Egzamin poprawkowy

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Egzamin sprawdzający z religii

Postautor: anmar » 2008-06-09, 22:45

Witam serdecznie

Czy uczeń, który na koniec gimnazjum otrzymał jedynkę z religii może zdawać egzamin sprawdzający?
Pytałam na kilku forach i nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Większość twierdzi, że egzaminy te nie dotyczą religii.

koma
Posty: 2512
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Egzamin poprawkowy

Postautor: koma » 2008-06-09, 23:04

Bo nie dotyczą - otrzymałaś wyjasnienie: dotyczą TYLKO przedmiotów obowiązkowych, a religia takim przedmiotem nie jest. Kończy szkołę z jedynką.
Zajrzyj do przepisów prawa - rozporządzenie dot. oceniania i klasyfikacji.

edzia
Posty: 4767
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Egzamin poprawkowy

Postautor: edzia » 2008-06-09, 23:09

Egzamin sprawdzający - nie ma czegoś takiego.
Egzamin poprawkowy (prawdopodobnie o taki Ci chodziło) - mógłby zdawać, ale nie ma takiej potrzeby, bo:
§ 22. 1. Uczeń kończy szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną lub dotychczasową szkołę ponadpodstawową:
  1)   jeżeli w wyniku klasyfikacji końcowej, na którą składają się roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych zajęć edukacyjnych uzyskane w klasie programowo najwyższej (semestrze programowo najwyższym) i roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, których realizacja zakończyła się w klasach programowo niższych (semestrach programowo niższych) w szkole danego typu, z uwzględnieniem § 20 ust. 7, uzyskał oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych wyższe od oceny niedostatecznej, z zastrzeżeniem § 15 ust. 8 i 9;


oraz:
§ 21. 1. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej (semestralnej) uzyskał ocenę niedostateczną z jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, może zdawać egzamin poprawkowy. W wyjątkowych przypadkach rada pedagogiczna może wyrazić zgodę na egzamin poprawkowy z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych.


Religia nie zalicza się do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

rogal
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-08, 19:02
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Egzamin komisyjny. Możliwy ?

Postautor: rogal » 2009-06-08, 19:16

Witam wszystkich nauczycieli. Mam takie pytanie... Chodzę do 2 klasy LO o profilu przyrodniczym. Z matematyki nie radzę sobie najlepiej i jest to tylko jedyny przedmiot którego nie rozumie. Miałem ocenę niedostateczną na półrocze w tym semestrze nie jest za dobrze bo mam 5 gołych jedynek karteczkę z zagrożeniami otrzymałem lecz nauczyciel nie powiedział że będę miał egzamin komisyjny tylko daje mi szanse poprawy ale czy się poprawie to nie wiem robię co mogę. o tym komisyjnym nie wspomina a rada jest we wtorek następnego tygodnia a czwartek święto i w piątek też do rady jeszcze tylko 8 dni i moje pytanie jest takie czy jeżeli nauczyciel miałby mi wystawić egzamin komisyjny zrobił by to wcześniej ? i czy ma prawo powiedzieć mi o nim dopiero załóżmy w środę w co wątpię gdyż poprawiam kartkówkę z ciągu arytmetycznego ? a jeżeli ma takie prawo to jak wygląda taki egzamin na ocenę dopuszczającą ?

edzia
Posty: 4767
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Egzamin poprawkowy

Postautor: edzia » 2009-06-08, 20:55

Masz na myśli komisyjny egzamin poprawkowy, który odbywa się w ostatnim tygodniu wakacji? Jeśli tak, to nauczyciel nie musi ci go "wystawiać", może cię poinformować o takiej możliwości.

rogal
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-08, 19:02
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin poprawkowy

Postautor: rogal » 2009-06-08, 22:05

tak egzamin w który odbywa się w sierpniu który umożliwia przejście do następnej klasy po zaliczeniu go. Czyli to czy będę go zdawał to wola nauczycielki ? a jeżeli miał by mi go zamiar wystawić to powiedział by mi o tym wcześniej ? czy nie ma takiego obowiązku i może mi tak nagle na po radzie powiedzieć ?

edzia
Posty: 4767
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Egzamin poprawkowy

Postautor: edzia » 2009-06-08, 22:15

rogal pisze:Czyli to czy będę go zdawał to wola nauczycielki ?
Nie. Jeśli będzie to jedyna ocena niedostateczna u ciebie, to masz prawo zdawać poprawkę.

rogal pisze:a jeżeli miał by mi go zamiar wystawić to powiedział by mi o tym wcześniej ? czy nie ma takiego obowiązku i może mi tak nagle na po radzie powiedzieć ?
Wystarczy, że poinformuje cię o ocenie niedostatecznej. Jeśli zdecydujesz sie na poprawkę (bo właściwie nie musisz, ale chyba wiesz, co to oznacza), powinieneś podejść do nauczyciela i poprosić o jakieś wskazówki na egzamin poprawkowy.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin poprawkowy

Postautor: malgala » 2009-06-08, 22:19

Jeżeli masz jedną ocenę niedostateczną, to masz prawo zdawać egzamin poprawkowy z tego przedmiotu.
W przypadku 2 ocen niedostatecznych zwracasz się z prośbą o umożliwienie zdawania takiego egzaminu i decyduje rada pedagogiczna.

Nauczyciel wystawia ocenę a nie egzamin i o wystawionej ocenie powinieneś być poinformowany przed posiedzeniem rady pedagogicznej.

rogal
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-08, 19:02
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin poprawkowy

Postautor: rogal » 2009-06-08, 22:48

to kiepsko ;p nie chce poprawki bo miałem inne plany na wakacje...:(

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin poprawkowy

Postautor: malgala » 2009-06-09, 15:45

rogal pisze:nie chce poprawki bo miałem inne plany na wakacje...:

To że masz prawo zdawać egzamin poprawkowy, nie oznacza, że musisz go zdawać.
Twój wybór. Nie zdajesz, nie masz szans na otrzymanie promocji.


Wróć do „Kącik uczniowski”