Opis relacji nauczyciel - rodzic

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

STUDENTKAUG
Posty: 1
Rejestracja: 2021-01-09, 10:40
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Opis relacji nauczyciel - rodzic

Postautor: STUDENTKAUG » 2021-01-09, 11:20

Witajcie Drodzy Nauczyciele.
Wraz z koleżankami piszemy projekt zaliczeniowu na studia magisterkie. OPIS RELACJI NAUCZYCIEL-RODZICE.
Chciałybyśmy prosić o Państwa pomoc i poznać wasze historie i przygody z rodzicami.
Dla ułatwienia szczególnie chcemy sie skupić na:
-spotkania z rodzicami i co jest omawiane,
-trudnosci w relacjach z rodzicami,
-długość stażu pracy nauczyciela
- czy doświadczenia osobiste nauczyciela w relacji z rodzicami?
Z góry bardzo dziekujemy za pomoc ❤❤❤

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Opis relacji nauczyciel - rodzic

Postautor: Michalll_95 » 2021-01-12, 09:32

STUDENTKAUG pisze:-spotkania z rodzicami i co jest omawiane,


Najczęściej różne problemy związane z zachowaniem i ocenami, również kwestie organizacyjne, jak zajęcia dodatkowe.

STUDENTKAUG pisze:-trudnosci w relacjach z rodzicami,


Moim zdaniem trudności pogłębia dziennik elektroniczny, który informuje rodzica o ocenach i uwagach ucznia zanim wróci on jeszcze do domu. Rodzice często nie rozmawiają z dziećmi tylko odrazu piszą do nauczyciela. Jeżeli sprawa dotyczy oceny to najczęściej w praktyce rodzice starają się poprawić je sami :) a udziału ucznia w tym często nie ma.

STUDENTKAUG pisze:-długość stażu pracy nauczyciela


U mnie będzie już ponad 3 lata i zdecydowanie czym więcej ma się doświadczenia tym lepiej kształtuje się współpraca. Na nowym nauczycielu rodzice próbują wymusić różne rzeczy, kiedy już poznają jego zasady coraz mniej się to zdarza.

STUDENTKAUG pisze:- czy doświadczenia osobiste nauczyciela w relacji z rodzicami?


Tak naprawdę nie ma zbyt wiele czasu na poznanie rodzica. Większość komunikacji odbywa się poprzez dziennik elektroniczny. U mnie dominuja pozytywne doswiadczenia, ale kilka przypadków agresywnych rodziców miałem (oczywiście problem z ocenami)


Wróć do „Rodzice”

cron