Propozycja dla nauczycieli i uczniów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

hutter
Posty: 1
Rejestracja: 2011-12-10, 12:37
Przedmiot: Chemia, Biologia, Przyroda
Lokalizacja: łódzkie

Propozycja dla nauczycieli i uczniów

Postautor: hutter » 2011-12-10, 12:55

Witam,

na początku się przedstawię. Jestem pracownikiem naukowym, ale nie nauczycielem. Jednakże są mi znane pewne problemy związane z nauczaniem biologii czy chemii, zwłaszcza chemii. Często w szkołach spotyka się uczennice i uczniów z chemicznym lub/i biologicznym zacięciem i takich uczniów warto wyłapać i nakierować. Biorę udział w pewnej inicjatywie, która stale się rozbudowuje i do której ciągle potrzeba ludzi. Chodzi o portal przyrodniczy Biomist. Na razie nie zawiera szczególnie dużo informacji, ale za to każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno uczniowie, studenci, czy też nauczyciele. Materiały na portalu stale zwiększają swoją objętość. Z czasem pojawią się też propozycje dla nauczycieli, jak urozmaicić podręcznikowe doświadczenia, które przecież nie są specjalnie ciekawe, ale czasem sposób ich wykonania potrafi zmienić ich efektywność na tyle, że będzie frajdą dla wszystkich. Pierwsza takowa propozycja już jest. Portal został założony przez ludzi o pokroju od gimnazjalisty do doktora i ma być przyjazny dla użytkowników oraz źródłem rzetelnej wiedzy i pobudzać wyobraźnię. Wszystkich chętnych zapraszam do odwiedzenia strony:

www.biomist.pl

Pozdrawiam serdecznie!

Wróć do „Ciekawe strony”