[2.0.4] Eksport/import CSV

uwagi, propozycje, pytania dotyczące programu Druk Świadectw
voytec
Posty: 6
Rejestracja: 2011-05-07, 16:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

[2.0.4] Eksport/import CSV

Postautor: voytec » 2011-05-07, 17:03

Witam
Mam małe uwagi do programu:
1. Próbowałem kilka razy i nie udało mi się wyeksportowac do CSV informacji o wyróżnieniu a wydaje mi się że pole "w" jest do tego przeznaczone.
2. Czy istnieje możliwość realizacji eksportu indywidualnego programu nauczania i szczególnych osiągnięć?
3. Przy eksporcie oceny uczęszczał / uczęszczała oraz zwolniony / zwolniona do pliku CSV zapisywane jest zawsze -1 co przekłamuje dane podczas ponownego importu i trzeba te dane poprawiać. A dodatkowo ta informacja nie jest wczytywana przy imporcie.
Chyba lepiej byłoby to jakoś zróżnicować np (u / ua i a / za).

PS. Wg ustawy mozliwe wpisy poza ocenami to zwolniony/zwolniona i nieklasyfikowany/nieklasyfikowana i nie ma nic o uczęszczał/uczęszczała

pprzybylski
Posty: 11
Rejestracja: 2011-04-26, 20:33
Lokalizacja: lubuskie

Re: [2.0.4] Eksport/import CSV

Postautor: pprzybylski » 2011-05-10, 23:13

Witam,
Ad.1. Program nie umożliwia eksportowania do formatu CSV informacji o wyróżnieniu ucznia. Pole "w" służy do określenia przedrostka przed nazwą miejscowości (w/we) w starej wersji programu. Jest to pozostawione w celu zgodności pliku CSV z różnymi wersjami programu. Możliwość zawarcia takiej informacji w pliku CSV zostanie rozważona w kolejnych wersjach programu.
Ad.2. Program nie zakładał takiej możliwości. Import/eksport miał w założeniach ułatwić zarządzanie podstawowymi danymi o uczniach. Poza tym edytowanie tak złożonych, wielozdaniowych pól może być nieco kłopotliwe w arkuszu kalkulacyjnym. Możliwość dodania takiej funkcjonalności zostanie rozważona w kolejnych wersjach programu.
Ad.3. Poprawka do błędów została zawarta w wersji 2.0.5

--
Piotr Przybylski


Wróć do „Program Druk Świadectw”