Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Grunt
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-04, 17:48
Kto: student
Przedmiot: Język polski

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: Grunt » 2014-08-31, 13:58

Mam podobne odczucia jak wiele osób biorących udział w tej dyskusji.

Jak grochem o ścianę - do autora reaktywującego ów post nic nie dociera, toteż uważam, że prowadzenie dalszej dyskusji nie ma bynajmniej sensu. Sądzę też, że aby zobaczyć, jak naprawdę wygląda praca nauczyciela, należy jej posmakować, więc, Dawidzie, albo nabędziesz uprawnień do nauczania jakiegoś przedmiotu, podejmiesz pracę na tym stanowisku (z tym nie będzie problemu, bo jak twierdzisz, w dzisiejszych czasach zdobyć pracę nauczyciela jest niezwykle łatwo) i wtedy pogadamy, albo daj sobie spokój. Szkoda Twoich nerwów, a tym bardziej naszych.

Owszem, nie przeczę, że znajdą się nauczyciele, którzy nie przygotowują się zanadto do zajęć, ale w każdej grupie zawodowej znajdą się takie czarne owce (np. wśród lekarzy, sędziów, policjantów itd.). To że się zdarzają (wyrażam głęboką nadzieję, że na tle innych nauczycieli jest ich niewiele), nie znaczy, że mają uchodzić za wzór. Dobry nauczyciel to taki, który regularnie i przede wszystkim rzetelnie przygotowuje się do swojej pracy, który rozumie potrzebę samodoskonalenia. Jeśli taki nie jest, to jest kiepski nauczyciel i oby dłużej w tym zawodzie się nie uchował, bo zwyczajnie szkodzi uczniom.

Na koniec i tak muszę wrócić do smutnej refleksji z początku. Choćbym nie wiem, ile byśmy dyskutowali, to i tak muru nie przebijemy, morza nie wypijemy, Dawida nie przekonamy :)

Pozdrawiam
G.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: fragola » 2014-08-31, 14:04

I wracając do tytułu wątku. Pracuję prawie 20 lat, nie mam samochodu i tylko małe mieszkanie. Sporo podróżuję i nawet w najbiedniejszych krajach świata status finansowy nauczyciela jest wysoki w stosunku do panujących realiów. I nikt nie ośmiela się zestawiać jego pracy z pracą robotnika.

pankracy1991
Posty: 9
Rejestracja: 2014-08-31, 10:46
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: pankracy1991 » 2014-08-31, 14:43

A ile początkujący nauczycilem ma za godzinę? Przyjmując ze zatrudniony na umowe zlecenie kilak godzin w tygodniu ? Bo nie wiem jaką stawkę mi dadzą czy nauczycciela czy instruktora plywania bo taką bede pełnił rolę..Orientujecie się? Kiedyś wyszukałem ze początkujący instruktor dostaje 15-20 za godzine

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: iluka » 2014-08-31, 14:59

pankracy1991 pisze:Orientujecie się?
Nie :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: Basiek70 » 2014-08-31, 17:10

Grunt pisze:Jak grochem o ścianę - do autora reaktywującego ów post nic nie dociera, toteż uważam, że prowadzenie dalszej dyskusji nie ma bynajmniej sensu.


Uważam identycznie i to od kilku stron, więc nawet nie próbuję, bo po co. A czytam z obowiązku :)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: fragola » 2014-08-31, 17:25

To co pisze Dawid jest odzwierciedleniem opinii większości społeczeństwa o nauczycielach. Wchodzę do internetu również dla odprężenia. Staram się unikać takich wpisów, ale jak widać nie da się. Nie zapomnę jakiejś niedzieli majowej sprzed kilku lat kiedy byłam po tygodniu egzaminowania od rana do wieczora, po weekendach sprawdzania matur i czekały na mnie wypracowania. Przeczytałam wpisy na onecie o nieróbstwie nauczycieli i zwyczajnie poryczałam się jak bóbr. Dawidzie dziękuję, że swoje przemyślenia umieściłeś w czasie kiedy głowa nauczyciela jest wypoczęta.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: daughter » 2014-09-02, 15:48

Nauczyciel mianowany, magister na urlopie rodzicielskim zarabia 1300 zł :jupi: Ale cieszę się, że w ogóle coś dostaję :)

dawid132
Posty: 19
Rejestracja: 2011-09-28, 11:56
Kto: student
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: dawid132 » 2014-09-06, 22:24

Skoro nawet są wypowiedzi ekonomistów, że nauczyciele to najwieksze nieroby w Europie to chyba cos w tym jest. Czytalem tez o tym, ze dyrektorzy radza zwalnianym nauczycielom przekwalifikowac sie np. na brukarza. Ciekawe tylko ktory z nauczycieli by tego chcial jak przez cale zycie pracowali 18 godzin tygodniowo i mieli ponad 2 miesiace wolnego w roku. Na rok wezma sobie urlop na podratowanie zdrowia, a pozniej zasilek dla bezrobotnych i nadal beda dostawac pieniadze nic nie robiac. PS. znajomy zaczyna w zblizajacym sie tygodniu prace w szkole i jakos nie widze zeby tyle godzin w domu przygotowywal sie do lekcji. Kazdy mowi ze nauczyciele pracuja ponad 40 godzin bo boicie sie tego, ze kaza wam siedziec w szkole od 8 do 16 lenie!

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: ejwa » 2014-09-06, 22:35

Dawidzie, czy my cię obrażamy? Wielokrotnie pisaliśmy, że zapraszamy do zawodu. Każdy wybiera taką pracę, jaka mu odpowiada.
Chętnie siedziałabym w pracy od 8-16 odbywając w tym czasie wszystkie moje obowiązki- przygotowania do zajęć, sprawdzanie prac, zebrania z rodzicami, rady pedagogiczne, wycieczki (broń Boże dłuższe niż do 16)itd. bo tych obowiązków jednak trochę jest. Ani minuty dłużej. W domu nic nie robię. Cudo. Ale tak się nie da, specyfika szkoły jest inna, ale ty nie chcesz tego zrozumieć. Łatwiej wyzywać, obrażać. Dorosły człowiek, aż żal mi ciebie. Tyle jadu.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: malgala » 2014-09-06, 23:25

dawid132, dostałeś na razie ostrzeżenie.
Do tej pory wyjaśnialiśmy, tłumaczyliśmy, ale nikt z forumowiczów cię nie obrażał, od leni, nieudaczników czy betonów nie wyzywał.
Radzę zmienić ton wypowiedzi albo stąd zniknąć, bo w przeciwnym razie zostaniesz zbanowany.
Jesteś na tym forum gościem, bo jest to forum nauczycielskie.
Zachowuj się więc jak gość, który przyszedł z wizytą.
Jeśli tego nie potrafisz, to nie oczekuj gościnności od gospodarzy.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: Melizabeth » 2014-09-07, 00:01

dawid132 pisze:boicie sie tego, ze kaza wam siedziec w szkole od 8 do 16 lenie!


ależ my często tyle siedzimy, a nawet do 19, jak mamy ciąg rada + zebranie z rodzicami. Zazdroszczę twojemu znajomemu, który się nie przygotowuje, ja tak "pracowałam" pół roku, potem zrozumiałam, że to, że skończyłam studia i znam świetnie język, którego uczę, nie oznacza, że jestem dobrym nauczycielem. I że przygotowanie się do lekcji to coś więcej niż przejrzenie lekcji. A i tak jestem pod wrażeniem moich koleżanek z dwudziestokilkuletnim stażem, które dokładnie sobie zapisują, co zrobiły na lekcji, co zadały, co im nie wyszło, co przygotować.

Już zresztą pisałam, że próbowano nauczycielom kazać rozliczać się z 40-godzinnego tygodnia pracy - zarzucono to, bo wyszły nadgodziny. Wiele jest zawodów z tzw. nienormowanym czasem pracy, większość z nich jest lepiej płatna od szkolnictwa, a jakoś niewiele osób im to wypomina. A to, że ekonomiści coś piszą... oni się znają na liczbach, nie na pracy w szkole. Pamiętam jak po ogłoszeniu przez "specjalistów", że nauczyciele pracują ok. 3 godzin dziennie (bo "inteligentnie" ktoś podzielił 18 godzin przy tablicy na 5 dni), pewien pan zadzwonił do radia, że musi się chyba rozwieść z żoną, bo wygląda na to, że ma romans, bo pracuje jako nauczycielka, a wraca z pracy później od niego, a w domu jeszcze nad szkolnymi rzeczami siedzi.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: haLayla » 2014-09-07, 01:02

dawid132 pisze:Skoro nawet są wypowiedzi ekonomistów, że nauczyciele to najwieksze nieroby w Europie to chyba cos w tym jest.


Polskim ekonomistom to bliżej do ekonomistyków, niż ludzi nauki, albo chociażby fachowców.

dawid132 pisze:Czytalem tez o tym, ze dyrektorzy radza zwalnianym nauczycielom przekwalifikowac sie np. na brukarza.


Taa... Po to człowiek idzie na studia, żeby kostkę układać.

dawid132 pisze:Ciekawe tylko ktory z nauczycieli by tego chcial jak przez cale zycie pracowali 18 godzin tygodniowo i mieli ponad 2 miesiace wolnego w roku.


Nie wiem jak to jest z wymiarem godzin, ale jeżeli chodzi o wymiar urlopu, to nie jest tak jak opowiadasz. Nauczyciele pojawiają się w szkole już od połowy sierpnia, więc wychodzi im 6 tygodni urlopu. Odliczając dni wolne oraz dzień 15 sierpnia, to wychodzi im tego urlopu 29 dni. Rzeczywiście, bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że pracownikowi z 10-letnim stażem pracy przysługuje 26 dni urlopu. Które może wykorzystać w dowolnej części roku szkolnego, a nie tylko w wakacje.

Strasznie dużo złości i frustracji jest w tobie. Nie wiem, czy odmówili ci pracy jako nauczyciel, czy też któryś z nauczycieli ciebie skrzywdził, ale poniżanie całej grupy nie tylko nie spowoduje, że twoje racje staną się ważniejsze, a argumenty mocniejsze, ale wręcz doprowadzi do tego, że nikt nie będzie ciebie słuchał.

Melizabeth pisze:A to, że ekonomiści coś piszą... oni się znają na liczbach


I z tym sobie nie radzą.

Melizabeth pisze:pewien pan zadzwonił do radia, że musi się chyba rozwieść z żoną, bo wygląda na to, że ma romans, bo pracuje jako nauczycielka, a wraca z pracy później od niego, a w domu jeszcze nad szkolnymi rzeczami siedzi.


Dowcipnie i z klasą podsumował całą dyskusję :mrgreen:
<3

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: Kamila86 » 2014-09-07, 09:47

On tylko prowokuje swoimi wypowiedziami i śmieje się za monitorem. Dajcie spokój, tłumaczenie nie ma sensu.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: dushka » 2014-09-07, 09:52

Dziwię się, że od razu nie jest takie konto blokowane, naprawdę. Dyskusja - tak, trolling - nie.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ile TAK NAPRAWDĘ zarabia nauczyciel?

Postautor: malgala » 2014-09-07, 10:20

dushka pisze:Dziwię się, że od razu nie jest takie konto blokowane

Zablokowanie nie stworzyłoby mu szansy na włączenie myślenia.
Szansę taką dostał i albo z niej skorzysta, albo się rozstaniemy i raczej przejdzie przez życie opierając się na doniesieniach tabloidów i cytowaniu ich komentatorów.
Żal mi go, bo zniszczy go nienawiść, ale jest dorosły i wybór należy do niego.


Wróć do „Pogaduszki”