religia w szkole- drodzy rodzice, jesteścieza czy przeciw??

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: religia w szkole- drodzy rodzice, jesteścieza czy przeciw??

Postautor: haLayla » 2011-02-07, 12:34

Vasir pisze:Tak, jestem. I właśnie z perspektywy osoby niewierzącej odnoszę się do tematu. Problemem nie są przytaczane przeze mnie "prezenty" tylko to jak odnieść ma się rodzic niewierzący do kwestii sakramentów i uczęszczania na lekcję religii jego dziecka.


Tak, jak pisała edzia. Jeżeli wyznajesz jakiś światopogląd, to bądź w tym konsekwentny. Ludzie cenią sobie konsekwencję i pogardzają chorągiewkami na wietrze.

Vasir pisze:Nie "pieprzcie" mi za przeproszeniem, bo w szkołach podstawowych (a mam akurat tam siostrę) nawet trzeba mieć odpowiedni plecak, żeby być równym rówieśnikom (przynajmniej z perspektywy dziecka - ja uważam że to nie ma większego znaczenia).


Co to się dzieje w tych szkołach? Jak ja byłem w podstawówce, to jak tata mi z Niemiec przywiózł długopis wielokolorowy, to był hit. A teraz jakieś plecaki, hany-montany... I pomyśleć, że za 20-30 lat, oni przejmą pałeczkę...

Vasir pisze:Odbiegłem (znowu) od tematu, więc co powinien taki rodzic zrobić? Iść za swoimi poglądami i narazić dziecko na "przykrości" ze strony rówieśników, co zawsze się na dziecku odbije w taki czy inny sposób? Czy ochrzcić to dziecko i jeszcze nie świadome wysłać na lekcję żeby go nie narażać na zbędny stres?


Już ci wyjaśniliśmy, co o tym sądzimy. Jeżeli odpowiednio z dzieckiem porozmawiasz i odpowiednio ze szkołą zadziałasz, to nie będzie problemu.
<3


Wróć do „Rodzice”