Odpowiedz na wyzwania tego roku szkolnego z CEO - bezpłatne webinarium

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

CEO Edu Globalna
Posty: 5
Rejestracja: 2013-04-05, 11:17
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Odpowiedz na wyzwania tego roku szkolnego z CEO - bezpłatne webinarium

Postautor: CEO Edu Globalna » 2021-09-08, 01:37

Szanowni Państwo,

zaczął się kolejny rok szkolny, w którym nauczyciele i nauczycielki będą mierzyć się z licznymi wyzwaniami będącymi konsekwencją epidemii koronawirusa.
Jak co roku w tym okresie zapraszamy Was na webinarium, podczas którego porozmawiamy na ich temat oraz opowiemy, jak Centrum Edukacji Obywatelskiej może wspierać Was w radzeniu sobie z nimi.

Podczas spotkania dowiecie się:
>> Co może pomóc młodym ludziom odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości, która w ostatnim czasie nie zawsze jest przewidywalna i bezpieczna?
>> Jak zaangażować uczniów i uczennice w prowadzone zajęcia i w życie szkoły?
>> Jakie tematy poruszać podczas lekcji, by zaciekawić nimi młodych ludzi?
>> Czy i jakie metody nauczania będą skuteczne bez względu na warunki pracy szkoły?

W czasie pandemii uczniowie i uczennice doświadczają nieufności, bezradności a nawet rozczarowania otaczającym ich światem. Wyraźnie dostrzegają wyzwania nie tylko szkolne i lokalne, lecz także globalne (takie jak migracje) oraz klimatyczne.
Jednocześnie przestrzeń szkolna stała się miejscem, w której zajmujemy się trudnymi emocjami i sytuacjami w stopniu większym niż kiedykolwiek wcześniej. Nauczyciele i nauczycielki widzą potrzebę rozwijania i dostosowania warsztatu pracy do zmienionej rzeczywistości.
O wszystkich tych wyzwaniach i proponowanych przez nas rozwiązaniach merytorycznych pomocnych w ich kontekście porozmawiamy podczas spotkania online już 9 września (czwartek) o 19:00. Będzie to nie tylko okazja do zyskania nowej perspektywy patrzenia na ten rok szkolny, ale także do poznania bliżej naszej oferty programowej.

Webinarium skierowane jest do wszystkich nauczycieli i nauczycielek niezależnie od poziomu i nauczanego przedmiotu.
Poprowadzi je Elżbieta Krawczyk, członkini zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jej gościniami i gośćmi będą:
>> Karolina Giedrys-Majkut - szefowa zespołu edukacji filmowej w Centrum Edukacji Obywatelskiej, fundraiserka, trenerka i autorka tekstów eksperckich, w szczególności z zakresu psychoedukacji poprzez film.
>> Michał Tragarz - szef działu Aktywności Społecznej i Obywatelskiej w Centrum Edukacji Obywatelskiej, zajmuje się programami wspierającymi samorządność uczniowską i szkolną demokrację, autor materiałów na ten temat.
>> Monika Komisarczyk - nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebnicy, zaangażowana w projekty Centrum Edukacji Obywatelskiej z zakresu edukacji globalnej, medialnej i filmowej.
>> Edyta Wąsik - nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie. Współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej jako trenerka w programie "Szkoła ucząca się".
>> Katarzyna Grubek - szefowa działu Kultura i Media, w którym wspiera realizację projektów z zakresu edukacji kulturalnej, medialnej, filmowej i antydyskryminacyjnej, autorka materiałów edukacyjnych, animatorka kultury i trenerka.

KIEDY?
Na spotkanie zapraszamy 9 września (czwartek) w godzinach 19:00-20:30
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARIUM?
Webinarium jest zorganizowane na platformie Zoom, dlatego, by wziąć w nim udział przy wykorzystaniu tej platformy, konieczna jest rejestracja pod linkiem:
https://rejestracja.ceo.org.pl/content/ ... EU7I-DntWA
Spotkanie będzie również transmitowane na profilu Centrum Edukacji Obywatelskiej na Facebooku: https://www.facebook.com/events/9977402 ... f=newsfeed.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny niezależnie od platformy.

O Centrum Edukacji Obywatelskiej
Jesteśmy największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. Przy naszym wsparciu nauczycielki i nauczyciele wprowadzają do szkoły metody nauczania i tematy, dzięki którym uczennice i uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata.
Prowadzimy programy, które rozwijają wiarę we własne możliwości, otwartość oraz krytyczne myślenie, uczą współpracy i odpowiedzialności, zachęcają do zaangażowania w życie publiczne i działania na rzecz innych.
Proponowane rozwiązania opieramy na ponad 27-letnim doświadczeniu, wiedzy eksperckiej i współpracy z praktykami.
Z naszego wsparcia korzysta rocznie około 40 tysięcy nauczycieli i dyrektorów z 10 tysięcy szkół z całej Polski.
Więcej na: http://www.ceo.org.pl

Wróć do „Szkolenia i konferencje”