Międzynarodowe Forum Pedagogiczne IPF2019

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

tomekdch1
Posty: 1
Rejestracja: 2018-11-19, 11:07
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Międzynarodowe Forum Pedagogiczne IPF2019

Postautor: tomekdch1 » 2018-11-21, 10:44

W imieniu Europejskiego Instytutu Rozwoju Edukacji (EIRE) mam przyjemność przedstawić Państwu Międzynarodowe Forum Pedagogiczne 2019 (IPF 2019).

Głównym celem Forum jest refleksja i analiza dyskursu pedagogicznego z uwzględnieniem historii, czasów współczesnych i przyszłych oraz stworzenie unikalnej platformy wymiany doświadczeń i osiągnięć w systemach nauczania z innowatorami i innymi osobami zaangażowanymi w każdy rodzaj rozwoju edukacji w różnych obszarach i na różnych etapach edukacyjnych. Omawiane obszary odwołują się do istniejących problemów w zakresie kształcenia i wychowania oraz prezentowania perspektyw rozwojowych, możliwych do wykorzystania we współczesnej przestrzeni edukacyjnej. Świadomość podjętej tematyki sprzyja interdyscyplinarnemu dialogowi przedstawicieli różnych dyscyplin nauk społecznych, zarówno teoretyków jak i praktyków.

Złożoność oraz wielowymiarowość zagadnień dotyczących kształcenia i wychowania jest jednym z głównych założeń współczesnego systemu edukacji. Jest to obszar teoretycznej i praktycznej działalności, pełniącej ważną rolę wobec działań zmierzających do przygotowania jednostki, która będzie w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Rozważania teoretyczne powinny służyć i współgrać z działaniami praktycznymi. Wieloaspektowość zagadnień, istniejące dylematy współczesnej edukacji stają się tematem bardzo ważnym, przy którym należy zatrzymać się, wysnuć pewne refleksje, dostrzec pojawiające się problemy i wyciągnąć wnioski. Aspekty te będą podstawą nie tylko do dyskursu społecznego, ale także do określenia perspektyw w zakresie doskonalenia systemu edukacyjnego w globalizującym się świecie. Udział w konferencji umożliwi wymianę poglądów i doświadczeń naukowych w gronie osób reprezentujących pokrewne dziedziny nauki, a także zainteresowanych poruszaną problematyką.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 4 listopada - 8 listopada 2019 r. w pięciu krajach i miastach świata - Warszawie, Helsinkach, Singapurze, Waszyngtonie i Berlinie.

Poszukujemy wartościowych, ambitnych i innowacyjnych nauczycieli, zainteresowanych własnym rozwojem zawodowym i praktycznymi zmianami w światowym systemie edukacyjnym, którzy byliby chętni do uczestnictwa w Forum. Zakwaterowanie, dostęp do Forum oraz posiłki będą finansowane przez Europejski Instytut Rozwoju Edukacji.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat Forum proszę o kontakt e-mail - teacher@education-forum.com lub tomekdch@icloud.com

Wróć do „Szkolenia i konferencje”