gry w nauczaniu - nowoczesne nauczanie, wychowanie i terapia

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kirlan
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-04, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

gry w nauczaniu - nowoczesne nauczanie, wychowanie i terapia

Postautor: kirlan » 2013-07-17, 18:18

Rozwijające gry nie muszą kosztować. Uczyć się poprzez zabawę może uczeń sam w domu, z radością i z własnej inicjatywy. Sprzęt terapeutyczny i terapia nie musi stygmatyzować, a internet i gry komputerowe nie muszą ogłupiać i demoralizować. Lekcje nie muszą nudzić a egzamin nie musi stresować.

Ogromny potencjał dydaktyczny, wychowawczy i terapeutyczny dostępny dla wszystkich nie wykorzystywany prawie przez nikogo, w zasięgu ... każdego kto ma internet. Choć istniejący od kilkunastu lat, bezpłatny i powszechnie dostępny, to potencjał ten w literaturze fachowej jest prawie nieobecny.

Zapraszam do lektury mojego bloga na temat stosowania gier w nauczaniu, wychowaniu i terapii. Wyjaśniam jak stosować gry komputerowe (głównie darmowe gry internetowe) w szkole i w codziennym wychowaniu, terapii, nauce treści szkolnych. Podstawy teoretyczne, praktyczne wskazówki , recenzje gier pod kątem dydaktyki, wychowania i terapii. Zapraszam dydaktyków, wychowawców, rodziców, terapeutów, szkoleniowców - słowem wszystkich którzy mają do czynienia z uczniami, słuchaczami , wychowankami od lat 3 do 103

gry w nauczaniu

PS.
Komentarze - w tym uwagi, oceny i życzenia co do tematyki / "zamówienia" recenzji mile widziane tam i tu . Nie obiecuję że wszystkie spełnię ale na pewno wezmę pod uwagę.
"Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy" - sentencja japońska
"Mądry nauczyciel bardziej dba o postępy ucznia niż o postępy planu" - moja jej interpretacja
I love Wuttke ! - a to powinno być motto MEN

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: gry w nauczaniu - nowoczesne nauczanie, wychowanie i terapia

Postautor: izolator » 2013-07-17, 20:42

ja polecam gre colobot. idealna do nauki programowania


Wróć do „Ciekawe strony”