nauczanie indywidualne

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

olka1660
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-01, 09:29
Kto: uczeń
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

nauczanie indywidualne

Postautor: olka1660 » 2010-06-01, 10:07

nie jestem nauczycielką lecz uczennicą...i mama taki problem...mam kontuzje nogi i polega ona na tym że mam zerwane więzadło. sprawa wygląa tak że przy każdym drobnym upadku czy poprostu złym stanięciu musze jechac do szpitala i noga w gips. nie ćwicze na wf , nie wychodze prawie w ogóle z domu. to wszystkio wiąże sięz nieobecnościami w szkole. potem mam kolejny problem bo nauczyciel mnie nie chce przez te nieobecności klasyfikować. co ja mam robić. czy przysługuje mi nauczanie indywidualne w takim wypadku??

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: nauczanie indywidualne

Postautor: vuem » 2010-06-01, 11:09

Olu, teraz to jest czas na klasyfikowanie już właśnie, nauka sie kończy.

Nauczyciel ma prawo nie klasyfikować ucznia, gdy ten opuść znaczną liczbę zajęć i/lub skutecznie od oceny się uchylał.

W praktyce, wiele zależy od sytuacji, mogę wyobrazić sobie, że nauczyciel Ci jednak daje możliwość zaliczenia materiału.

Jeśli Twój nauczyciel uzna, że nie może tego zrobić, pozostaje Ci egzamin klasyfikacyjny - uzyskasz zgodę na pewno, Twoja nieobecność jest usprawiedliwiona.

Jeśli spodziewasz się dalszej nieobecności, w kolejnym roku, to możesz starać się o nauczanie indywidualne, ale w tej chwili nie podpowiem szczegółowych procedur wnioskowania, ktoś tu chyba nie dawno pisał o tym, więc poszperaj

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: nauczanie indywidualne

Postautor: otaka » 2010-06-01, 22:45

Nauczyciel ma prawo nie klasyfikować, jeśli frekwencja ucznia była słaba.
Co do indywidualnego nauczania, o tym czy kwalifikujesz się decyduje lekarz prowadzący. Musi wystawić stosowne zaświadczenie, określające że stan zdrowia ucznia znacznie utrudnia mu uczęszczanie do szkoły (bądź uniemożliwia). Zaświadczenie musi również zawierać diagnozę i czas, na jaki przewidywane jest indywidualne nauczanie. Formularz takiego zaświadczenia powinnaś dostać w rejonowej poradni psychologiczno - pedagogicznej.
Tam również należy wyznaczyć termin badania psychologicznego i pedagogicznego (kiedyś również trzeba było zrobić badanie logopedyczne- teraz nie ma takiego wymogu). Potrzebna będzie też opinia ze szkoły.
Kolejny krok to złożenie wniosku, jeśli jesteś pełnoletnia - to wnioskujesz o indywidualne nauczanie sama.
Po zgromadzeniu tej dokumentacji odbywa się zespół orzekający i wydaje stosowne orzeczenie.
Z tym orzeczeniem należy zgłosić się do dyrektora szkoły i organu prowadzącego.
Jak wynika z powyższego - procedura "przyznawania" indywidualnego nauczania trochę trwa i w Twojej sytuacji ta forma nauki nie jest rozwiązaniem doraźnej sprawy. Może jednak odnosić się do przyszłego roku szkolnego.
otaka

olka1660
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-01, 09:29
Kto: uczeń
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: nauczanie indywidualne

Postautor: olka1660 » 2010-06-02, 09:48

Jeśli chodzi o samą klasyfikację to problem tak jakby się sam rozwiązuje. To jak się to zakończy chyba zależy od wrażliwości nauczyciela... Mam wszystkie testy zaliczone. Nie widzę innego wyjścia dla mnie jak taki typ nauczania... Dziękuję:)

Awatar użytkownika
jozly
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-01, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: nauczanie indywidualne

Postautor: jozly » 2010-06-23, 08:12

olka1660 pisze:Jeśli chodzi o samą klasyfikację to problem tak jakby się sam rozwiązuje. To jak się to zakończy chyba zależy od wrażliwości nauczyciela... Mam wszystkie testy zaliczone. Nie widzę innego wyjścia dla mnie jak taki typ nauczania... Dziękuję:)

No widzisz, nauczyciel też człowiek. Na przyszłość rada: za późno na kopanie studni, gdy już się pali.


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron