Jak to jest z oceną ndst na koniec roku?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ola3003
Posty: 1
Rejestracja: 2010-10-13, 19:18
Kto: uczeń
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Jak to jest z oceną ndst na koniec roku?

Postautor: Ola3003 » 2011-06-14, 18:52

Witam szanownych nauczycieli.

Powoli czuję wakacje, średnia ocen całkiem wporządku. Ale nie daje mi spokoju to pytanie.
Jak to jest z oceną ndst na koniec roku w przypadku kiedy uczeń nie miał wystawionego zagrożenia? I w regulaminie szkoły widnieje wpis "proponowaną ocenę ndst na koniec roku nauczyciel wystawia 30 dni przed planowanym wystawieniem oceny końcowej a rodzice potwierdzają ją własnoręcznym podpisem"
Moje pytanie nauczyciel może wystawić 1 czy nie?

Awatar użytkownika
JHN
Posty: 177
Rejestracja: 2010-06-05, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak to jest z oceną ndst na koniec roku?

Postautor: JHN » 2011-06-14, 19:49

Co byś zrobiła, gdybyś nie wpisała uczniowi zagrożenia, w uzasadnionej ocenami sytuacji, a on nie przyszedł na kolejne, planowane klasówki i, pisząc kolokwialnie, Cię olał?

Ja byłem w takiej sytuacji i ... postawiłem! I pomimo dyskusji z uczniem/rodzicami/dyrekcją utrzymałem w mocy sierpniowe spotkanie z matematyką młodemu człowiekowi... Czyli: może!
Ale nauczony doświadczeniem uzupełniam "w pamięci" dziennik hipotetycznymi jedynkami z planowanych klasówek i zagrożenie wpisuję "na wyrost", co zresztą również burzy rodziców...

Pozdrawiam
PS. W dobie kolejnych pomysłów Hallówki problem może być jednak mniej istotnym. Pożyjemy - zobaczymy
Szacunek? Dam Ci go tyle, ile dostałem od Ciebie!
Broń inteligentnego człowieka walczącego z otaczającą go głupotą: sarkazm.

Bernadeta_eu
Posty: 59
Rejestracja: 2011-03-23, 13:35
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak to jest z oceną ndst na koniec roku?

Postautor: Bernadeta_eu » 2011-07-26, 10:03

Jest to wpis instrukcyjny,ale zarazem podstawa do tego aby go przestrzegać,inaczej łamiemy regulamin. Jeżeli rodzice nie otrzymali powiadomienia o planowanych ocenach niedostatecznych na koniec roku swojego dziecka,to mają prawo żądać wyjaśnień.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak to jest z oceną ndst na koniec roku?

Postautor: haLayla » 2011-07-26, 13:14

miwues pisze:
Ola3003 pisze:w regulaminie szkoły widnieje wpis "proponowaną ocenę ndst na koniec roku nauczyciel wystawia 30 dni przed planowanym wystawieniem oceny końcowej a rodzice potwierdzają ją własnoręcznym podpisem"
To jest tylko zapis instrukcyjny.


A nie przepis? Zapis to instytucja prawa spadkowego.
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jak to jest z oceną ndst na koniec roku?

Postautor: edzia » 2011-07-26, 16:58

Bernadeta_eu pisze:to mają prawo żądać wyjaśnień.
Ależ usankcjonowałaś! :mrgreen:

Bernadeta_eu, odgrzewasz stare tematy, pisząc bez sensu albo przytakując przedmówcy, w dodatku z błędami, tylko po to, by poreklamować swój pensjonat. Nijak to się ma do tematyki forum. :evil:

haLayla pisze:A nie przepis? Zapis to instytucja prawa spadkowego.
Tu nie ma to znaczenia.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak to jest z oceną ndst na koniec roku?

Postautor: haLayla » 2011-07-26, 19:51

edzia pisze:
haLayla pisze:A nie przepis? Zapis to instytucja prawa spadkowego.


Tu nie ma to znaczenia.


W zasadzie racja. Po prostu chcę się upewnić, bo spotkałem się z wieloma opiniami, że nie powinno się mówić zapis ustawy, czy zapis regulaminu :mrgreen:
<3

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak to jest z oceną ndst na koniec roku?

Postautor: haLayla » 2011-07-26, 21:45

Rozumiem, że jest to forma potoczna, ale czy jest dopuszczalna jako fachowe określenie?
<3

Awatar użytkownika
tomasz37
Posty: 28
Rejestracja: 2011-03-20, 14:55
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak to jest z oceną ndst na koniec roku?

Postautor: tomasz37 » 2011-08-08, 13:57

Generalnie jaki jest wniosek i odpowiedź na postawione w temacie pytanie? Bo szczerze mówiąc przyglądając się państwa dyskusji sam takowego nie dostrzegłem :)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jak to jest z oceną ndst na koniec roku?

Postautor: edzia » 2011-08-08, 15:44

Wniosek jest taki, że nauczyciel ma obowiązek poinformować o przewidywanej dla ucznia rocznej ocenie niedostatecznej w statutowym terminie i koniec. Kropka. Ale jeśli z jakichś powodów nie poinformował, a jedynka się należy, to się ją wystawia. Po prostu tych dwóch rzeczy (obowiązku informowania o przewidywanej ocenie niedostatecznej i ustalenia oceny rocznej) się nie łączy.

Równie dobrze można by się zastanawiać, czy jak nauczyciel nie poinformuje w porę o przewidywanej rocznej ocenie dobrej (a też ma obowiązek - identycznie zredagowany prawnie, jak obowiązek informowania o jedynkach), może ją wystawić. Jeśli nie może, to niby jaką może - bardzo dobrą? A dlaczego nie celującą czy dostateczną? Dlaczego niby nie mógłby wystawić takiej, na jaką uczeń zasługuje?


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron