FAQ programu Druk Świadectw.

uwagi, propozycje, pytania dotyczące programu Druk Świadectw
igor
Administrator
Posty: 197
Rejestracja: 2007-03-20, 10:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

FAQ programu Druk Świadectw.

Postautor: igor » 2010-06-16, 16:16

Drogi użytkowniku programu Druk Świadectw,

Program Druk Świadectw jest już użytkowany przez dość duże grono osób i w związku z jego popularnością postanowiłem napisać post, który będzie wspomagał wsparcie techniczne dla tego programu. Maile i posty, które będą się do tego kwalifikowały, zostaną odesłane do tego wątku. Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na to, że program jest darmowy i przed zadaniem pytania proszę o odrobinę wysiłku i użycie wyszukiwarki forum – może ktoś już miał podobne pytanie i uzyskał na nie odpowiedz? Pragnę dodać, że z przyjemnością rozwiążemy wszystkie problemy użytkowników, które wcześniej nie były omawiane.
Zaczynamy …

1) Jeżeli piszesz:
    „Dlaczego na moim komputerze program nie chce się otworzyć?”
    „Pomocy! Pobrałam oferowany program oraz dodatkowo Framework3.5 i nic sie nie dzieje. Pewno robię coś źle. Czy możliwe są wskazówki.”

    Muszę Cię zmartwić - nie mam pojęcia. Nie jestem w stanie udzielić innej odpowiedzi niż „Nie wiem”. Jeżeli chcesz rozwiązać ten problem to opisz dokładnie co się dzieje i na czym polega problem, jaki masz komputer, itd. Nie twierdzę, że problem nie leży po stronie programu, może coś trzeba poprawić lub ulepszyć, ale kiedy piszesz tak lakonicznie nic nie możemy zrobić.
2) Jeżeli drukujesz na gotowym wydruku świadectwa i pomimo kalibracji linie na wydruku są poprzesuwane.
    Problem polega na tym że każdy dostawca ma nieco inne druki. W przypadku kiedy ktoś włoży do drukarki druk inny niż ten z 45minut.pl mogą (ale nie muszą) pojawić się problemy. Po prostu wzorowaliśmy się na naszych drukach świadectw i dla nich przygotowaliśmy ten program. Jeżeli ktoś zauważy problemy z drukami dostarczanymi przez 45minut.pl dostosujemy program.

    Jedyne rozwiązania tego problemu to zamówienie druków na 45minut.pl lub użycie giloszy.

    Osobiście zachęcam do zakupu druków na 45minut.pl bo taniej, pewniej i lepiej.
3) Jeżeli chcesz wydrukować na gotowym wydruku świadectwa a nie możesz znaleść tej opcji.
    Kliknij ikonkę „Drukuj seryjnie” a następnie w ramce Drukuj wybierz „na druku świadectwa”
4) Jeżeli piszesz:
    O problemie, który był już omawiany kilka razy na forum to otrzymasz odpowiedź z prośbą o użycie wyszukiwarki na forum 45minut.pl

No i na koniec drogi użytkowniku pamiętaj najtańsze świadectwa, druki szkolne, gilosze tylko na www.45minut.pl/sklep

kulyzab
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-11, 00:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: FAQ programu Druk Świadectw.

Postautor: kulyzab » 2011-06-11, 00:50

Nie wiem dlaczego nie można wklejać tekstu na druku świadectwa, nawet jeśli wpisuję to tekst ucieka i zapisuje się kawałek wyjęty nie wiem skąd - pszczoła

renata306
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-14, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: FAQ programu Druk Świadectw.

Postautor: renata306 » 2011-06-14, 20:44

Witam!
Bardzo proszę o pomoc, w kalibracji wydruku nie mogę przenieść środka strony. Muszę nanieść wydruk na świadectwa, które dostałam od dyrektora, więc nie mam możliwości zakupienia ich u Was. Bardzo proszę o poradę i odpowiedź.

dabu1
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-07, 18:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: FAQ programu Druk Świadectw.

Postautor: dabu1 » 2012-06-15, 15:27

Witam

Mam problem. Wykreskowuje mi na świadectwie miejscowość i datę wystawienia świadectwa. Co jest nie tak? W ustawieniach szkoły nie mam możliwości wpisania tych danych. Proszę o pomoc.

klubneo
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-05, 12:08
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: FAQ programu Druk Świadectw.

Postautor: klubneo » 2018-06-05, 12:11

Witam !!!
Potrzebuję nowych wzorów świadectw o następujących sygnaturach:
MEN - I/6/1
MEN - I/23/2
MEN - I/31/2
MEN - I/32/2
Proszę o pomoc


Wróć do „Program Druk Świadectw”