FAMICO: Skuteczne metody doradztwa zawodowego wspierające rodziców w kierowaniu karierą zawodową ich dzieci

Informacje o ciekawych konkursach i projektach, w których warto wziąć udział

Moderator: służby porządkowe

DPF SAN
Posty: 15
Rejestracja: 2015-07-08, 11:05
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

FAMICO: Skuteczne metody doradztwa zawodowego wspierające rodziców w kierowaniu karierą zawodową ich dzieci

Postautor: DPF SAN » 2015-11-25, 11:44

FAMILY CAREER COMPASS: Skuteczne metody doradztwa zawodowego wspierające rodziców w kierowaniu karierą zawodową ich dzieci
Famico to międzynarodowy projekt realizowany jest w ramach programu Uczenie się przez całe życie – Leonardo da Vinci – Transfer Innowacji, którego koordynatorem jest Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.
Tło projektu:
Aby odpowiednio przygotować przyszłych pracowników – dzisiejszą młodzież, niezbędne jest poznanie przez młodych ludzi swojego potencjału zawodowego dzięki skutecznemu doradztwu zawodowemu już od rozpoczęcia edukacji w szkole. Rodzice odgrywają główną rolę w planowaniu przyszłej kariery zawodowej swoich dzieci, dlatego profesjonalne wsparcie skierowane do szkolnych doradców współpracujących z rodzicami ma tak ogromne
znaczenie.
Celem projektu jest rozwijanie kompetencji zawodowych doradców poprzez poszerzanie ich umiejętności w doradzaniu rodzicom, aby mogli oni wspierać swoje dzieci w podejmowaniu decyzji dotyczących kariery zawodowej. Dzięki temu doradcy zawodowi będą mogli wspomagać rozwój osobowy uczniów nie tylko indywidualnie, ale również przy wsparciu rodziny i na różnych etapach rozwoju.
Konsorcjum projektu tworzy silne partnerstwo instytucji z sześciu krajów UE.
Rezultaty projektu:
- Trzy PROGRAMY SZKOLENIOWE wykorzystujące zintegrowaną metodę kształcenia, zawierające sesje online z nauczania problemowego (Problem Based Learning): ‘Jak współpracować z rodzicami w kształtowaniu kariery zawodowej ich dzieci w określonym wieku dla szkolnych doradców zawodowych’ (każdy dostosowany do jednej grupy wiekowej dzieci).
- PODRĘCZNIK DORADCY: ‘Jak współpracować z rodzicami w kształtowaniu kariery zawodowej ich dzieci w określonym wieku’.
- PORADNIK RODZICA: ‘Jak pomóc dziecku w podejmowaniu decyzji dotyczących kariery zawodowej’, podzielony na 3 części, dostosowane do grup wiekowych dzieci.
- E-PLATFORMA dla doradców i rodziców, będąca źródłem materiałów pomocniczych oraz przestrzenią służącą wymianie wiedzy i wzajemnej edukacji dla obu grup docelowych.
Produkty będą dostępne w językach: angielskim, polskim, niemieckim, słoweńskim, tureckim i greckim.
Czas realizacji projektu: 2013-2015.
Kontakt: Marta Kędzia – kierownik projektu (dpf-szkolenia@spoleczna.pl)
Więcej informacji wkrótce na stronie http://www.famico.eu/
Dział Projektów Międzynarodowych Społecznej Akademii Nauk w Łodzi

Wróć do „Konkursy, projekty, ...”