Edukacja Wczesnoszkolna SP

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

tatamaracje

Edukacja Wczesnoszkolna SP

Postautor: tatamaracje » 2016-03-15, 23:40

Witam serdecznie Drodzy rodzice oraz forumowicze.

Jestem rodzicem dziecka uczęszczającego do 2 klasy szkoły podstawowej.
Mam kilka zapytań dotyczących metod nauczania w innych szkołach.Jest dla mnie paranoją metodyka jaką stosuje wychowawczyni mojego dziecka.
Nauczycielka moim zdaniem znacznie zawyża poziom podstawowego nauczania drugoklasistów.Nie prowadzi ona bowiem programu nauczania zgodnego z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzieci w ogóle nie pracują z ćwiczeniami czy książkami przeznaczonymi i zakupionymi.Łatwiej jest pobierać gotowe malowanki i testy z internetu,wydrukować je wcisnąć dzieciakom do domu...
Dzieci bez pomocy rodziców nie są w stanie same podołać w pełnej mierze zadaniom nauczycielki. Przecież najpierw trzeba nauczyć - wytłumaczyć i przede wszystkim ćwiczyć w szkole ,tak ? A później z tego dopiero robić testy czy sprawdziany.
Temat jest głośny na wywiadówkach ,jednak pochodzę ze wsi gdzie większość rodziców nie pracuje zawodowo i co dnia po szkole spędzają z dziećmi po kilka godzin. Jednak nie wszyscy mają na to aż tak sporo czasu. To my rodzice uczymy dzieci a nie Pani.
Tak naprawdę to dzieciaki chodzą do szkoły jak same opowiadają " bawić się " . Nie wspomnę już o tabliczce mnożenia która powinna być podstawą do matematyki . Dzieci w szkole nie uczą się jej wcale !!

Zadania co dzień dzieci przynoszą do domu,gdzie my rodzica tak naprawdę przy nich pracujemy.Pytam zatem za co Nauczycielka bierze wypłatę? Podczas lekcji dzieciaki robią co chcą,chodzą czy biegają sobie po klasie broją - istna samowolka. Dzieci w szkole mają zakaz przynoszenia i spożywania słodyczy itp gdzie nauczyciele sami obżerają się ciasteczkami z kawką nie kryjąc się z tym przed maluchami. CZY TO JEST NORMALNE ?

Jestem jednym z wielu rodziców którego ta sytuacja boli i mam nadzieję że temat ten rozwinie się na tym forum.
Apeluję do rodziców znających tę sytuację o komentarze.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Edukacja Wczesnoszkolna SP

Postautor: koma » 2016-03-16, 15:33

Ja nie znam "tej" sytuacji, ale skomentuję.

Wymienił Pan szkołę, miejscowość i imię z inicjałem nauczycielki.
Czyli osoba podana na tacy.
Dobrym zwyczajem każdego poważnego forum, w przypadku oczerniania kogoś konkretnego i zidentyfikowanego, jest podanie prawdziwego nazwiska autora postu.
Jeżeli autor tego nie zrobi, będę wnioskowała do admina o likwidację postu.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Edukacja Wczesnoszkolna SP

Postautor: linczerka » 2016-03-16, 16:00

tatamaracje, nauczyciel nie realizuje podręczników tylko podstawę programową.
Czym tak szkalowana przez Ciebie nauczycielka zawyża poziom nauczania? Kolorowankami?
Jaka jest Twoja wiedza na temat metodyki nauczania?
Podałeś dane szkoły i nauczycielki, swoje dane zataiłeś.
Forum nie jest miejscem na anonimowe donosy.
W związku z powyższym usunęłam wszelkie dane szkalowanej nauczycielki i szkoły.
Podając dane innych, miej odwagę sam się podpisać.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Edukacja Wczesnoszkolna SP

Postautor: malgala » 2016-03-16, 16:33

A ja dodam jeszcze, że bardzo cieszy mnie fakt rezygnacji z wypełniania ćwiczeniówek.

Jeżeli chcesz dyskutować na temat stosowanych metod nauczania czy realizacji podstawy programowej, to najpierw sam powinieneś być w tym zakresie osobą kompetentną, a z wypowiedzi wynika, że zupełnie nie jesteś.

I jeszcze jedno, w tym wszystkim najważniejsze, jeżeli kogoś oczerniasz i to w sposób pozwalający na identyfikację, to miej odwagę robić to jawnie. Informacja pochodząca od osoby anonimowej nie jest niczym innym jak zwykłym anonimem, który zgodnie z przyjętymi powszechnie zasadami powinien wylądować w niszczarce.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Edukacja Wczesnoszkolna SP

Postautor: oramge » 2016-03-16, 17:18

tatamaracje pisze: Jest dla mnie paranoją metodyka jaką stosuje wychowawczyni mojego dziecka.

Zgodzę się, że metodyka nauczania wczesnoszkolnego jest dla Ciebie paranoją, aby ją poznać potrzeba kilku lat studiów, forum nie jest odpowiednim miejscem na ekspresowe uzupełnienie wiedzy.

tatamaracje pisze:Dzieci bez pomocy rodziców nie są w stanie same podołać w pełnej mierze zadaniom nauczycielki.
... pochodzę ze wsi gdzie większość rodziców nie pracuje zawodowo i co dnia po szkole spędzają z dziećmi po kilka godzin. Jednak nie wszyscy mają na to aż tak sporo czasu. .

Zwykle większość dzieci w początkowym okresie nauki potrzebują dużego wsparcia ze strony rodziców. Skoro większość rodziców pozostaje bez pracy zawodowej to tego czasu powinni poświecić tyle, ile dziecko potrzebuje. Nie wszyscy rodzice mogą sobie na to pozwolić, niestety. Rozumiem, że czas przeznaczony dla własnego dziecka uważasz za czas stracony.

tatamaracje pisze: Nie wspomnę już o tabliczce mnożenia która powinna być podstawą do matematyki . Dzieci w szkole nie uczą się jej wcale !!

Tabliczkę mnożenia trzeba pamięciowo opanować w domu. Jedno dziecko zapamięta na lekcji, drugie potrzebuje w domu krótszego lub dłuższego utrwalania. Niektórym rodzicom szkoda na to czasu.

tatamaracje pisze: Pytam zatem za co Nauczycielka bierze wypłatę?

Skoro nie wiesz, to Ci odpowiem: za pracę, za ciężką pracę z Twoim dzieckiem. I to nie jest wygórowana zapłata.

Kwiatek2012
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-14, 20:27
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Edukacja Wczesnoszkolna SP

Postautor: Kwiatek2012 » 2016-03-16, 20:04

Dzień dobry, jeżeli zaglądają tutaj rodzice dzieci z DYSLEKSJĄ, to bardzo prosze o wypełnienie krótkiej ankiety, która posłuży mi w pisaniu pracy magisterskiej. Ankietę znajdą Państwo pod tym linkiem

http://goo.gl/forms/3cYQ9kMV3d

Serdecznie dziękuję.

tatamaracje

Re: Edukacja Wczesnoszkolna SP

Postautor: tatamaracje » 2016-04-20, 18:14

Witam serdecznie.

Wstepnie pragnę bardzo przeprosić za moje nietrafne postrzezenia oraz sugestie.Źle (zbyt ostro) zaczęłam oraz wybrałam chyba niewłaściwe miejsce na publikację tematyki mojego postu. Jeszcze raz bardzo przepraszam jeśli kogoś uraziłam.

Apeluję też do ADMINISTRATORA o usunięcie moich wpisów oraz o całkowitą likwidację mojego profilu z portalu 45minut.pl.
o ile sie dobrze orientuję -nie da się tego zrobić z poziomu panelu uzytkownika
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Edukacja Wczesnoszkolna SP

Postautor: linczerka » 2016-04-20, 20:08

tatamaracje pisze: Apeluję też do ADMINISTRATORA o usunięcie moich wpisów oraz o całkowitą likwidację mojego profilu z portalu 45minut.pl.

http://sjp.pl/apelowa%C4%87
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

annkkaa21
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-15, 21:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Edukacja Wczesnoszkolna SP

Postautor: annkkaa21 » 2016-06-15, 21:53

Dobra edukacja to podstawa w dzisiejszych czasach. Ja ostatnimi czasy się zastanawiałam co zrobić w wolnej chwili ze swoimi dziećmi żeby nie siedziały tylko i wyłącznie przed komputerem czy telewizorem i znajoma mi podsunęła super pomysł, warsztaty plastyczne dla dzieci w Teatrze Małego Widza które mogą podnieść umiejętności moich dzieciaków i rozwinąć ich umysł !


Wróć do „Rodzice”