Kości Opowieści

Informacje o ciekawych konkursach i projektach, w których warto wziąć udział

Moderator: służby porządkowe

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Kości Opowieści

Postautor: silije » 2015-04-04, 15:53

Nie wiem, czy korzystacie z Kości Opowieści na różnych zajęciach, ja je bardzo lubię. (To nie reklama, bo nie znam tam nikogo). Wydawca tej gry cyklicznie organizuje bardzo sympatyczny konkursik na stronie storycubes.pl - akurat trwa teraz głosowanie w obecnej edycji na najlepsze opowiadanie. Oczywiście możecie być mili i zagłosować na moją szkołę, ale publicznie nie podam linka, bo chyba nie wypada :wink: W każdym razie udział w konkursie polecam, dzieciom się podoba.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Kości Opowieści

Postautor: ms.elephant » 2015-04-04, 20:46

Już kilkakrotnie zwracałam na nie uwagę - wydaje mi się, że to bardzo ciekawy sposób na ćwiczenie wypowiedzi ustnych.
Niestety kości nie posiadam (jakoś nie po drodze było mi je kupić, czy też zrobić), więc nie miałam okazji wykorzystać w praktyce.
Może warto się skusić ;)

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kości Opowieści

Postautor: silije » 2015-04-05, 19:08

Można ćwiczyć i wypowiedzi ustne i pisemne. Ja zabawę z kośćmi opowieści traktuję jako nagrodę na zajęciach wyrównawczych z języka polskiego. 4 i 5 klasy napisały opowiadania na lekcji (był limit do 1200 znaków ze spacjami i naprawdę trudno było się w nim utrzymać) potem po jednym opowiadaniu wstawiłam na stronę konkursową - chodzi o szkołę z Przeźmierowa, więc możecie kliknąć :wink: Szczerze mówiąc taki sposób ocerniania pokazuje głównie, jak dana szkoła potrafi się bawić i zintegrować. Nasza chyba nie za dobrze...

Awatar użytkownika
pedagogpisze.pl
Posty: 6
Rejestracja: 2015-04-03, 14:31
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Kości Opowieści

Postautor: pedagogpisze.pl » 2015-04-07, 09:14

silije może warto zmobiliozować rodziców? Rodzice nie zawsze wchodzą na stronę szkoły czy na fanpage szkoły, więc może nie wiedzą o całej akcji głosowania.

Moim zdaniem kości są rewelacyjne i dają wiele możliwości.

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kości Opowieści

Postautor: silije » 2015-04-07, 20:15

Dzięki. Rodzice są poinformowani przez komunikator eDziennika, u nas tylko nieliczni rodzice nie korzystają z eDziennika.
Ale można sobie poczynić ciekawe obserwacje socjologiczne. Np. szkoła w Komańczy i taka masa głosów :D tam cała wieś musi głosować. Choć dotarły do mnie i teorie spiskowe o zmienianiu IP przez proxy (nie znam się :wink: )
Ja o Kościach Opowieści najpierw usłyszałam od córki, bo to jej polonistka pierwsza używała.

Awatar użytkownika
brebi
Posty: 57
Rejestracja: 2015-06-03, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kości Opowieści

Postautor: brebi » 2015-07-15, 08:00

Kości dają nieograniczone możliwości. U mnie nawet na zajęciach z gramatyki się przydają :D Jedna z lepszych pomocy. Uwielbiam.
Znajdź własną drogę, zdobywaj szczyty!


Wróć do „Konkursy, projekty, ...”