Prowadzenie lekcji przez ucznia na języku polskim

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

broklynn
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-08, 18:01
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: opolskie

Prowadzenie lekcji przez ucznia na języku polskim

Postautor: broklynn » 2011-06-08, 18:05

Witam bardzo serdecznie!
W piątek będę prowadziła lekcję na języku polskim na lepszą ocenę. Chce zaskoczyć czymś nauczycielkę, co mam przygotować, jakieś pomysły? Temat to: REKLAMA. Mam tekst w podręczniku, który będzie odczytywany na lekcji kilka zadanego to tego coś o reklamie, jakąś prezentacje multimedialna zrobie i wyświetlę, ale do dalej? Wskazówki jakieś co może wpłynąć na moją ocenę?
Dziękuje!

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Prowadzenie lekcji przez ucznia na języku polskim

Postautor: koma » 2011-06-09, 23:06

broklynn pisze:W piątek będę prowadziła lekcję na języku polskim na lepszą ocenę.

Mogę wypowiedzieć sie o tym pomyśle?
Hmmm... :?

broklynn
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-08, 18:01
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: opolskie

Re: Prowadzenie lekcji przez ucznia na języku polskim

Postautor: broklynn » 2011-06-09, 23:08

Proszę bardzo, po to tu jestem.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Prowadzenie lekcji przez ucznia na języku polskim

Postautor: Jolly Roger » 2011-06-10, 14:45

Juz raczej po lekcji, więc pomóc nie pomoge. Za to jestem ciekaw efektów. Przygotowanie prezentacji z danego tematu to bardzo trudne zadanie sprawdzające wiele umiejętności. Nie wiem czemu się koma "zdeguściła"
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Prowadzenie lekcji przez ucznia na języku polskim

Postautor: koma » 2011-06-10, 22:49

Jolly Roger pisze:Nie wiem czemu się koma "zdeguściła"

"Zdeguściałam" (fajne słowo:)), bo uważam, że to głupi pomysł.
Owszem, zrobienie projektu, przygotowanie czegoś, przedstawienie kolegom w czasie lekcji...Ale poprowadzic lekcję??? A jakież to umiejętności nauczycielka chce sprawdzić w czasie prowadzenia lekcji przez ucznia?

pogo50
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-11, 02:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

...

Postautor: pogo50 » 2011-06-11, 02:36

Myślę, że zrobisz wrażenie jeśli wszystko będziesz mówić z pamięci, a nie czytać z kartki ;)

broklynn
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-08, 18:01
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: opolskie

Re: Prowadzenie lekcji przez ucznia na języku polskim

Postautor: broklynn » 2011-06-11, 12:05

Tak, już po lekcji.
Pomysł wyszedł od nauczycielki, możliwe, że chciała sprawdzić jak opanujemy stres, klasę czy damy sobie radę, jakiego słownictwa używamy i wgl.
Zaczęłam od przypomnienia, następnie był tekst oraz zadania. Temat to reklama i siła perswazji, dlatego przygotowałam prezentacje aby poszerzyc temat i dodać zdjecia reklam oraz filmiki. Zastosowałam też kilka trików perswazyjnych i udało się. ;)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Prowadzenie lekcji przez ucznia na języku polskim

Postautor: edzia » 2011-06-12, 21:27

broklynn pisze:Pomysł wyszedł od nauczycielki, możliwe, że chciała sprawdzić jak opanujemy stres, klasę czy damy sobie radę, jakiego słownictwa używamy i wgl.
Pomysł uważam za chybiony. Co innego zaprezentować jakiś temat, a co innego poprowadzić lekcję za nauczycielkę. Chyba że to jakaś klasa o nachyleniu pedagogicznym. ;)

broklynn pisze:Zaczęłam od przypomnienia, następnie był tekst oraz zadania.
Oceniałaś swoich kolegów? ;)

Awatar użytkownika
tomasz37
Posty: 28
Rejestracja: 2011-03-20, 14:55
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prowadzenie lekcji przez ucznia na języku polskim

Postautor: tomasz37 » 2011-06-13, 13:41

A ja uważam, że to był bdb. pomysł. Dlaczego? bo to bardzo dobry sposób na zaktywizowanie ucznia, na pobudzenie jego wyobraźni, zdolności interpersonalnych. Żeby była jasność - to nie chodzi o prowadzenie lekcji "za nauczycielke" bo czego uczeń może nauczyć innych uczniów? To chodzi o to by uczeń przygotował w sposób ciekawy i interesujący jakiś temat i aby samodzielnie przedstawił go na forum klasy - prowadząc de facto lekcje, która byłaby na ów temat poświęcona. To bardzo dobry sposób na uaktywnienie samego ucznia jak i uatrakcyjnienie zajęć dla klasy. Bo z pewnością ciekawiej się słucha rówieśnika niż nauczycielki :P Poza tym młodzież ma już inne spojrzenie na pewne sprawy, bardziej nowoczesne i potrafi to w odpowiedni sposób przedstawić. Rozumiem, że dla tradycyjnych nauczycieli to może być pewien szok, ale ja jestem jak najbardziej za takimi lekacjami bo z nich o wiele więcej uczeń wyniesie, niż z siedzenia i "udawania, że słucha" tego co mówi nauczyciel :)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Prowadzenie lekcji przez ucznia na języku polskim

Postautor: edzia » 2011-06-13, 15:31

tomasz37 pisze:To chodzi o to by uczeń przygotował w sposób ciekawy i interesujący jakiś temat i aby samodzielnie przedstawił go na forum klasy
No czyli zaprezentował jakiś temat. Zgoda, to może mieć sens.
tomasz37 pisze:prowadząc de facto lekcje, która byłaby na ów temat poświęcona.
Ale tu widzę różnicę. Od prowadzenia lekcji jest jednak nauczyciel.
tomasz37 pisze:ja jestem jak najbardziej za takimi lekcjami bo z nich o wiele więcej uczeń wyniesie, niż z siedzenia i "udawania, że słucha" tego co mówi nauczyciel
A dlaczego zakładasz, że na lekcji prowadzonej przez nauczyciela uczeń udaje, że słucha, a na prowadzonej przez ucznia nie będzie udawał?


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron