Regionalne zjazdy nauczycieli informatyki

miejsce spotkań i wymiany doświadczeń nauczycieli przedmiotów informatycznych

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Rysiu
Posty: 66
Rejestracja: 2012-09-04, 15:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Regionalne zjazdy nauczycieli informatyki

Postautor: Rysiu » 2013-10-26, 19:49

http://www.zjazdy.itwedukacji.pl/

Właśnie wróciłem z poznańskiego. Kilka jeszcze zostało i ci, w których okolicy takowy się odbędzie - szczerze polecam.

W sumie bodaj 8 mniej-więcej półgodzinnych wykładów (z dwiema przerwami), część z nich niestety typowo reklamowa ("patrzcie jaką mamy fajną tablicę interaktywną... a jaki zajebisty e-dziennik! Możecie sobie zamówić, damy wam wizytówkę"), część jednak - niesamowicie ciekawa, inspirująca, motywująca i rozwijająca. Panie nauczycielki (bo to akurat panie miały te co ciekawsze wykłady) opowiadały o nowych trendach w edukacji, o końcu "epoki kredy", o pomysłach na niesztampowe przeprowadzanie lekcji (nie tylko informatycznej - najwięcej do powiedzenia, zresztą genialny wykład, miała pani Marta Florkiewicz-Borkowska, germanistka) z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Dodatkowo - opcja pobawienia się tablicą interaktywną, zobaczenia na żywo jak działa pracownia oparta na terminalach (w obu wypadkach na miejscu byli kompetentni eksperci - co prawda z firmy, więc może nie do końca obiektywni, ale za to wiedzący dokładnie co i jak, a nie jakieś ładnie wyglądające paniusie umiejące tylko się uśmiechać) , a na koniec losowanie nagród (m.in. drukarki).

Absolutnie nie jest to zjazd z gatunku "unijnych", gdzie przyjdzie pan(i), powie swoje (o czym i tak za tydzień zapomnimy), ponudzi, pożartuje, a na koniec dostaniemy certyfikat przydatny do mianowania. Ja akurat (przyznaję się bez bicia) po certyfikat przyjechałem - ale nawet gdyby się okazało, że certyfikatów nie ma, i tak wyjechałbym zadowolony i spełniony.

Awatar użytkownika
kitek2013
Posty: 116
Rejestracja: 2013-08-17, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Regionalne zjazdy nauczycieli informatyki

Postautor: kitek2013 » 2013-10-29, 13:21

Zgłosiłam się - tez napiszę swoje wrazenia jak mnie przyjmą :)
Miau


Wróć do „Informatyka”