Dziecko z opinią z PPP - liceum

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Akwarela
Posty: 1
Rejestracja: 2018-12-13, 15:48
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Dziecko z opinią z PPP - liceum

Postautor: Akwarela » 2018-12-13, 17:21

Dzień dobry,
zwracam się do Państwa z uprzejmą o przekazanie mi informacji jak wygląda proces pomocy uczniowi po wpłynięciu opinii z PPP. Czy jest układany plan pomocy, a jeśli tak kto go układa i czy rodzic może brać w tym udział? Rozumiem, że orzeczenie i opinia to zupełnie dwie różne rzeczy. Czy wszystko w przypadku opinii a nie orzeczenia odbywa się na zasadzie dobrej woli dyrektora szkoły. Czy MEN reguluje tę kwestię odpowiednimi przepisami, a jeśli tak jakie i gdzie można je znaleźć.
Kolejna niewiadoma to kwestia niezrozumiałego dla mnie zobowiązywania mnie jako rodzica do dostarczenia szkole zaświadczenia od kliniki w której leczone jest dziecko. Zaświadczenie o leczeniu przedstawiałam już w poradni przy tworzeniu wspomnianej opinii, teraz zaś szkoła życzy sobie takiego samego. Dziecko jest niestety z braku specjalistów dostępnych na wizyty NFZ leczone prywatnie i ja za każde zaświadczenie muszę wnosić opłaty. Niestety koszt leczenia dziecka pochłania spore kwoty i przyznam, że wolałabym uniknąć kolejnego wydatku jeśli jest to możliwe.
Pozdrawiam.

Wróć do „Rodzice”