Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marthap
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-08, 12:06
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Postautor: marthap » 2016-03-16, 16:38

Witam serdecznie :)
Chciałabym zaprosić NAUCZYCIELI oraz UCZNIÓW JĘZYKA ANGIELSKIEGO na moją stronę internetową WWW.ENGLY.PL , na której umieszczam regularnie przeróżne ćwiczenia (gramatyka, słownictwo, zadania egzaminacyjne i wiele innych). Strona powstała dla moich uczniów (gimnazjaliści), którzy coraz więcej czasu spędzają online. Myślę ( i mam nadzieję), że strona przyda się również innym uczniom, nie tylko gimnazjalistom (poziomy ćwiczeń A1-B2).

Mam też nadzieję, że skorzystają z niej również nauczyciele, którzy mogą wykorzystywać stronę na swoich lekcjach, albo jako praca domowa czy zadanie dodatkowe dla swoich uczniów, a może powtórka materiału (również do egzaminu) w sali informatycznej? Ja czasami praktykuję taką "przerwę od podręcznika" i uczniom się podoba :) Niedługo również możliwość pobrania wszystkich ćwiczeń w wersji pdf do wydruku!!

Oczywiście korzystanie ze strony jest BEZPŁATNE i można rozwiązywać ćwiczenia bez zalogowania, ale zachęcam do rejestracji, ponieważ wtedy zapisywane są wszystkie wyniki użytkownika z poszczególnych ćwiczeń (nauczyciel może to wykorzystać sprawdzając pracę swoich uczniów!). Dla zalogowanych jeszcze inne funkcje :)

Strona powstała z moich chęci i pasji do nauczania :) Działa od miesiąca, a umieściłam na niej już ponad 500 autorskich ćwiczeń :) :)

http://www.engly.pl

Zapraszam serdecznie :)

agaryb
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-16, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Postautor: agaryb » 2016-03-17, 09:52

Super strona, dziękuję bardzo :-)
Już się zarejestrowałam i na pewno skorzystam

marthap
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-08, 12:06
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Postautor: marthap » 2016-03-18, 17:12

Super! bardzo się cieszę :) Będę wdzięczna za podanie informacji dalej :) innym nauczycielom oraz oczywiście uczniom!
Dziś dodałam kolejne kilkanaście ćwiczeń (mowa zależna) - w sumie jest już 550 ćwiczeń :)
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

p.s. Zapomniałam dodać, że Engly ma również swój fanpage na Facebooku, który prowadzę, zapraszam do polubienia :)

marthap
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-08, 12:06
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Postautor: marthap » 2016-04-18, 21:43

Witam ponownie :) Strona http://www.engly.pl ma już dwa miesiące i cały czas dzielnie się rozwija :) Co nowego na stronie? W engly jest już ponad 600 ćwiczeń mojego autorstwa!!! :) A ponieważ strona stworzona została nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli, każde ćwiczenia, które jest online będzie można również pobrać w wersji PDF gotowej do druku :) (do tej pory przygotowałam wersję PDF ok. 450 ćwiczeń, ale praca trwa i do końca tygodnia wszystkie ćwiczenia będą gotowe).

Zapraszam nauczycieli oraz uczniów do korzystania z Engly! :)
Zapraszam również na fanpage Engly na Facebooku :)
Pozdrawiam!

marthap
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-08, 12:06
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Postautor: marthap » 2016-05-25, 16:04

Co nowego w Engly? Ponad 650 ćwiczeń na stronie, WSZYSTKIE do zrobienia online oraz do pobrania w PDF, oczywiscie za darmo :)
Pomysły na wykorzystanie:
- jeśli jest taka możliwość w szkole to zapraszamy uczniów do sali komputerowej w szkole, prosimy o zalogowanie się ( rejestracja zajmie pare mińut i jest darmowa) podajemy ćwiczenia które robią ( lub uczniowie sami wybierają) a następnie monitorujemy czy i na ile procent ćwiczenia zostały wykonane ( uczniowie pokazują swój profil- jeśli pracują zalogowani to wszystkie wyniki zapisują się automatycznie)
- zadajemy prace domowa z pewnych ćwiczeń, a następnie możemy wyświetlić ćwiczenie na lekcji i poprosić ucznia o zrobienie, lub pobieramy ćwiczenie w PDF i robimy kartkoweczke :)
- pobieramy ćwiczenia w PDF gotowe do wydruku jeśli potrzebujemy dodatkowych materiałów do lekcji czy korepetycji
- powtórka słownictwa, gramatyki czy zadań egzaminacyjnych na koniec roku - uczniowie maja frajdę bo lekcja z komputerami, a my mamy pewność ze ćwiczą język :)

Ja robię tak z moimi uczniami ( gimnazjaliści) i naprawdę się sprawdza.
Polecam i zapraszam serdecznie na moja stronę :) jeśli się spodoba, będę wdzięczna za podanie informacji dalej :)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Postautor: linczerka » 2016-06-13, 17:19

marthap, nie reklamuj
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

marthap
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-08, 12:06
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Postautor: marthap » 2016-06-13, 22:41

@linczerka nie bardzo rozumiem? Stworzyłam platformę z własnych środków finansowych, nie zarabiam na niej ani grosza, jest ona całkowicie za darmo dla innych. Dzielę się na niej materiałami i ćwiczeniami własnego autorstwa. Z chęci i pasji, po prostu... Co w tym złego?? :/

marthap
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-08, 12:06
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Postautor: marthap » 2016-06-13, 22:44

Nagrody na konkurs, o którym tutaj napisałam również zakupiłam z własnych środków, aby zmotywować uczniów do ćwiczeń. Dlaczego mój post został usunięty? :(

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Postautor: linczerka » 2016-06-14, 05:24

Bo zawierał jeszcze reklamę.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

marthap
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-08, 12:06
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Strona z ćwiczeniami z j. angielskiego online

Postautor: marthap » 2016-06-14, 16:32

@linczerka
Jeśli INFORMACJA o konkursie dla uczniów korzystających BEZPŁATNIE z DARMOWYCH materiałów, który NIE przynosi mi ani grosza zysku (tak jak i strona) jest reklamą, to ja tu czegoś nie rozumiem. W takim razie chyba wszystkie moje posty powyżej INFORMUJĄCE o możliwości korzystania ze strony również są reklamą i powinny zostać usunięte. ;) O ewentualne wyjaśnianie kwestii, których być może nie rozumiem, proszę w wiadomości prywatnej. Pozdrawiam.


Wróć do „Ciekawe strony”