Planowanie kariery zawodowej

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

eldruto
Posty: 9
Rejestracja: 2008-11-11, 16:06
Kto: uczeń
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: eldruto » 2009-03-29, 22:05

Psycholog w szkole? Publicznej? Na razie na kredę brakuje

Takie same mam doświadczenia:)

Nie wiem jakie masz marzenia, ale co ty chcesz po tej psychologii robić?

No właśnie marzenia mam, zastanawiam sie tylko czy warto, bo trud będzie duży, wyrzeczeń ogrom, ale jakie zyski. Nie interesuje mnie studiowanie dla studiowania, ale kierunek, z którego coś będę miał. Talentów specjalnych nie mam, żadnych "powołań" i wiem że to co mnie czeka to praca. Pytanie tylko jaka. Nauczycielem mógłbym być, bo lubie ludzi:)
A właśnie z powodu zarobków nauczycielskich chciałbym znaleźć jakiś dodatkowy 2 kierunek żeby móc mieć coś więcej. Tylko w co warto by zainwestować czas i wysiłek? Co może być przydatne? Szczerze, to marzyła mi sie praca psychologa w jakims gabinecie po szkole, jako 2 etat, ew. poradnia psych-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży. Tylko czy mam jakiekolwiek szanse ziścić to? Co myślicie?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: dushka » 2009-03-29, 22:13

Poradnia to grosze marne, nie licz na cud. A prywatny gabinet - żeby zdobyć uprawnienia, ciężka droga.

matejko
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-22, 14:46
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Pytanie o wyksztalcenie

Postautor: matejko » 2009-04-22, 14:52

Witam mam takie pytanie, poniewaz aktualnie jestem uczniem szkoly sredniej - liceum ogolnoksztalcace dla doroslych.
Szukajac pracy natrafilem na interesujaca mnie oferte, w ktorej koniecznym wymogiem jest wyksztalcenie conajmniej zawodowe, z uwagi iz ja nie posiadam swiadectwa ani szkoly sredniej( zostal mi jeden semstr, ktory nie za bardzo mam czas ukonczyc ;) ) ani rowniez swiadectwa szkoly zawodowej.
Moj problem a raczej zapytanie, jak kserokopia indeksu swiadczaca o ukonczeniu 5 z 6 semstrow bedzie odebrana przez pracodawce, ktory wymaga swiadectwa ukonczenia minimum szkoly zawodowej.

z góry dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
m.

Awatar użytkownika
Gigi20
Posty: 716
Rejestracja: 2008-03-25, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski, Historia
Lokalizacja: lubelskie

Matura na podstawie i co dalej?

Postautor: Gigi20 » 2009-07-25, 10:44

Od jakiegoś czasu dręczą mnie pytania, co by mi dało zdanie matury z biologii na poziomie podstawowym? Jestem na profilu humanistycznym i nie mam szans podejścia do poziomu rozszerzonego. Zastanawiam się nad zdawaniem wosu (jeszce nie wiem jaki poziom), polskiego (na rozszerzeniu?), angielskiego na podstawie no i ta moja nieszczęsna biologia. Czy warto do tego podchodzić i czy dało by mi to możliwośc dostania się na jakieś studia po trosze związanych z biologią?
Cała natura jest chemią, a ród ludzki akademią:
Całe twe życie w tej szkole, rozpędzaj w ciężkim mozole...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: dushka » 2009-07-25, 12:17

Nie idź w tę stronę.

Najpierw - poczytaj informatory, przeszukaj Internet - sprawdź, jaki kierunek chcesz studiować. Co Cię interesuje? Nie wybieraj studiów pod kątem przedmiotów, bo może się okazać, że obudzisz się z ręką w nocniku studiując coś, co kompletnie rozmija się z Twoimi zainteresowaniami.

Awatar użytkownika
Gigi20
Posty: 716
Rejestracja: 2008-03-25, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski, Historia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: Gigi20 » 2009-07-25, 14:18

Rozumiem, czytałam już wiele informatorów, buszuje nadal po internecie ale nie znalazłam niczego konkrtenego. Problem w tym, że moje zainteresowania nie wyglądają już tak kolorowo jak przed rokiem kiedy to byłam zapatrzona tylko w polski, teraz interesuje mnie nadal polski ale też odkryłam biologię... trochę nienajlepsze połaćzenie. :roll:
Cała natura jest chemią, a ród ludzki akademią:

Całe twe życie w tej szkole, rozpędzaj w ciężkim mozole...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: dushka » 2009-07-25, 14:35

A czemu? Zrób polonistykę, a potem podyplomowo biologię lub przyrodę i w szkole możesz uczyć :) Albo, skoro biologia cię pasjonuje, to może - pedagogika zdrowia? edukacja zdrowotna?

Awatar użytkownika
Gigi20
Posty: 716
Rejestracja: 2008-03-25, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski, Historia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: Gigi20 » 2009-07-25, 14:44

O... właśnie o tym myślałam. Chciałabym pracować w szkole akurat to nie uległo zmianie. :)
Cała natura jest chemią, a ród ludzki akademią:

Całe twe życie w tej szkole, rozpędzaj w ciężkim mozole...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: dushka » 2009-07-25, 14:57

No to polonistyka, a podyplomowo przyroda/biologia.

Awatar użytkownika
Gigi20
Posty: 716
Rejestracja: 2008-03-25, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski, Historia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: Gigi20 » 2009-07-25, 18:20

Polonistyka tak ale nikt nie przyjmie mnie na studia biologiczne po podstawowej maturze ach zapomniałam jeszcze o nieszczęsnej chemii. :wink:
Cała natura jest chemią, a ród ludzki akademią:

Całe twe życie w tej szkole, rozpędzaj w ciężkim mozole...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: dushka » 2009-07-25, 18:31

Ale jeśli byś miała robić podyplomówkę, to już raczej nikt nie patrzy na rodzaj matury.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: ann » 2009-07-25, 19:15

dushka pisze:Ale jeśli byś miała robić podyplomówkę, to już raczej nikt nie patrzy na rodzaj matury.

Nawet na pewno. Patrzą jedynie, czy jest dyplom ukończenia studiów ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
Gigi20
Posty: 716
Rejestracja: 2008-03-25, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski, Historia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: Gigi20 » 2009-07-26, 14:13

Dzięki wam, że chcecie o tym pogadać. Bo ja już od jakiegoś czsau mam z tym nie lada problem. Zastanawiam się nad tym bo nie chcę potem siedzieć i czekać na zbawienie. :)
Cała natura jest chemią, a ród ludzki akademią:

Całe twe życie w tej szkole, rozpędzaj w ciężkim mozole...

dop3
Posty: 34
Rejestracja: 2009-08-09, 21:19
Kto: student
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Planowanie kariery zawodowej

Postautor: dop3 » 2009-08-11, 01:29

Gigi20, to nie jest do końca tak, jak myślisz. Z podstawową maturą dostałabyś się spokojnie np. na studia nauczycielskie (biologia z chemią) we Wrocławiu. Nie wiem, jak z innymi miastami, musiałabyś poszukać dokładnie na uczelniach, które Cię interesują, albo popytać się o progi studentów.

Absolutnie nie zrażaj się do rozszerzonej matury z biologii! Ja również byłem na profilu humanistycznym, a obok takich przedmiotów na poziomie rozszerzonym, jak polski, wos czy filozofia, zdawałem również biologię i geografię. Jeśli jesteś w klasie drugiej, to masz wystarczająco dużo czasu, by do matury się przygotować. Wszystko zależy od Ciebie! Możesz np. uczyć się w weekendy materiału rozszerzonego lub uczęszczać na fakultety z biologii z klasami bio-chemicznymi. To kwestia chęci i ambicji. Mi one nie przeszkodziły w przygotowaniu się do 6 pisemnych egzaminów maturalnych :) Poza tym odnoszę wrażenie, że podstawa z biologii jest trudniejsza od rozszerzenia, ale być może to tylko moje subiektywne odczucie :)

Maślorz
Posty: 37
Rejestracja: 2009-09-04, 20:58
Kto: uczeń
Lokalizacja: pomorskie

Czy ciężko jest na AWF-ie?

Postautor: Maślorz » 2009-10-12, 18:47

Trudno dostać się na AWF ? Słyszałam ,że trzeba na maturze zdawać biologie, czy to prawda ? Same studia jakie są ? Wchodzi tam też chemia i fizyka ? (głównie chodzi mi o ten AWF w Katowiach)
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź ;)


Wróć do „Kącik uczniowski”