Ściąganie a technologia

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nixon
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-01, 15:27
Lokalizacja: dolnośląskie

Ściąganie a technologia

Postautor: nixon » 2016-03-01, 15:52

Czy w ramach rozwijającej się technologii, natychmiastowego dostępu do internetu dzięki smartfonom (i juz niedługo np. google glass) da się powstrzymać uczniów przed ściąganiem?
Mając całe źródła wiedzy na kilka ruchów palcem trudno nie oprzeć się pokusie skorzystania. Kieedyś nad ściąga trzeba było się napracować. No i długość była ograniczona fizycznie. Teraz kopij wklej, nieograniczona treść w plikach.
Teraz jeszcze można złapac kogoś na korzystaniu ze smartfona. Ale jeśli wejdą gadżety w stylu okularów, zegarków itp. to będzie trudna walka.
Co o tym sądzicie? :)

pruali
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-25, 22:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ściąganie a technologia

Postautor: pruali » 2016-03-01, 20:52

Zegarki już są :P Ja jak widzę, że ktoś ściąga to zabieram punkt, potem ocena w dół, potem 1. A jak nie widzę no to cóż, jego korzyść :D Pytasz się czy warto. Napewno warto. Kiedyś tę sieć piorun strzeli i tyle będzie z tej wiedzy ogólnodostępnej.

nixon
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-01, 15:27
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ściąganie a technologia

Postautor: nixon » 2016-03-02, 09:43

Jak piorun strzeli, to już cały świat się zawali. :)

Słyszałem taką koncepcję, że rzeczywistości, gdzie dostępnej jest aż za wiele wiedzy jak na jeden mózg, to przydałoby się dobrze ukształtować umiejętność wykorzystania jej.

Podejrzewam, że coś w tym stylu pojawi się w edukacji za kilka lat. Metody działania nastawione własnie na osiągnięcie konkretnego celu, pobudzenie przedsiębiorczości, mentalności itp.
Bo w sumie jest mnóstwo ludzi zdolnych z dużą wiedzą, którzy stoją w miejscu.

Chyba za bardzo futurystycznie poleciałem. Haha.

natalia30
Posty: 4
Rejestracja: 2016-03-03, 13:04
Kto: rodzic
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ściąganie a technologia

Postautor: natalia30 » 2016-03-03, 13:59

wydaję mi się, że jeśli na dobre wejdą takie metody ściągania to razem z nimi wejdą również nowe metody dzięki którym będzie można upilnować dzieciaki podczas klasówek, zdaje się że era papierowych ściągawek zginanych w harmonijkę to dzisiaj już prehistoria

ArekC
Posty: 8
Rejestracja: 2017-03-16, 15:44
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ściąganie a technologia

Postautor: ArekC » 2017-03-16, 15:49

Teraz dzieci kupują zegarki z wbudowanym wyświetlaczem. ja swoim powiedziałem że jak coś takiego znajdę u nich to zabieram bezpowrotnie


Wróć do „Rodzice”