nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ludmila2009
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-24, 11:32
Kto: rodzic
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: Ludmila2009 » 2015-06-24, 11:45

Witam, jestem rodzicem. Syn od kiedy pamiętam miał problemy z matematyką.
Teraz jest w 1 klasie liceum. Choć jest słabym uczniem, zawsze jest na lekcjach, nie wagaruje, stara się. Czasami z większym lub z mniejszym skutkiem. Stara się poprawiać oceny.
Problem jest taki, ze nauczyciel wystawił synowi ocenę niedostateczną na koniec roku już 2 czerwca i wyjechał na urlop!!!!!!!!!!!!!!!!
Byliśmy w takim szoku. Bo nie wiadomo było do kogo się udać, u kogo syn miał poprawić chociaż kilka ocen. Miał na to prawie 3 tygodnie.
Zaznaczam, że syn nie miał samych ocen niedostatecznych, miał kilka 2 , kilka 3 .
Nauczyciel wrócił z urlopu 2 dni przed Radą Pedagogiczną.
Chodziłam do szkoły, rozmawiałam z wychowawcą. Ona rozkładała ręce. Tłumaczyła że tylko nauczyciel może zmienić ocenę, a nauczyciel na zastępstwie nie może wstawiać ocen.
Skandal...................jak można w tak gorącym okresie dla nauczycieli i uczniów wyjechać na urlop nie dając szansy na poprawę.
Dzisiaj syn był w szkole po materiały do poprawki - co usłyszał od nauczyciela JA BYŁAM NA WAKACJACH A TY NIE BĘDZIESZ.
Proszę o radę.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: Kamila86 » 2015-06-24, 17:14

Była Pani u dyrekcji? Nie rozumiem jak nauczyciel wyjechał sobie na wakacje w czerwcu??

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: vuem » 2015-06-24, 17:35

Ludmila2009 pisze:Proszę o radę.


Jak wyglądała sytuacja przed wyjazdem (sic!) nauczyciela? Jaka była ocena przewidywana na około miesiąc przed klasyfikacją?
Czy było ostrzeżenie o ewentualnej ocenie niedostatecznej?
Jeśli tak, to jak ustalono tryb zaliczania "braków"?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: koma » 2015-06-24, 19:26

Jak to "wystawił ocenę już 2 czerwca?
Jak to "wyjechał na urlop"??

Tę ocenę uczeń ma prawo poprawić, bo na pewno była to ocena tylko prognozowana. Czas: do rady pedagogicznej czyli do zatwierdzenia klasyfikacji.

Jeżeli nauczyciel z jakiegoś powodu był nieobecny w szkole, to zastępował go inny nauczyciel, u którego uczeń ma prawo poprawić ocenę. Dlaczego się nie zgłosił do niego lub z pytaniem do dyrekcji, co robić dalej??
Ta jedynka, wg mnie, jest do zakwestionowania, z tym, że egzaminu niestety syn nie uniknie.

Prawda jest taka, że ZA PÓŹNO zainteresowałaś się sprawą!!

Ludmila2009
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-24, 11:32
Kto: rodzic
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: Ludmila2009 » 2015-06-24, 20:52

Witam, zagrożenie było wystawione 25 maja.
Zostałam wtedy wezwana do szkoły , musiałam podpisać że zostałam poinformowana że synowi grozi ocena niedostateczna.
Rozmawiałam też z nauczycielem, Pani powiedziała żeby zaczekać jeszcze kilka dni bo uczniowie napisali właśnie pracę klasową.
Miałam czekać na ocenę.
Jakie było moje zdziwienie kiedy 2 czerwca weszłam na " dziennik elektroniczny" - syn miał wystawioną 1 z pracy klasowej i wystawioną niedostateczną na koniec roku.
Skontaktowałam się z wychowawcą, niestety zostałam poinformowana że nauczyciela matematyki już nie ma bo pojechał na urlop.
Że nic nie da się już zrobić.
Jestem strasznie rozgoryczona, bo syn przez czas do Rady Pedagogicznej mógł jeszcze poprawić , coś zrobić,
Nie rozumiem, wydaje mi się, że nauczyciel powinien walczyć , starać się, zadawać dodatkowe zadania, pomagać, robić wszystko by uczeń miał szansę na poprawę.
Żal mi syna, bo młody chodził na każdą lekcję, nie wagarował, nie sprawiał żadnych problemów, starał się poprawiać oceny.
Miał załatwioną pracę na wakacje ..................wszystko szlag trafił.
Szkoda, że wychowawca klasy nie poinformowała mnie o tym, że mogę zgłosić całe zajście dyrekcji........ Ech

Dlatego mam prośbę, czy jest jakiś przepis, paragraf o takiej sytuacji jaką spotkała mojego syna.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: koma » 2015-06-24, 23:25

Ludmila2009 pisze: wydaje mi się, że nauczyciel powinien walczyć , starać się, zadawać dodatkowe zadania, pomagać, robić wszystko by uczeń miał szansę na poprawę.

Nie, to uczeń i rodzice powinni robi.
To ich interes.

Szkoda, że wychowawca klasy nie poinformowała mnie o tym, że mogę zgłosić całe zajście dyrekcji

Nie chodzi o "zgłoszenie zajścia" dyrektorowi, ale o znajomość przepisów dot. klasyfikacji, z ktorymi na pewno mialas okazję się zaznajomić. Ale cóż...rodzice nie chodzą na spotkania z wychowawcą, bo mają dzienniki elektroniczne...

Czy od 2 czerwca klasa nie miała w ogóle matematyki??

Ludmila2009
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-24, 11:32
Kto: rodzic
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: Ludmila2009 » 2015-06-24, 23:50

Oczywiście rodzice, uczeń ale pierwszy chyba nauczyciel. Przecież ja nie będę siedziała na każdej lekcji. A ocena niedostateczna to taka porażka nauczyciela, który nie potrafił lub totalnie olał ucznia.
Tak syn miał kilka lekcji, dowiedziałam się od wychowawcy, że nauczyciel na zastępstwie nie może wstawiać ocen a tym bardziej odpytywać i starać się pomóc synowi w poprawianiu ocen.
Klamka zapadła 2 czerwca - nauczyciel wyjechał na urlop i szukaj wiatru w polu.
Szkoda gadać.
A najgorsze jest to , że nie chcę zadzierać z nauczycielem. Syn będzie miał poprawkę i będzie chodził dalej do tej szkoły.
Boję się że jak będę drążyła to nauczycielka może się mścić na synu .
Paranoja.
Pozdrawiam

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: Kamila86 » 2015-06-25, 12:06

Ocena niedostateczna to porażka nauczyciela? Pani się słyszy? Pani syn nie jest jedynym uczniem tej nauczycielki. Uczniowie sami muszą się starać o lepsze oceny, ubiegać się o poprawki. Ja uczę ponad 100 uczniów i nie da się każdemu przypominać co ma do poprawy, latać za kimś, żeby coś poprawił. A może to i lepiej dla niego jak powtórzy rok skoro naprawdę jest tak słaby, co niemniej jednak nie tłumaczy zachowania nauczycielki, która wystawia 1 i wyjechała. Problem leży też w dyrekcji, która nie powinna do takiej sytuacji dopuścić.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: Melizabeth » 2015-06-25, 15:25

Wiem, że urlop w takim okresie boli ucznia, bo wydawało się, że ma tyle czasu na poprawy, a tu koniec. Ale jakby nauczyciel miał np. wypadek i trafił do szpitala, to również nic nie dałoby się zrobić; staramy się i poprawiamy cały rok. Nauczyciel ot, tak sobie nie poszedł na urlop. Poza feriami i wakacjami możemy wziąć jednie urlop bezpłatny i to za zgodą dyrekcji, więc dyrektor był świadomy sytuacji i najwidoczniej nie widział w tym problemu. W mojej poprzedniej szkole była sytuacja, że nauczycielka poszła pod koniec roku szkolnego na urlop zdrowotny/macierzyński, wszystko było ustalone przed, a kto miał poprawiać przychodził do nauczyciela zastępującego. To ja, jako nauczyciel zastępujący, wystawiałam ocenę i sprawdzałam sprawdziany poprawkowe przygotowane przez tę nauczycielkę. Wszystko da się załatwić, tylko trzeba pomyśleć o tym wcześniej; jeśli nauczyciel o wyjeździe nie powiadomił uczniów z wyprzedzeniem, to rzeczywiście ogromny błąd z jego strony, ale uczniowie mają kilka miesięcy na zdobywanie ocen, a nie ostatnie dwa tygodnie.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: ms.elephant » 2015-06-25, 21:38

Skoro syn miał kilka jedynek, to dlaczego na bieżąco nie poprawiał każdej. W zależności od przyjętego w szkole WSO, uczeń ma na poprawę oceny niedostatecznej określony czas - u mnie jest to np. dwa tygodnie. Myślenie do samego końca - "a nóż się uda", a jak się nie uda, wówczas poprawa na gwałtu rety nie powinna mieć w ogóle miejsca.

karina.walorek
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-27, 22:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: karina.walorek » 2016-03-27, 23:10

Na pewno można się odwoływać, to jakaś nieprawdopodobna sytuacja - urlop wypozynowy w czerwcu?!

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: linczerka » 2016-03-28, 06:43

karina.walorek daj spokój reklamom
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: linczerka » 2016-07-07, 09:13

tatuwoj, nie reklamuj!
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: maniakos » 2016-07-10, 08:29

Ludmila2009 pisze:Problem jest taki, ze nauczyciel wystawił synowi ocenę niedostateczną na koniec roku już 2 czerwca i wyjechał na urlop!!!!!!!!!!!!!!!!
Byliśmy w takim szoku.

Ciekawe co to za urlop. Może po prostu zwolnienie lekarskie? U mnie w szkole nie ma takich urlopów. To coś dziwnego.
Ludmila2009 pisze:Bo nie wiadomo było do kogo się udać, u kogo syn miał poprawić chociaż kilka ocen.

Do nauczyciela, który zastępuje nieobecnego. Następnie do dyrektora szkoły.
Ludmila2009 pisze:Tłumaczyła że tylko nauczyciel może zmienić ocenę, a nauczyciel na zastępstwie nie może wstawiać ocen.

Może.
Ludmila2009 pisze:Skandal...................jak można w tak gorącym okresie dla nauczycieli i uczniów wyjechać na urlop nie dając szansy na poprawę.

Dlatego właśnie istnieje coś takiego jak Karta Nauczyciela, która reguluje pracę. Nie sądzę aby to był urlop. Na jakiej podstawie? Nie dotyczy zwolnienia lekarskiego, wezwania na ćwiczenia wojskowe itp. Gdyby obowiązywał Kodeks Pracy to pracownik ma 26 dni urlopu w roku i bodajże 3 dni na żądanie. I co wtedy? Wtedy będzie lament, że nauczyciele jeżdżą sobie na urlop w maju, we wrześniu, w grudniu...
Ludmila2009 pisze:Jakie było moje zdziwienie kiedy 2 czerwca weszłam na " dziennik elektroniczny" - syn miał wystawioną 1 z pracy klasowej i wystawioną niedostateczną na koniec roku.
Skontaktowałam się z wychowawcą, niestety zostałam poinformowana że nauczyciela matematyki już nie ma bo pojechał na urlop.
Że nic nie da się już zrobić.

Na tym etapie należało udać się do dyrektora.
Ludmila2009 pisze:Nie rozumiem, wydaje mi się, że nauczyciel powinien walczyć , starać się, zadawać dodatkowe zadania, pomagać, robić wszystko by uczeń miał szansę na poprawę.

Wydaje mi się to przede wszystkim uczeń powinien walczyć, starać się. Rywalizacja. Tak jak w krajach azjatyckich zajmujących zawsze miejsca na podium jeżeli chodzi o poziom edukacji. Nie odwracajmy ról! To głównie w interesie ucznia, boksera, piłkarza jest walczyć starać, się. Trener to sprawa drugorzędna. Zresztą zdroworozsądkowe podejście było obecne także w Europie (może nadal jest).
Ludmila2009 pisze:Oczywiście rodzice, uczeń ale pierwszy chyba nauczyciel.

Dzisiejsze czasy to wyścig szczurów. Komu najbardziej powinno zależeć na zdobyciu wykształcenia?
Ludmila2009 pisze: A ocena niedostateczna to taka porażka nauczyciela, który nie potrafił lub totalnie olał ucznia.

Na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej wystąpiły 24 drużyny. Tylko trenerzy/selekcjonerzy 23 drużyn są winni niezdobycia złotego medalu?

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: nauczyciel wystawił ocenę i wyjechał na urlop

Postautor: maniakos » 2016-07-10, 08:39

Wkradł się poważny błąd w moim ostatnim zdaniu. Niestety nie mogę edytować postu. Proszę o korektę.


Wróć do „Rodzice”