Nowe druki - tworzenie / edycja

uwagi, propozycje, pytania dotyczące programu Druk Świadectw
maszina
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-27, 23:35
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubuskie

Nowe druki - tworzenie / edycja

Postautor: maszina » 2016-04-27, 23:53

Cześć
ze względu na to, że czasami nie ma aktualnych druków, np. MEN-I/28a/2, można szybko zrobić nowy bazując na starych. Można to zrobić na kilka sposobów - np. wykorzystując paint oraz jakiś darmowy edytor XML np. XML Notepad 2007 (konieczny aby maskować treść).

1. Otwieramy arkusze.xml w edytorze xml -> dopisujemy własny typ szkoły -> tutaj uwaga, nazwa PLIK oraz SYMBOL najlepiej aby były takie same - bo nie będzie działać. Czyli na przykład:
Numer -> 1
Symbol -> Testowy
Plik -> Testowy
Opis -> Jakiś fajny opis.

2. W folderze arkusze kopiujemy jakiś najbardziej zbliżony arkusz, czyli np. MEN-I-28-2.xml i zmieniamy nazwe na Testowy.xml

3. Otwieramy Testowy.xml w edytorze xml oraz zmieniamy co nam potrzeba. Czyli np. w ListaStron -> Strona -> ListaPol kopiujemy któreś pole (np. ctrl+LMB) na przykład o Id 1 (czyli godło) i edytujemy je - np. wpisując inne położenie Y na 10. Zapis, uruchomienie programu = sprawdzenie efektu.

4. Szukamy aktualny wzór MEN-I/28a/2. Otwieramy go w paintcie. Zczytujemy współrzędne dodatkowych linijek tekstu i używamy je w skopiowanych i edytowanych Polach.

Tyle. Niestety nie mam zrobionego MEN-I/28a/2, bo ostatecznie osoba dla której miałem to zrobić, zdecydowała się wypełnić świadectwa ręcznie.

malyjw
Posty: 21
Rejestracja: 2009-09-30, 08:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: opolskie

Re: Nowe druki - tworzenie / edycja

Postautor: malyjw » 2018-06-06, 09:31

Mam pytanie - czy mógłbyś zrobić nowy wzór MEN-I-31/2 i MEN-I/32/2 dla uczniów szkoły przysposabiającej do pracy (uposledzenie umysłowe umiarkowane lub znaczne). Próbuję sama, ale mi się ciągle rozjeżdża...
będę wdzięczna bardzo

w razie potrzeby:
mail: jolawojtaszak@gmail.com
tel 530519926

malyjw
Posty: 21
Rejestracja: 2009-09-30, 08:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: opolskie

Re: Nowe druki - tworzenie / edycja

Postautor: malyjw » 2018-06-06, 12:07

zrobiłam już


Wróć do „Program Druk Świadectw”

cron