Ankieta-Praca Magisterska

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aniaf87
Posty: 1
Rejestracja: 2016-01-12, 20:53
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Ankieta-Praca Magisterska

Postautor: aniaf87 » 2016-01-12, 20:53

Witam,
bardzo proszę o pomoc w pisaniu pracy magisterskiej i o rozwiązanie ankiety.
Ankieta skierowana jest do nauczycieli szkół i przedszkoli i znajduje się pod linkiem
https://docs.google.com/forms/d/19AgdJH ... =send_form

Z góry dziękuję za pomoc, Anna.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ankieta-Praca Magisterska

Postautor: malgala » 2016-01-19, 23:13

Miałam zamiar wypełnić ankietę.
Nawet zaczęłam, ale odpuściłam sobie.
Cały czas mowa o dziecku z trudnościami w nauce. Nie da się odpowiedzieć na te pytania, bo przecież trudności spowodowane są różnymi dysfunkcjami i to one właśnie determinują potrzeby dziecka.
Inaczej też w różnych sytuacjach reaguje dziecko z niepełnosprawnością umysłową, inaczej z autyzmem (a o nich nie ma nic w ankiecie), inaczej z nadpobudliwością ruchową czy też zagrożone niedostosowaniem społecznym.
Nie można też wrzucić do jednego worka możliwości tych dzieci ani porównywać z innymi bez określenia rodzaju dysfunkcji oraz podania obszaru, którego te możliwości mają dotyczyć.
Nie da się również odpowiedzieć na pytanie dotyczące rodziny takiego dziecka, bo może to być w takim samym stopniu rodzina wielkomiejska jak i mieszkająca na wsi, rodzina o wysokim statusie społecznym i ekonomicznym lub rodzina, w której brakuje środków do życia.
Poziom wykształcenia rodziców też nie jest wyznacznikiem.
Jeżeli to mają być badania do pracy magisterskiej, to jakoś tej pracy wyobrazić sobie nie potrafię i dziwię się, że promotor taką ankietę zaakceptował.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ankieta-Praca Magisterska

Postautor: haLayla » 2016-01-20, 22:18

malgala pisze:Jeżeli to mają być badania do pracy magisterskiej, to jakoś tej pracy wyobrazić sobie nie potrafię i dziwię się, że promotor taką ankietę zaakceptował.


A ja się nie dziwię. Pomiędzy jedną chałturą a drugą lewizną ciężko znaleźć czas by poważnie potraktować studentów z ośrodka, który dla danego naukowca nie jest wiodący. Po prostu klepie się wszystko jak leci w myśl zasady, że jedyną osobą, która ma szansę przeczytać pracę w całości jest dyplomant. Bo oprócz "promotorowania", trzeba zrobić jeszcze egzamin, przeprowadzić wykłady na trzech uczelniach i zaliczyć kilka konferencji i publikacji punktowanych. W wolnych chwilach można naskrobać wniosek o grant i może jakoś da się dociągnąć do następnego grantu.
<3

Verbin
Posty: 34
Rejestracja: 2011-10-17, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ankieta-Praca Magisterska

Postautor: Verbin » 2016-01-20, 23:06

Też dziwię się, że promotor zaakceptował taką ankietę :shock: . Jak można w 1 pytaniu podać tyle cech dziecka :roll: .Nie byłam w stanie wypełnić ankiety, zwyczajnie zniechęca.


Wróć do „Ankiety”