Druk świadectw 1.1.1

uwagi, propozycje, pytania dotyczące programu Druk Świadectw
Violala
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-15, 22:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Druk świadectw 1.1.1

Postautor: Violala » 2010-06-16, 21:27

Dlaczego kiedy chce zmienic czcionke na Monotype Corsiva pokazuje mi sie jakis komunikat, że nie obsługuje ten format czcionki , czy to zalezy od systemu operacyjnego. W domu mi działa (mam Vistę), a w szkole tez jest Vista (może inna wersja) i nie działa. Na innym zaś komputerze szkolnym z Windowsem 2000 w ogóle program nie chce się uruchomic. Na koniec instalacji jest komunikat Ok , ale potem przy uruchomieniu programu pokazuje sie komunikat że brak jakiejś biblioteki. Co należałoby zmienić w obu sytuacjach?

agaskow1
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-16, 21:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Druk świadectw 1.1.1

Postautor: agaskow1 » 2010-06-16, 21:47

Witam!
Podczas druku świadectw ( wersja z normalnym świadectwem nie giloszem) mam przesunięty tekst. Czy jest jakiś sposób aby temu zaradzić?

igor
Administrator
Posty: 197
Rejestracja: 2007-03-20, 10:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Druk świadectw 1.1.1

Postautor: igor » 2010-06-16, 22:39

agaskow1 pisze:Witam!
Podczas druku świadectw ( wersja z normalnym świadectwem nie giloszem) mam przesunięty tekst. Czy jest jakiś sposób aby temu zaradzić?

Problem polega na tym że każdy dostawca ma nieco inne druki. W przypadku kiedy ktoś włoży do drukarki druk inny niż ten z 45minut.pl mogą (ale nie muszą) pojawić się problemy. Po prostu wzorowaliśmy się na naszych drukach świadectw i dla nich przygotowaliśmy ten program. Jeżeli ktoś zauważy problemy z drukami dostarczanymi przez 45minut.pl postaramy się dostosować program ale nie jesteśmy w stanie dostosować programu dla wszystkich drukarni świadectw.

Jedyne rozwiązania tego problemu to zamówienie druków na 45minut.pl lub użycie giloszy.

igor
Administrator
Posty: 197
Rejestracja: 2007-03-20, 10:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Druk świadectw 1.1.1

Postautor: igor » 2010-06-16, 23:33

Violala pisze:Dlaczego kiedy chce zmienic czcionke na Monotype Corsiva pokazuje mi sie jakis komunikat, że nie obsługuje ten format czcionki , czy to zalezy od systemu operacyjnego. W domu mi działa (mam Vistę), a w szkole tez jest Vista (może inna wersja) i nie działa. Na innym zaś komputerze szkolnym z Windowsem 2000 w ogóle program nie chce się uruchomic. Na koniec instalacji jest komunikat Ok , ale potem przy uruchomieniu programu pokazuje sie komunikat że brak jakiejś biblioteki. Co należałoby zmienić w obu sytuacjach?


Bardzo proszę o przeczytanie:
http://www.45minut.pl/forum/topics59/kl ... vt7261.htm
w szczególności pkt 1.

Jeśli chodzi o "jakis komunikat, że nie obsługuje ten format czcionki" to domyślam się że chodzi o "Czcionka "Monotype Corsiva nie obsługuje stylu "Bold""
Rozwiązanie:
Czcionka Monotype Corsiva występuje tylko w stylu kursywa. Jeżeli chciała by Pani użyć jej w programie druk świadectw bardzo proszę o zaznaczenie pola kursywa. Ważne jest aby to zrobić i przy czcionce imienia i nazwiska ucznia i przy czcionce głównej.

Jeśli chodzi o "brak jakiejś biblioteki".
Rozwiązanie:
Prosze o przeinstalowanie lub zainstalowanie .NET Framework 3.5 (wazne żeby to było 3.5)

igor
Administrator
Posty: 197
Rejestracja: 2007-03-20, 10:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Druk świadectw 1.1.1

Postautor: igor » 2010-06-17, 22:17

Bardzo proszę o przeniesienie dyskusji do tematu opatrzonego aktualną wersją programu (najwyższą). Temat zamknięty.


Wróć do „Program Druk Świadectw”