OCENA Z ZACHOWANIA

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Agus2
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-26, 18:46
Kto: rodzic
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: Agus2 » 2015-06-26, 18:55

Witam
Syn mój ma Zespół Aspergera i Orzeczenie o kształceniu specjalnym. Ukończył szkołe podstawową ze średnią 5.42 i z oceną z zachowania bardzo dobrą. I nie było by tematu gdyby pani wychowawczyni była sprawiedliwa. To ,że mój syn przy swoim zaburzeniu musi starać się dużo bardziej jak inni uczniowie .Bywały sytuacje iż bywał na lekcjach niegrzeczny ,płakał ,denerwował się itp... akcje nasiliły się gdy jedo pani wspomagająca poszła na długie zwolnienie i szkola nie dała odpowiedniego nauczyciela .Co lekcja to ktoś inny.
Rozdanie swiadectw i co okazuje się iż wzorowe zachowanie przy średniej ok 4.9-5.0 otrzymuje uczen na którego były skargi-znęcał się nad kolega z klasy do tego stopnia iż tamten nie chciał chodzić do szkoły -były rozmowy z rodzicami itp...
Wkurza mnie ,ze syn nie dostl wzorowego i nie mogł się wpisać do Złotej Księgi a taki tyran klasowy -bo pojechal na kilka zawodó tak.
Chce zgłosić tą sprawę do Kuratorim bo to jest jakaś kpina...

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: sharkinator » 2015-06-27, 11:44

Czy syn działał na rzecz klasy i szkoły? Jeżeli nie to ocena bardzo dobra jest właściwa, uczeń któremu nie można nic zarzucić właśnie taką dostaje. Jeżeli robi coś ponad to np. działa w samorządzie, bierze udział w organizacji imprez czy zawodach sportowych to ma wzorowe.
A co do tego, że tamten uczeń ma wzór no cóż, wychowawcy czasem podciągają oceny.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: haLayla » 2015-06-27, 14:06

Nie no, faktycznie, straszna tragedia. Syn nie będzie wpisany do złotej księgi. Jego CV będzie niekompletne a on jako dorosły już człowiek nie będzie w stanie ukroić sobie chleba.
<3

Agus2
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-26, 18:46
Kto: rodzic
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: Agus2 » 2015-06-27, 15:10

Brał udział z dobrym wynikiem w konkursach, "kangurek' został laureatem wojewódzkiego konkursu przyrodniczego i w wielu innych .Sportowych nie bo nie lubi sportu. Imprezy no cóż zapominamy o jakim dziecku mowa Zespól Aspergera syn nie znosi hałasu, tłumu ,ścisku itp. więc takie sprawy odpadają i to właśnie mnie męczy śą sprawy których on nie przeskoczy i co ? dlatego nie będzie miał wzorowego .to tak jak by osoba na wózku dostala jedynkę bo nie przeskoczyła kozła.

Sarkazm nie na miejscu halayla - syn cały rok o to zabiegał ,wręcz zafiksował się na tym( a dzieci z ZA jak już coś wbija sobie do głowy ) staral się nawet sam prosił o tabletki na uspokojenie bo czuł się poddenerwowany a nie chciał w szkole narozrabiać. Liczył na to bardzo .. Nawet nie wiem dlaczego aż tak mocno.... I o to chodzi ....lizusy i tyrani tylko dlatego ,że umiał się podlizać ,mamusia z wychowawca ploteczki- jak by ten tyran nie dostal wzorowego to było by ok .ale jak tacy dostają to tylko przyzwolenie na agresje...

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: sharkinator » 2015-06-27, 17:21

Ok, może zasłużył na wzorowe. Tylko trzeba to było załatwiać miesiąc temu, kiedy były proponowane oceny z zachowania, ewentualnie poprosić wychowawcę o uzasadnienie takiej oceny. Natomiast teraz to nie warto sobie tym zaprzątać głowę i bawić się z kuratorium. Ocena nie zostanie już zmieniona.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: haLayla » 2015-06-27, 17:38

Agus2 pisze:Brał udział z dobrym wynikiem w konkursach, "kangurek' został laureatem wojewódzkiego konkursu przyrodniczego i w wielu innych .Sportowych nie bo nie lubi sportu. Imprezy no cóż zapominamy o jakim dziecku mowa Zespól Aspergera syn nie znosi hałasu, tłumu ,ścisku itp. więc takie sprawy odpadają i to właśnie mnie męczy śą sprawy których on nie przeskoczy i co ? dlatego nie będzie miał wzorowego .to tak jak by osoba na wózku dostala jedynkę bo nie przeskoczyła kozła.


Tak jak pisze sharkinator, na to był czas w czerwcu. Teraz jest to musztarda po obiedzie.

Agus2 pisze:Sarkazm nie na miejscu halayla - syn cały rok o to zabiegał ,wręcz zafiksował się na tym( a dzieci z ZA jak już coś wbija sobie do głowy ) staral się nawet sam prosił o tabletki na uspokojenie bo czuł się poddenerwowany a nie chciał w szkole narozrabiać. Liczył na to bardzo .. Nawet nie wiem dlaczego aż tak mocno.... I o to chodzi ....lizusy i tyrani tylko dlatego ,że umiał się podlizać ,mamusia z wychowawca ploteczki- jak by ten tyran nie dostal wzorowego to było by ok .ale jak tacy dostają to tylko przyzwolenie na agresje...


Sarkazm jest jak najbardziej na miejscu. Życie nigdy nie było sprawiedliwe. Ja nie twierdzę, że to dobrze, że twój syn nie dostał zachowania wzorowego. Jeżeli na nie zasługiwał, to powinien był je dostać. Ale czy to naprawdę jest takie ważne? Czy warto marnować cenny czas i narażać syna i siebie na dodatkowe stresy, by ugrać coś, co w zasadzie jest mało istotne? Mnie by było szkoda prądu na to.
<3

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: koma » 2015-06-27, 19:30

Być może Pani syn zasłużył, a tamten drugi nie...
Mamy mało szczegółów i nie znamy szkolnego regulaminu oceniania oraz zasług tamtego chłopca.

Ale: skarga do kuratorium potwierdzi tylko, że nie zna Pani szkolnych procedur.
Z ocena przewidywaną została Pani zapoznana miesiąc przed klasyfikacją i przez ten miesiąc miała Pani czas zwrocić się do wychowawcy o motywację i wyjaśnienia...
Skoro Pani nie wykorzystała przyznanego Pani czasu - musztarda po obiedzie...

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: Kamila86 » 2015-06-27, 21:34

Skarżyć się za zachowanie bardzo dobre? Kto bardziej pragnie tego wzorowego, Pani czy Pani syn? Swoim zachowaniem tylko pokazuje Pani synowi, że za mało się starał i poczuł się niedoceniony. Powinna go Pani pochwalić, że bardzo dobre to i tak dużo. Nie trzeba być najlepszym. Rozumiem, że trzeba walczyć za syna, ale bez przesady.

Agus2
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-26, 18:46
Kto: rodzic
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: Agus2 » 2015-06-30, 12:17

Dziękuję wszystkim za sarkazm, podpowiedzi ,czasami zrozumienie, ignorancję a czasami brak wiedzy na temat ZA.
Mam czas na odwołanie siedem dni od zakończenia zajęć edukacyjno-wychowawczych. Szkoła nie miała prawa oceniać go z zachowania według kryterii wszystkich zdrowych dzieci zawartych w WSO .I to szkoła powinna mi przedstawić do zapoznania indywidualne kryteria oceniania.
Tak więc sprawa zakończona . :D
Mój syn jest wart wzorowego.
Jak nie ja to kto będzie o niego walczył ??? ty? a może ty? ....
Rada dla innych rodziców jak nie dacie rady na "dole" uderzajcie do "góry" .Można a nawet trzeba.
Temat zamykam i dziękuje .

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: haLayla » 2015-06-30, 14:14

Nowy proszek do prania Agus2. Dobrze się pieni.
<3

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: OCENA Z ZACHOWANIA

Postautor: linczerka » 2015-06-30, 16:53

Na życzenie autorki temat zamykam
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Rodzice”