Wyprawka szkolna...

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: iTulka » 2010-09-06, 19:35

:rotfl:
haLayla, ale Ty też wymieniłeś nazwę jakiejś firmy, bodajże ołówków, więc jest równowaga :mrgreen:
To ja napiszę, drodzy rodzice, że aby Wasze dziecko osiągnęło sukces, potrzebna jest przede wszystkim Wasza miłość i nasza współpraca, a nie firmowe produkty.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: haLayla » 2010-09-06, 19:55

iTulka, nawet dwóch. Bo mówiłem jeszcze o teskaczu. Chociaż, gdybym zamierzał czekać dwa lata, by zacząć spamować, byłby to przejaw olbrzymiej cierpliwości z mojej strony :D
<3

WyluzowanaMama
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-02, 12:54
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: WyluzowanaMama » 2010-09-10, 15:06

kilka firm ma takie kredki :) i prawda jest taka, że dziecko tak dosłownie nie powiedziało - bo pwoiedziało "mamo, super kredki" zapytałam czemu , odpowiedziało " bo maja dziurki". Ot tyle ;) Poza tym dziecko widzi różnice, tym bardziej, że inne kredki, które lubi moje dziecko to grube Jumbo bo są wygodne. Ostatnio nawet przy wyborze krzesełka do biurka, był mały problem bo miało mieć kolor zielony w kwiatuszki..... był płacz, marudzenie... w końcu kupiliśmy zwykłe krzesełko obrotowe z oparciami na ręce- o które również był bój...i oddaliśmy do obszycia w materiał z kwiatuszkami. :) uroki macierzyństwa

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: katty » 2010-09-10, 22:24

haLayla wspomniał o ołówkach Conte. Pamiętam te ołówki - i pamiętam, że ich nie znosiłam. Ten grafit był jakiś... dziwny. Za jasny, ciężej się scierał a jak się chciało porysować i porozmazywać ołówek, by stworzyć cienie, nie nadawał się. Wolałam zwykłe ołówki HB do pisania, zaś bardziej miękkie do rysowania.

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: iTulka » 2010-09-10, 22:27

A ja najbardziej lubię darmowe ołówki z ikei :mrgreen:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: haLayla » 2010-09-10, 23:26

Ostatnio miałem problem, bo mamie odpadła słuchawka od stetoskopu. Była to dość pilna sprawa, bo miała za pięć minut przyjąć pacjenta. Na szczęście, zadzwoniliśmy do firmy Littmann, która dostarczyła nam przyzwoite stetoskopy w niskiej cenie w ciągu trzech minut, aż z Wrocławia!

katty, mnie się w tych ołówkach podobało, że się grafit nie łamał i można było normalnie je zastrugać.

iTulka, dzisiaj tam byłem, mogłaś mówić to bym ci przyniósł kilka :D
<3

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: katty » 2010-09-11, 10:42

Ee, z temperowania też nie było frajdy. Normalny ołówek przy temperowaniu produkował takie fajne wiórki, które można było wykorzystać do najróżniejszych rzeczy (dziecięca fantazja jest nieskończona) a Conte jakoś dziwacznie się temperowały, wiórki były bardziej "plastikowe" w dotyku niż drewniane, nie kruszyły się w palcach, miały inny kształt.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: haLayla » 2010-09-11, 17:09

katty, właśnie dlatego te obierki były takie fajne. Bo inne i można było bardzo długo temperować i obierka była w jednej części :)
<3

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: katty » 2010-09-11, 18:08

Faktycznie, tak się zawijały i zawijały.. Ale i tak ich nie lubiłam. A już najbardziej w nich nie lubiłam dlatego, że długo stawiały opór moim zębom :D Maniakalny był ze mnie obgryzacz ołówków..

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: haLayla » 2010-09-11, 18:13

Ja nadal obgryzam przybory do pisania :D Właśnie dlatego je lubiałem, bo na dłużej starczyło do obgryzania :D

Lubiałem też kredki Majewski, chyba już ich nie produkują. Miały swój klimat.
<3

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: iTulka » 2010-09-11, 19:20

haLayla pisze:iTulka, dzisiaj tam byłem, mogłaś mówić to bym ci przyniósł kilka

Dziękuję, ale sporo ich poniewiera się po moim domu :D Nie, żebym za każdym razem brała gratisowe ołówki :P
Nie obgryzajcie końcówek, to niehigieniczne. Potem brzuszek boli nie wiadomo z czego.

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: katty » 2010-09-11, 20:15

Na szczęście niektórzy z tego wyrastają ;)

kzalewski
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-09, 09:41
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: kzalewski » 2016-09-09, 09:42

A ja wam polecam wyprawkę od Moje Bambino. Sam zakupiłem, można sobie wybrać dokładnie to co się chce według tzw. kalkulatora wyprawkowego.

Antek76
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-07, 09:41
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: Antek76 » 2016-12-29, 23:51

Faktycznie, plecak jest bardzo istotnym elementem szkolnej wyprawki. Na szczęście teraz jest takie nastawienie, by dzieciaki nosiły jak najmniej książek, więc świetnie sprawdzą sie takie torby jak reklama Myślę, że każdemu maluchowi wpadną one w oko i będą do tego odpowiednio funkcjonalne.

alicjamak
Posty: 2
Rejestracja: 2017-08-16, 10:52
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Wyprawka szkolna...

Postautor: alicjamak » 2017-08-16, 11:06

Wakacje, wakacje i po wakacjach :) W przyszłym tygodniu planujemy z córką wybrać się po wyprawkę do szkoły. W marketach pełno już tych zeszycików, ołówków, mazaków, będzie z czego wybierać;p moja Emilka bardzo lubi kompletować te wszystkie przybory, niestety później entuzjazm słabnie :( Pierwsze dni szkoły to dla niej prawdziwa męczarnia, mam nadzieje, że z wiekiem będzie lepiej, na razie jest w 3 klasie.
Natrafiłam ostatnio na bardzo ciekawy artykuł na temat tego, jak należy przygotować dziecko do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, tak aby było to dla niego mało stresujące przeżycie, znalazłam w nim dużo przydatnych wskazówek. Może kogoś zainteresuje: reklama


Wróć do „Rodzice”