Druk świadectw ocena opisowa kl 1-3.

uwagi, propozycje, pytania dotyczące programu Druk Świadectw
zp07
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-22, 12:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Druk świadectw ocena opisowa kl 1-3.

Postautor: zp07 » 2013-06-21, 12:29

Witam.
Pisałam już w innym wątku, ale nie mam odpowiedzi. W ubiegłym roku pisałam świadectwa na starym laptopie z systemem operacyjnym Windows XP- w poprzedniej wersji programu 3.0.2 i wszystko było ok. Teraz mam Windows 7 i obojętnie jaką wersję programu zainstaluję, nawet najnowsza 3.0.7, to mam możliwość wpisania tylko sześciu linii z zachowania oraz 11 linii z zajęć edukacyjnych, jedna linia zostaje wolna. Dlaczego ?

Odnośnie justowania, to myślę, że w programie opcji justowania to nie ma. Ja radzę sobie w ten sposób, że najpierw tworzę ocenę opisowa w Wordzie, wpisuję lub wklejam. Prawy tabulator w WORD ustawiam na 13,75 i to jest długość linijki na świadectwie. Potem już normalnie wpisuję tekst, a później każdą linijkę po kolei kopiuję i wstawiam do świadectwa, bo inaczej chyba nie można. Wyjątkiem jest pierwsza linijka, która jest krótsza. Nie wiem czy jest lepszy sposób. Może ktoś coś wie?
Pozdr...

marwud6
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-06, 13:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: podlaskie

Re: Druk świadectw ocena opisowa kl 1-3.

Postautor: marwud6 » 2013-06-25, 10:30

Witam serdecznie...
Program w wersji 3.07 nie drukuje świadectw z wyróżnieniem.
Klikam DRUKUJ SERYJNIE..... następnie zaznaczam WYRÓŻNIENIA.... a program drukuje normalne świadectwa. Co jest tego przyczyną.
Dziękuję

Majka986
Posty: 16
Rejestracja: 2015-09-06, 16:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Druk świadectw ocena opisowa kl 1-3.

Postautor: Majka986 » 2017-06-16, 19:25

Witam
Mam pytanie czy na świadectwie ucznia kończącego klasę I wpisujecie szczególne osiągnięcia ucznia. Uczeń brał udział w konkursie recytatorskim międzyszkolnym i w konkursie powiatowym przeprowadzonym przez dom kultury w naszym mieście w obydwu konkursach zajął II miejsce, czy mam mu to uwzględnić na świadectwie jak tak to w jaki sposób. Dodatkowo cała klasa brała udział w akademii Bezpiecznego Puchatka i w lekcjach z klasą czy to też powinnam wpisać uczniom na świadectwach? Proszę o odpowiedź.

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Druk świadectw ocena opisowa kl 1-3.

Postautor: izolator » 2017-06-16, 22:27

Z pamięci nie zacytuję ustawy ale jest tam ze szkolnych konkursów nie wpisuje się na świadectwo. Wrócę do domu to sprawdzę dokladne brzmienie

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Druk świadectw ocena opisowa kl 1-3.

Postautor: izolator » 2017-06-17, 12:53

18. Na świadectwach szkolnych promocyjnych i świadectwach ukończenia szkoły, w części dotyczącej szczególnych
osiągnięć ucznia, odnotowuje się:
1) uzyskane wysokie miejsca – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych
i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym
przez inne podmioty działające na terenie szkół;
2) osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu, lub środowiska szkolnego.

Tak mówi rozporządzenie ale z doświadczenia wiem ze z przestrzeganiem tego zapisu jest rożnie, niektórzy wpisują nawet szkolny konkurs recytatorski.


Wróć do „Program Druk Świadectw”

cron