Nowa podstawa programowa WF - prawa

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Koralski
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-20, 17:51
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nowa podstawa programowa WF - prawa

Postautor: Koralski » 2011-09-20, 17:59

Witam.
Mam pewien problem. Otóż na lekcji wychowania fizycznego uczniowie z mojej grupy na jednej lekcji trochę rozdrażnili nauczyciela za co dostali uwagi. Jednakże nie w tym problem. Otóż mimo kary jaką są uwagi, nauczyciel "uwziął" się na naszą grupę i przez to nie odbywamy normalnej lekcji tylko nauczyciel mówi nam o zachowaniu itp. Po za tym powiedział, że jeżeli nie będziemy się zachowywać to będziemy mieli takie lekcje w-f przez cały rok. Zastanawiałem się czy tak można i z tego co się dowiedziałem to tak. Jednakże zastanawiam się czy można tak też na tych zajęciach, na których mieliśmy wybrać sobie zajęcie(np. gra w piłkę nożną). Zastanawiam się czy nauczyciel może nam nie dawać grać w piłkę

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Nowa podstawa programowa WF - prawa

Postautor: Paweł Ł. » 2011-09-21, 21:38

Koralski pisze:Witam.
Mam pewien problem. Otóż na lekcji wychowania fizycznego uczniowie z mojej grupy na jednej lekcji trochę rozdrażnili nauczyciela za co dostali uwagi. Jednakże nie w tym problem. Otóż mimo kary jaką są uwagi, nauczyciel "uwziął" się na naszą grupę i przez to nie odbywamy normalnej lekcji tylko nauczyciel mówi nam o zachowaniu itp. Po za tym powiedział, że jeżeli nie będziemy się zachowywać to będziemy mieli takie lekcje w-f przez cały rok. Zastanawiałem się czy tak można i z tego co się dowiedziałem to tak. Jednakże zastanawiam się czy można tak też na tych zajęciach, na których mieliśmy wybrać sobie zajęcie(np. gra w piłkę nożną). Zastanawiam się czy nauczyciel może nam nie dawać grać w piłkę

Nie można. Napiszcie pismo do Dyrekcji, że źle się dzieje u was na lekcji. Niech obejrzy jak pan prowadzi zajęcia i jak panuje nad grupą. Ten nauczyciel ma pewne rzeczy do zrealizowania...Wyobraź sobie język polski. Przeszkadzacie i pan/pani mówi, że źle się zachowujecie, jesteście BE, więc będzie z wami rozmawiała przez cały rok o zachowaniu...Jestem ciekaw, kto Tobie powiedział, że tak można...Inna sprawa, że na lekcji macie obowiązek bycia grzecznymi...ale tak jak napisałem, to inna sprawa
ps. odnośnie zajęć do wybrania, jak piszesz z piłki nożnej. To traktuje jako żart.
Gość ma was czegoś nauczyć. Ocenę z zachowania niech wystawi na koniec roku, a wychowawca i tak zadecyduje jak będzie chciał.

Koralski
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-20, 17:51
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa podstawa programowa WF - prawa

Postautor: Koralski » 2011-09-22, 11:53

Dziękuję za pomoc. W sumie jak patrzeć z takiej perspektywy to masz rację.


Wróć do „Kącik uczniowski”