Zwolnienie z WF a nieobecności

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kom7
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-06, 21:49
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: kom7 » 2011-11-06, 22:12

Witam.
Mam pewien problem.
Mam całoroczne zwolnienie lekarskie z WF. A akurat w tym roku złożyło się tak że WF jest ostatni, więc czy nauczyciel powinien mi wstawiać nieobecności jeżeli nie przyjdę na ostatni WF? Jeśli tak, to czy jest jakaś możliwość(np. pismo od rodzica) żebym na te lekcje nie przychodził?
Dodam że zwolnienia z WF mam od 5kl podstawówki, z problemów zdrowotnych, więc to nie jest żadne naciągane zwolnienie.


PS. Z nauczycielem nawet nie chcę rozmawiać bo to na prawdę wredny typ;/
Przepraszam, ale będę się do Was zwracał na TY.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-11-07, 07:07

Zwolnienie masz z ćwiczeń, a nie z wiedzy. Wbrew pozorom przedmiot ten też zawiera elementy teoretyczne, które ty możesz poznawać i być ocenianym ze stopnia ich opanowania.

Awatar użytkownika
tomasz37
Posty: 28
Rejestracja: 2011-03-20, 14:55
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: tomasz37 » 2011-11-07, 11:54

matmanamaksa pisze:Zwolnienie masz z ćwiczeń, a nie z wiedzy. Wbrew pozorom przedmiot ten też zawiera elementy teoretyczne, które ty możesz poznawać i być ocenianym ze stopnia ich opanowania.

Teoretycznie zgoda. Jednak praktycznie nigdy nie spotkałem (i nie znam nikogo kto by się spotkał) z ocenianiem z WF na podstawie np egzaminu teoretycznego :D Nawet nie bardzo sobie wyobrażam zakres materiału pod taki egzamin? zasady gry w piłkę nożną, siatkówkę? albo wymienić skład reprezentacji Polski w piłce nożnej? :D Jeśli uczeń ma zwolnienie to problemów miał nie będzie

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: Peonia » 2011-11-07, 14:04

Obecność zarejestrowana w dzienniku musi się zgadzać ze stanem faktycznym, dlatego nauczyciel zaznacza nieobecność ucznia, ale jest to nieobecność usprawiedliwiona. Nie można uznać, że na w-efie jesteś, bo cię niestety nie ma. Nauczyciel odpowiada za obecnych i ich bezpiepieczeńswo. Jesteś poza szkołą i za twoje bezpieczeństwo w razie nieszczęśliwego wypadku odpowiadają rodzice. Uczeń zwolniony z w-fu nie ma ocen, a w rubryce wpisuje się "zwplniony". Nie musi też niczego zdawać i zaliczać, bo jest z przedmiotu zwolniony. To logiczne... :D

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-11-07, 17:12

tomasz37 pisze:zasady gry w piłkę nożną, siatkówkę? albo wymienić skład reprezentacji Polski w piłce nożnej?
To pierwsze jak najbardziej, drugie nadal żartem pozostanie.

kom7
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-06, 21:49
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: kom7 » 2011-11-07, 17:49

Dziękuję, a jeszcze ta kwestia:
"Jeśli tak, to czy jest jakaś możliwość(np. pismo od rodzica) żebym na te lekcje nie przychodził? "
Przepraszam, ale będę się do Was zwracał na TY.

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: Peonia » 2011-11-08, 14:21

Jest mozliwość. Należy to ustalić z nauczycielem uczącym. U mnie rodzice piszą stosowne oświadczenie.

19dema75
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-08, 23:21
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: 19dema75 » 2011-11-08, 23:43

Zazwyczaj dajesz pismo do dyrekcji, że w godzinach takich i takich (kiedy odbywają się lekcje WFu) bierzesz za siebie odpowiedzialność (jeśli masz 18+, jak nie to rodzice biorą odpowiedzialność). Możesz wtedy wracać do domu.

kom7
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-06, 21:49
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: kom7 » 2011-11-09, 00:36

Dziękuję za odpowiedzi :)
Jednak nie wszyscy nauczyciele są wredni(niestety moi są) :)
Przepraszam, ale będę się do Was zwracał na TY.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: vuem » 2011-11-09, 11:25

kom7 pisze:Jednak nie wszyscy nauczyciele są wredni(niestety moi są) :)


To nie kwestia bycia wr3ednym, tylko ustalonych zasad, które od takiego wrednego nauczyciela egzekwuje dyrekcja.

Człowiek w tym wieku nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem tak prostej kwestii.

Rozumiesz konieczność jazdy prawą stroną drogi, czy też sadzisz, że wredni policjanci do tego Cie zmuszają? :wink:

kom7
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-06, 21:49
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: kom7 » 2011-11-09, 15:46

Podam Ci przykład:

Mój kolega też ma zwolnienie z WF, ma problem z kolanem, wystarczy jeden upadek i może nawet do końca życia jeździć na wózku. Zaniósł to zwolnienie nauczycielowi, który je podpisał i kazał zanieść do pielęgniarki. Mój kolega zgubił to zwolnienie(każdemu może się zdarzyć) to nauczyciel powiedział że ma przynieść nowe i ma na to 3 dni. Poszedł po nowe i bez problemów mu je jego lekarz wystawił. Przyniósł do szkoły i nauczyciel powiedział że już go nie interesuje że ma zwolnienie i że ma ćwiczyć. Na to on poszedł do dyrektorki która go nawyzywała od nieogarniętych gówniarzy, że nie umie jednej kartki upilnować itp.
I powiedziała że mu nie uznaje tego zwolnienia, i że ma ćwiczyć na wf, albo dostanie na koniec 1 i nie zda.

vuem, dalej uważasz że nie ma wrednych nauczycieli?


vuem pisze:Rozumiesz konieczność jazdy prawą stroną drogi, czy też sadzisz, że wredni policjanci do tego Cie zmuszają?


Tutaj akurat jest zapis w prawie że w polsce jeździ się prawą stroną jezdni, ale np. w Hong Kongu już nie.
Przepraszam, ale będę się do Was zwracał na TY.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: vuem » 2011-11-09, 21:47

kom7 pisze:vuem, dalej uważasz że nie ma wrednych nauczycieli?


W poście, na który odpowiadałem nie poruszałeś takiego tematu, pisałeś jedynie o problemie zwolnienia w kontekście "pójścia do domu" zamiast siedzenia na ławce.
To po pierwsze.

Po drugie nie wierzę,że taka sytuacja miała miejsce.

kom7 pisze:Tutaj akurat jest zapis w prawie że w polsce jeździ się prawą stroną jezdni, ale np. w Hong Kongu już nie.


Tak samo jak jest zapis w prawie o tym,że uczeń ma obowiązek uczęszczać na wszystkie obowiązkowe zajęcia, w tym wf.
Jeśli jest niedysponowany, to grzeje ławę, jeśli zostaje zwolniony do domu, to jest na tych zajęciach nieobecny.

O tym pisałeś i na to odpowiedziałem. Przemyśl to zamiast zmyślać historyjki.

Awatar użytkownika
JHN
Posty: 177
Rejestracja: 2010-06-05, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: JHN » 2011-11-09, 23:36

miwues pisze:Najgorzej gdy za załatwianie poważnych spraw zabierają się dzieci, ...

Nie dziw się - rodzice mają ostatnio niewiele czasu dla swoich dzieci...
Jak już są w domu, to wolą siedzieć przy piwie/kawie przed telewizorem/monitorem i płakać po śmierci bohaterki/orła na koszulce...
Albo ... polować na czarownice :wink:
Szacunek? Dam Ci go tyle, ile dostałem od Ciebie!
Broń inteligentnego człowieka walczącego z otaczającą go głupotą: sarkazm.

kom7
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-06, 21:49
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: kom7 » 2011-11-13, 00:04

Wielkie dzięki za odpowiedzi!
Pozdrawiam!

PS. vuem ta "historyjka" jest prawdziwa.
Przepraszam, ale będę się do Was zwracał na TY.

MarciM
Posty: 20
Rejestracja: 2012-01-16, 20:58
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zwolnienie z WF a nieobecności

Postautor: MarciM » 2012-01-16, 21:35

To ja tak może po za tematem bo problem się wyczerpał. Rodzice mają mało czasu? Dzisiaj przeczytałem, że 93% rodaków czas wolny spędza przed odbiornikiem tv zaś dziennie spędzamy przy nim ponad 240 min. Żeby było bardziej przygnębiająco do tego badania wlicza się wyłącznie widzów telewizji a nie użytkowników sieci, tv online czy ludzi oglądających filmy na dvd.
Osobiście telewizora nie widziałem już kilka miesięcy, nie oglądam zaś od czasów studenckich.


Wróć do „Kącik uczniowski”