Zmiana szkoły zwiazana ze zmianą adresu ucznia

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mamatematyka
Posty: 13
Rejestracja: 2010-06-20, 17:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Zmiana szkoły zwiazana ze zmianą adresu ucznia

Postautor: mamatematyka » 2010-08-06, 11:11

Jestem rodzicem 11 - latka, przeprowadziliśmy się do innego miasta i moje dziecko musi zmienić szkołę i tu jest problem nie ze strony dziecka ale nowej szkoły.
Moje dziecko przeszło do piątej klasy, w starej szkole uczyło się języka angielskiego. W nowej szkole jest tylko jedna piąta klasa z językiem angielskim i liczy już 30 uczniów. Nie chcą tam zapisać mojego dziecka, ponieważ nie zgadza się sanepid na tak liczne klasy, w klasach nie ma tylu ławek itp. Rozwiązanie dla szkoły to zapisanie dziecka do klasy z językiem niemieckim (którego wcześniej mój syn nigdy się nie uczył) lub poszukanie innej szkoły w tym mieście.
Dlaczego chcę żeby mój syn chodził do tej szkoły?
Ponieważ jest 100 metrów od naszego domu.
Czy to mój problem jak zagwarantować dziecku kontynuację języka?

Wyraźcie proszę opinie na ten temat co sądzicie
Jeśli możecie to podpowiedzcie mi rozporządzenia związane z tym zagadnieniem.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zmiana szkoły zwiazana ze zmianą adresu ucznia

Postautor: vuem » 2010-08-06, 12:44

marah pisze:i liczy już 30 uczniów
I nie jest podzielona na grupy? Poszukaj może innej szkoły. Niedogodności związane z dojazdem zrewanżują dogodniejsze warunki nauki dziecka.

miki2305
Posty: 62
Rejestracja: 2009-03-08, 21:17
Kto: student
Przedmiot: Matematyka, Chemia, Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmiana szkoły zwiazana ze zmianą adresu ucznia

Postautor: miki2305 » 2010-08-06, 15:34

Wybacz miweus, ale to jest bez sensu.
Zadaniem rodzica nie jest nadrobienie z dzieckiem różnic programowych z języka niemieckiego, a w zasadzie, to nauczenie go podstaw. To jest szkoła rejonowa i dyrekcja powinna znaleźć jakieś rozwiązanie.
A problem zapewne nie polega na liczebności grup z angielskiego, ponieważ podział raczej jest zrobiony, tylko ogólna liczebność klasy jest za duża. Wystarczyłaby tu kwestia dobrego planu. Tylko w takiej sytuacji dziecko, by uczęszczało na angielski z inną klasą.
Ale jeżeli takie jest nastawienie do ucznia, to radzę szkołę zmienić.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zmiana szkoły zwiazana ze zmianą adresu ucznia

Postautor: edzia » 2010-08-06, 15:56

Ale takie są przepisy.

§ 21. 1. Jeżeli w klasie lub w semestrze, na który uczeń lub słuchacz przechodzi, naucza się, jako przedmiotu obowiązkowego, języka obcego (języków obcych) innego niż język obcy (języki obce), którego uczeń (słuchacz) uczył się w poprzedniej szkole, a rozkład zajęć edukacyjnych uniemożliwia mu uczęszczanie na zajęcia innego oddziału lub grupy w tej samej szkole, uczeń (słuchacz) może:

1) uczyć się danego języka obcego (języków obcych), wyrównując we własnym zakresie braki programowe do końca roku szkolnego, albo

2) kontynuować we własnym zakresie naukę języka obcego (języków obcych), którego uczył się w poprzedniej szkole, albo

3) uczęszczać do klasy z nauką danego języka obcego (języków obcych) w innej szkole.

2. Dla ucznia (słuchacza), który kontynuuje we własnym zakresie naukę języka obcego (języków obcych), jako przedmiotu obowiązkowego, przeprowadza się egzamin klasyfikacyjny. Egzamin klasyfikacyjny przeprowadza nauczyciel danego języka obcego z tej samej szkoły, wyznaczony przez dyrektora szkoły, a w przypadku gdy dyrektor szkoły nie może zapewnić nauczyciela danego języka obcego - nauczyciel wyznaczony przez dyrektora innej szkoły.


miki2305 pisze:Wystarczyłaby tu kwestia dobrego planu. Tylko w takiej sytuacji dziecko, by uczęszczało na angielski z inną klasą.
Myślę, że to jest właśnie dobre wyjście, choć naprawdę trudne organizacyjnie.

mamatematyka
Posty: 13
Rejestracja: 2010-06-20, 17:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zmiana szkoły zwiazana ze zmianą adresu ucznia

Postautor: mamatematyka » 2010-08-16, 14:57

Dziękuję za wszystkie wasze odpowiedzi. Trochę ułożyłam to sobie w głowie. Właśnie wróciłam z wakacji. Dlatego też nic Wam nie odpisywałam. Będę rozmawiać z dyrektorem, gdy on wróci z wakacji niestety dopiero po 25 sierpnia. Jetem dobrej myśli i myślę tak jak miki2305 . Co się okaże? No cóż zobaczymy. Pozdrawiam wszystkich na FORUM


Wróć do „Rodzice”