan ma zakaz wstępu na dyskotekę (chyba mamy to nawet zapisane w regulaminie dyskotek) - właśnie dlatego, że dyskoteka jest formą nagrody dla uczniów (w przeciwieństwie do nauczycieli - dla nas pilnowanie na dyskotece to już wątpliwa przyjemność :wink: )

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dyskoteka Szkolna. Pilne!!

Postautor: 676 » 2009-11-26, 00:04

Poza tym - już z uczniowskiej perspektywy wspomnę - ktoś, kto zebrał 5 uwag może być trudny do upilnowania dla nauczycieli... i przeszkadzać w kulturalnej zabawie reszcie szkoły. :) Tak więc dochodzą tutaj jeszcze względy bezpieczno - praktyczne. :P

Zakaz, pod którym podpisałbym się wszystkimi możliwymi kończynami. Gdyby był u mnie w podstawówce czy gimnazjum, prowadząc do odfiltrowania z towarzystwa różnych pomysłowych kretynów, może nawet bym przychodził na dyskoteki?
Szanuj ucznia swego, możesz nie mieć żadnego...

MarcinHym
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-28, 12:20
Kto: uczeń
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dyskoteka Szkolna. Pilne!!

Postautor: MarcinHym » 2009-11-28, 12:25

Tylko 5 ? :D

A teraz do rzeczy.
Wydaje mi się, że chyba tak. Ewentualnie możesz iść do dyrekcji, ale nie wiem czy warto. Szczególnie przy Twoim stanie uwag. Jak Cie widzą tak Cie piszą. Dyrekcja pewnie poprze nauczyciela.
:)


Wróć do „Kącik uczniowski”