Gdzie szukać pomocy dla słabego ucznia???

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

donkaD5
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-01, 22:01
Kto: rodzic
Lokalizacja: wielkopolskie

Gdzie szukać pomocy dla słabego ucznia???

Postautor: donkaD5 » 2015-06-01, 22:14

Witam.
Jestem mamą dziewczynki, która w zeszłym roku nie została klasyfikowana do klasy IV szkoły podstawowej. Dziecko od początku edukacji miało trudności i myślę, że najdalej w drugiej klasie nie powinna być przepuszczona do kolejnej, tym bardziej że nie miała opanowanego np. liczenia w pamięci do 10. Ale poszła do 3 klasy a tam całkowicie się zblokowała. Była konsultowana neurologicznie. Wszystkie wyniki badań są ok. Ma wydaną opinię z poradni pedagogicznej. Minął kolejny rok w trzeciej klasie i zmian w poziomie jej wiedzy nie ma. Wychowawca każe mi zdecydować czy ma ją zostawić kolejny rok w trzeciej klasie czy przepuścić do czwartej. Dziś byłam u innego neurologa.Tak pokrótce, Pani doktor poinformowała mnie, że powinnam najpierw dowiedzieć się w szkole z jakich przedmiotów córka mogłaby mieć indywidualne nauczanie, a potem wrócić do niej po zaświadczenie lekarskie z którym powinnam udać się do poradni pedagogicznej o wydanie orzeczenia o indywidualnym nauczaniu. Szukałam informacji w necie i nie wiem co o tym sądzić, bo wyczytałam, że takim nauczaniem mogą być objęte dzieci, których stan zdrowia nie pozwala na uczęszczanie do szkoły. Nie wiem już co robić? Nie ma chyba sensu powtarzać kolejny raz 3 klasę ale też wiedząc mniej więcej jaki jest zakres materiału w klasie czwartej, nie widzę tam córki. Będę wdzięczna za pomoc.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Gdzie szukać pomocy dla słabego ucznia???

Postautor: linczerka » 2015-06-01, 22:52

1.Na nauczanie indywidualne nie masz co liczyć. Córka jest zdrowa, neurologicznie ok. Więc podstawy nie ma do wydania orzeczenia.
2.Nie Tobie decydować, czy córka ma pozostać kolejny rok. Wychowawca decyduje, ale zasięga Twojej opinii, a ona nie jest wiążąca. Swoją drogą trzeba sprawdzić przepisy, czy może być niepromowana kolejny raz na tym samym szczeblu nauczania.
3.Dostałaś pisemko ze szkoły o tzw. zagrożeniu promocją? Podpisałaś? Na miesiąc przed klasyfikacją powinnaś dostać. Teraz za późno, więc ten warunek szkoła nie dopełniła.
4.Możesz napisać, co jest w zaleceniu poradni? Bo zalecenia są i dla szkoły. Było napisane, że zajęcia korekcyjno -kompensacyjne lub jakieś inne specjalistyczne? Córce należy się pomoc z tzw. ppp. Z jakich form pomocy w szkole korzysta
córka? Ma dostosowania? Trudno coś konkretnego sugerować nie znając treści opinii - dysfunkcji (ewentualne coś na pw napisz)
5.Sprawdź jeszcze datę wystawienia opinii i sugerowaną datę ponownego badania.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

annazuzanna123
Posty: 1
Rejestracja: 2015-07-10, 14:46
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Gdzie szukać pomocy dla słabego ucznia???

Postautor: annazuzanna123 » 2015-07-12, 22:46

Witam,

Ja polecam prywatne lekcje. Znam dobrego nauczyciela po oligofrenopedagogice. Mam dobra renomę , jest wyrozumiala i cierpliwa. Ponoc nie ma problemu z dojazdem do domu. Dojezdzala do mojego syna i byl zadowolony. Dzieki niej w koncu zdal do III klasy. Swoja droga nauczyciele w dzisiejszych czasach czasmi sa beznadziejeni, zero wyrozumialosci i wspolczucia. Moj syn nie zdal z angielskiego, ale bral reklama korepetycje i tak polubil angielski ze teraz sam pyta czy przyjdzie do niego pani Ala. W dzisiejszych czasach nauka angielskiego to podstawa takze najlepiej zaczac juz od malego zaszczepic u dziecka chcec nauki tego jezyka. W Koszalinie jest pelno prywatnych szkol , ze nie wiadomo gdzie zapiasac dziecko, ale po prywatnych lekcjach stwierdzilismy w koncu ze jest to najlpsze rozwiazanie.

Nie reklamuj!

elabarbara
Posty: 2
Rejestracja: 2017-03-21, 08:50
Kto: rodzic
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Chemia, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie szukać pomocy dla słabego ucznia???

Postautor: elabarbara » 2017-03-21, 09:07

Hejka. Jeśli twój syn jest słaby z Angielskiego może jednak warto skorzystać z korepetycji języka angielskiego :)reklama Pracują świetni korepetytorzy więc syn na pewno nie będzie miał problemu z nauką, Indywidualne podejście do ucznia :) Nauka z Edun to idealne nauczanie a twoje dziecko zdobędzie lepsze oceny a nauka to sama przyjemność. :)


Wróć do „Rodzice”