Business English po filologii angielskiej?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kin
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-31, 18:36
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Business English po filologii angielskiej?

Postautor: kin » 2012-08-31, 19:26

Cześć Wam!

Za rok kończę filologię angielską. Mam uprawnienia do nauczania, ale wiem, że z pracą trudno. Żeby w przyszłości móc starać się o np. pracę lektora Business English, myślałam o rozpoczęciu studiów podyplomowych Business English. Biznesu nigdy nie miałam, chciałabym poszerzyć swoją wiedzę, żeby później się za siebie nie wstydzić np. na zajęciach.

Ale naszły mnie wątpliwości czy to w ogóle ma sens, żeby mając mgr z filologii angielskiej rozpoczynać taką podyplomówkę? Czy pracodawcy w ogóle wymają takiego 'uprawnienia' od lektorów? Czy lepiej rozwijać się na własną rękę, zaoszczędzić 2500zł i liczyć, że taki wpis w wykształceniu w CV i tak by nic nie dał?

Bardzo proszę o podzielenie się Waszymi opiniami! :)

Awatar użytkownika
Roksana88
Posty: 10
Rejestracja: 2012-08-28, 23:28
Lokalizacja: śląskie

Re: Business English po filologii angielskiej?

Postautor: Roksana88 » 2012-09-02, 10:46

Mam licencjat z filologii angielskiej i 2letnie uzupełniające magisterskie z biznesu. Ciężko stwierdzić, czy pracodawcy na to patrzą. Tzn. na interview w szkołach językowych padają pytania czy ma pani/pan jakąś dodatkową specjalizację oprócz GE, ale z tego co wiem to raczej nie wymagają tutaj "papierków", raczej mówisz coś w stylu, że interesujesz się IT więc w tym zakresie posiadasz szeroką wiedzę językową i chciałbyś takich klientów - wystarcza. Dodam jeszcze, że właśnie sporo lektorów specjalizuje się w IT lub biznesie, a szukają (ponieważ mało kto się w tym specjalizuje :P ) specjalistów od medycznego, logistyki lub techniki/przemysłu. Ale i tak 99% zleceń in-company to GE.
Podsumowując, ja nie żałuję że zrobiłam uzupełniający biznes ale na podyplomówkę by mi było szkoda kasy ;D chyba, że trafię na podyplomówkę medycznego.
Extemporize is my device ;-)

kin
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-31, 18:36
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Business English po filologii angielskiej?

Postautor: kin » 2012-09-05, 14:39

Dzięki za odpowiedź!:)

clouli
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-19, 21:50
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Business English po filologii angielskiej?

Postautor: clouli » 2017-10-20, 10:53

A jeżeli chodzi o biznes. To może byliście na Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzkim 2017 ? To było bardzo ważne wydarzenie biznesowe dla tamtego rejonu i całego kraju.

Marek11q
Posty: 1
Rejestracja: 2017-11-02, 14:04
Kto: rodzic
Lokalizacja: lubelskie

Re: Business English po filologii angielskiej?

Postautor: Marek11q » 2017-11-02, 14:05

Nie, ja nie byłem, nawet nie wiedzialem o tym.
____
reklama

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Business English po filologii angielskiej?

Postautor: malgala » 2017-11-02, 14:58

Nie reklamuj

Carmel
Posty: 2
Rejestracja: 2017-10-26, 15:40
Kto: rodzic
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Business English po filologii angielskiej?

Postautor: Carmel » 2017-11-28, 15:38

Myślę, że warto zainwestować. Inwestycja w naukę to jedna z najlepszych inwestycji, a papier lepiej mieć niż nie mieć.


Wróć do „Pogaduszki”