Oblicza Dialogu V edycja: „W sferze sacrum. Rola sztuki religijnej w kulturze”

Informacje o ciekawych konkursach i projektach, w których warto wziąć udział

Moderator: służby porządkowe

idmjp2
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-09, 14:39
Lokalizacja: małopolskie

Oblicza Dialogu V edycja: „W sferze sacrum. Rola sztuki religijnej w kulturze”

Postautor: idmjp2 » 2017-10-18, 13:09

Rusza kolejna edycja programu edukacyjnego „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju". Program jest integralną częścią wieloletniego projektu „Oblicza dialogu”, którego głównym celem jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowanie działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.

Jest to kontynuacja procesu dialogu zapoczątkowanego już na Soborze Watykańskim II, prowadzonego podczas spotkań w Asyżu od 1984 roku oraz twórczo rozwijanego przez cały pontyfikat Świętego Jana Pawła II.

Proponowany program edukacyjny „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju", adresowany jest do starszych uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Jego celem jest pobudzenie inicjatyw wychowawczych w szkołach, promowanie wśród młodzieży wartości uniwersalnych, a także upowszechnienie dobrych praktyk wypracowanych przez uczestników projektu.

Termin przyjmowania zgłoszeń: 31 października 2017 r.

Więcej informacji oraz regulamin dostępne są na stronie: http://idmjp2.pl/index.php/pl/projekty/ ... w-kulturze oraz na http://obliczadialogu.pl/2017na18/index.php

Wróć do „Konkursy, projekty, ...”