Proszę o pomoc - opinia PPP a dostosowanie wymagań

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mateussz2
Posty: 3
Rejestracja: 2016-12-07, 13:55
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Proszę o pomoc - opinia PPP a dostosowanie wymagań

Postautor: mateussz2 » 2016-12-07, 13:56

No nie warto czyli jak warto?

Koshi
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-12, 14:44
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Proszę o pomoc - opinia PPP a dostosowanie wymagań

Postautor: Koshi » 2017-01-12, 14:49

yyy no wlasnie???? :?: :?: :!:

Iza_05
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-23, 01:57
Kto: rodzic
Lokalizacja: śląskie

Re: Proszę o pomoc - opinia PPP a dostosowanie wymagań

Postautor: Iza_05 » 2017-04-23, 02:15

Andrzej, obserwujcie dziecko. Z tego co czytam masz dużo empatii i postrzegasz co trzeba z uwzględnieniem możliwości syna. To jest bardzo ważne, bo spotkasz się często z ogromnymi ambicjami nauczycieli, którzy niestety nie potrafią wyjść poza pewne ramy krótkowzroczności. Opinia to wstępny etap. Z tego co czytam to jednak problemy Waszego syna raczej nie są czasowe. Ja już dociekam prawie 5 lat źródła problemów córki, która jest teraz w 5 klasie podstawówki. W listopadzie 2016 zdiagnozowano zespół Aspergera. Mamy orzeczenie i myślałam że najgorsze mamy za sobą, a okazuje się, iż to nie koniec, bo jednak są ludzie w szkole, którzy powinni wspierać a w praktyce wpędzają rodziców, a tym samym dzieci, w ciągłe poczucie winy, niedostosowania i nie wypełniania "obowiązków". Jestem w trakcie borykania się z tą machiną i jeśli uznasz, że moje doświadczenia mogą być Ci przydatne daj znać. Chętnie podzielę się nimi, ale nie na forum. Pozdrawiam

Maria1985
Posty: 5
Rejestracja: 2017-11-03, 10:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Proszę o pomoc - opinia PPP a dostosowanie wymagań

Postautor: Maria1985 » 2017-11-23, 11:54

Moim zdaniem grunt to dobry nauczyciel,który wyłapie co się dzieje z dzieckiem. Ja nigdy nie lekceważyłam takich dzieci a wiem, że są tacy nauczyciele.


Wróć do „Rodzice”