CZAS NA SPRAWDZENIE

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: CZAS NA SPRAWDZENIE

Postautor: Jolly Roger » 2009-12-18, 16:28

Jeśli nauczyciel robi z geby cholewę to trzeba mu przypominać o jego obowiązkach. Skoro wymaga od ucznia by oddawał prace w terminie to sam musi dawać przykład.

Nie mam nic przeciwko temu, żeby uczniowie mi przypomnieli o jakichś sprawach. Jednak wiele zależy od formy tego "upomnienia."
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: CZAS NA SPRAWDZENIE

Postautor: 676 » 2009-12-22, 01:33

Czasem wystarczy kulturalne zwrócenie uwagi owemu nauczycielowi. Czasem wystarczy podejść do tego zdroworozsądkowo i wyrozumiale, a nie roszczeniowo.


Czasem tak. A czasem - nie. A innym razem z kolei nie ma czasu się zastanawiać, jaki będzie wynik naszego uprzejmego upomnienia. Jak to w życiu.

Przypominam ci, że żadna interwencja nie powoduje konieczności zmiany oceny, czy też konieczności podporządkowania się pod zachcianki ucznia, czy chce on, by mu wpisać ocenę, czy nie chce. Ocena jest nadal ważna i nie ma możliwości jej podważenia z powodu późniejszego ocenienia pracy.


To prawda. Proponowane przeze mnie rozwiązanie jest jedynie elementem profilaktyki. Trzeba zapobiegać, bo skutków już się nie da uleczyć. A skoro profilaktyka, to...
Szanuj ucznia swego, możesz nie mieć żadnego...


Wróć do „Kącik uczniowski”