Gry online dla urozmaicenia zajęć

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

michal_gryfek
Posty: 1
Rejestracja: 2021-03-20, 15:03
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Gry online dla urozmaicenia zajęć

Postautor: michal_gryfek » 2021-03-20, 17:04

Witam serdecznie,

Chciałbym przedstawić serwis internetowy z darmowymi grami online, który stworzyłem i prowadzę wraz z żoną: https://gryfek.pl

W ostatnim czasie nauczyciele często wykorzystują gry online do urozmaicenia zajęć lub jako propozycji kreatywnego spędzania wolnego czasu (np. w weekend). W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo "gry" i od razu mamy dostęp do wartościowych treści, z których na pewno wybierzemy coś fajnego. Może się jednak okazać, że nie do końca.

Po wielu rozmowach z nauczycielami oraz osobami generalnie pracującymi z dziećmi wiem, że rzadko zwracamy uwagę czym owe treści mogą być obudowane. Prawda jest taka, że każdy popularny w Polsce serwis z grami online obok gier kierowanych do młodego odbiorcy, promuje treści do których młody odbiorca nie powinien mieć dostępu. Mowa tutaj o grach brutalnych, umożliwiających kreatywne mordowanie swojego bohatera (lub innych uczestników gry), grach wojennych z latającymi kończynami, horrorach, czy grach z mikrotransakcjami (opcją zakupu przedmiotów za prawdziwe pieniądze). Oczywiście tego typu tematów można wymieniać bez końca. Wszystko jest dla ludzi, wszystkie te gry mają swoich odbiorców, a serwisy z grami im je dostarczają. Rozdzielmy jednak co jest dobre, a co jest dobre dla młodego odbiorcy.

Gryfek to jedyny obecnie w Polsce serwis z grami online, który publikuje wyłącznie gry, które moglibyśmy pokazać naszym dzieciom (które zresztą były inspiracją do jego stworzenia). Nasz wirtualny plac zabaw zawiera na ten moment ponad 2000 gier i odejmując całą treść, którą uznaliśmy za nieodpowiednią mamy wszystkie znane i uwielbiane od lat gry online. Jako, że to jeden z nielicznych polskich serwisów w tej branży - najpopularniejsze witryny to polskie tłumaczenia międzynarodowych portali - postawiliśmy sobie za cel stworzenie również największej bazy gier w języku polskim (na ten moment mamy ich ponad 300), co nie jest łatwym zadaniem, ponieważ rynek polski nie jest na tyle opłacalny, aby międzynarodowym firmom kalkulowało się tworzenie polskich lokalizacji. Poświęcamy mnóstwo czasu na szukaniu gier w polskiej wersji językowej, sami nabywamy licencje, aby móc tłumaczyć gry, współpracujemy z wydawcami, jak i produkujemy własne gry. O ciekawe gry edukacyjne w języku polskim jest chyba najtrudniej, dlatego w tym miejscu mogę polecić naszą pierwszą grę rozpoczynającą cały cykl quizów z flagami świata: Flagi Europy.

Publikujemy również znacznie mniej reklam od innych witryn. Cały dział edukacyjny na Gryfku pozbawiony jest dodatkowych reklam video wyświetlanych między poziomami, a część gier nie wyświetla w oknie gry reklam w ogóle. Tutaj sprawa ma się podobnie do gier w języku polskim. Reklamy wewnątrz gier emitowane są przez ich twórców lub wydawców, dlatego ilość gier, które nie publikują takich reklam wcale jest bardzo ograniczona. Obecnie posiadamy ponad 600 tytułów, które nie wyświetlają dodatkowych reklam. Jako jedyni informujemy również o dodatkowych reklamach naszych odwiedzających - symbolizuje to odpowiednia ikonka nad opisem gry.

Na początku tego roku została oficjalnie wyłączona obsługa i wsparcie technologii Adobe Flash, w związku z czym gier stworzonych w tej technologii nie da się już uruchomić. Znaczna większość serwisów z grami nie poczyniła przygotowań w związku z tą sytuacją (mimo, że było o niej wiadomo od 3 lat), dlatego na każdym popularnym w polsce serwisie z grami znaleźć można obecnie mnóstwo nieaktywnych gier, przez co użytkownik często traci więcej czasu na znalezienie gry, która faktycznie działa niż na samo granie. Gryfek na tle swoich konkurentów jest bardzo młodym projektem, jednak dzięki temu nie boryka się z problemami starszych kolegów. Od początku zrezygnowaliśmy z gier we Flashu i publikowaliśmy tylko gry stworzone z użyciem nowoczesnych technologii. Dzięki temu wszystkie gry na Gryfku działają bez zarzutu i niemal wszystkie działają również na urządzeniach mobilnych.

Codziennie ciężko pracujemy, aby stworzyć fajne i wartościowe miejsce do zabawy dla polskich wielbicieli gier online. Gryfek nie jest portalem edukacyjnym, nie jest też portalem strikte dla dzieci. Jest portalem dla wszystkich, który uwzględnia wszystkich - w tym przede wszystkim najmłodszych. Chciałbym również moją prezentacją pokazać Państwu, że poza pierwszymi pozycjami w wynikach wyszukiwania jest wiele wartościowych treści, które być może warte są odnalezienia. Zainteresowanych większą ilością informacji na temat Gryfka zachęcam do lektury naszego tekstu dla rodziców.

Pozwolę sobie na przedstawienie krótkiej listy kategorii, które mogą być przydatne na zajęciach lub w czasie wolnym. Zachęcam również do samodzielnej eksploracji naszego placu zabaw.

- Gry na Wielkanoc - niedawno przygotowaliśmy zbiór zabaw w oprawie zbliżających się świąt.
- Gry edukacyjne - różnego rodzaju gry edukacyjne. Posiadamy licencję większości gier na tej liście i jesteśmy na etapie ich tłumaczenia na język polski.
- Gry logiczne - wszystko to co lubi każdy z nas. Mahjong, kulki, klocki, sudoku i wiele więcej.
- Gry na 2 osoby - największy obecnie w Polsce zbiór gier do zabawy w dwie osoby na jednym urządzeniu (komputerze lub smartfonie). Gry zarówno z trybem współpracy jak i rywalizacji.
- Gry dla przedszkolaków - wyselekcjonowane zabawy dla najmłodszych graczy. Wszystkie bez dodatkowych reklam video w trakcie rozgrywki.

Dodatkowo posiadamy stronę z czytelną listą wszystkich kategorii z podziałem na sekcje. Mam nadzieję, że zainteresowałem Państwa naszym projektem i że Gryfek pozytywnie Was zaskoczy!

Pozdrawiam serdecznie,
Michał
Gryfek.pl

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 124
Rejestracja: 2009-04-12, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gry online dla urozmaicenia zajęć

Postautor: MarDeb » 2021-09-29, 21:41

Przydałby się jakiś dodatkowy opis, w jaki sposób można te gry wykorzystać na zajęciach.

zolzapawel
Posty: 6
Rejestracja: 2021-11-18, 19:01
Kto: rodzic
Przedmiot: Język angielski, Łacina
Lokalizacja: lubuskie

Re: Gry online dla urozmaicenia zajęć

Postautor: zolzapawel » 2021-11-18, 19:08

no w sumie racja.


Wróć do „Ciekawe strony”