Wybory

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wybory

Postautor: Jolly Roger » 2010-06-05, 23:00

mr_pl,

patriota nie może być oszołomem. Skoro jest oszołomem to nie jest patriotą.

Poza tym już pisałem, ze mnie nie interesuje aparycja kandydata, a jego polityczna skuteczność przy zachowaniu pewnej zbiezności politycznych celów.

Dzisiaj w Polsce mamy polityków o dość podobnych poglądach. Różnice sa kosmetyczne lub iluzoryczne. Każdy gada co uważa, że będzie ciekawe dla jego elektoratu. W praktyce wszyscy zawiedli. Na wizji się klepią po gębach, a off record idą razem na wódkę. Dlatego w tej chwili nie ma tak biegunowego wyboru, bo wszyscy z grubsza to oratorzy złodzieje :twisted:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
kasika
Posty: 311
Rejestracja: 2007-07-27, 17:01

Re: Wybory

Postautor: kasika » 2010-06-06, 21:07

Podobno nie stawia się takiej tezy ale ..
Ja nie mam na kogo głosować !!
Ja na wybory chodzę i teraz pójdę ale na kogo zagłosować ??
Jeszcze w 1 turze tak ale w drugiej- wybór pomiędzy K a K ??

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wybory

Postautor: malgala » 2010-06-06, 21:34

kasika pisze:Jeszcze w 1 turze tak ale w drugiej- wybór pomiędzy K a K ??

Mam dokładnie to samo.

PatrykDG
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-14, 14:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wybory

Postautor: PatrykDG » 2010-06-14, 14:58

Osobiście jestem rozdarty.... nie wiem kto nadałby się na prezydenta. Ale wydaje mi się, że może Janusz Korwin - MIkke byłby dobrym królem/prezydentem ? Przecież on chce wyeliminować demokrację i wprowadzić monarchię jako ustrój. Ale by było śmiesznie !

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wybory

Postautor: haLayla » 2010-06-14, 17:01

Jeżeli rozpatrujesz przyszłość Narodu w kategoriach śmieszne/nieśmieszne, to bardzo mi przykro.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wybory

Postautor: vuem » 2010-06-14, 19:52

haLayla, zajęcia w prosektorium miałeś, żeś się upodobnił do ...sztywniaków? :mrgreen:

Żartów nie kumasz...

antie
Posty: 353
Rejestracja: 2009-08-24, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wybory

Postautor: antie » 2010-06-14, 20:22

Jak myślicie, dlaczego w sondażach internautów JKM zajmuje czołowe miejsca?
W naszej ankiecie jest na 2 pozycji i tutaj np. też:

http://www.wybory.xaa.pl/

Jak dla mnie to wczorajsza debata pokazała, że tak naprawdę ci niby "czołowi" kandydaci wcale się między sobą nie różnią - same gładkie słówka, slogany i obietnice bez pokrycia. Na żadne konkretne pytanie nie padła żadna konkretna odpowiedź.
Na dobrą sprawę wszystko jedno który z nich zostanie prezydentem - wszyscy są tacy sami - bez wyrazu.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wybory

Postautor: haLayla » 2010-06-14, 20:23

Mało ostatnio sypiam. To się źle odbija na moim poczuciu humoru. Chociaż, jeżeli brać pod uwagę kryterium śmieszności, ja zagłosuję na Zepsuty Odkurzacz. Zepsuty Odkurzacz - Walka z układem roztoczy na dywanie. Polska zasługuje na czystość. :)
<3

kolin
Posty: 60
Rejestracja: 2008-02-29, 16:54

Re: Wybory

Postautor: kolin » 2010-06-15, 22:11

antie pisze:Jak myślicie, dlaczego w sondażach internautów JKM zajmuje czołowe miejsca?

Odpowiedź jest prosta, sondaże są mocno stronnicze, media nie dopuszczają JKM do słowa (dziś byłem na konwencji wyborczej Janusza, udział JKM w TV w stosunku do Napieralskiego wynosi 27 min: 2,5 h na dzień dzisiejszy), a internet jest wolny. Oby sondaże internetowe miały racje, choć watpię w to, bo było by za pięknie :roll:

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wybory

Postautor: Jolly Roger » 2010-06-15, 23:06

JKM zostanie królem. No faktycznie śmiesznie. A jak tego dokona? yyyyyyyyyy.....

Prezydent to se może.... czasem coś zawetować i polecieć do Juraty, ale zostać królem to już nie. Chyba, ze we własnym domu.

Jak myślicie, dlaczego w sondażach internautów JKM zajmuje czołowe miejsca?

bo w tych sondażach biora udział nierozgarnięci młodziacy, którzy czesto nie mają prawa głosu. Dla nich Janusz to fajny koleś. jak sypnie im się wąs i cokolwiek "zakumają" z polityki to okaże się, ze JKM to pajac i błazen. Trefniś zostanie królem? No, będzie śmiesznie. :twisted:
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wybory

Postautor: haLayla » 2010-06-15, 23:17

Dlaczego nazywacie Janusza Mikkego dodając mu Korwin? W Polsce nie stosuje się już herbów, czy też tytułów szlacheckich. W dodatku JKM rozwija się najczęściej jako Jego/Jej Królewska Mość. A Mikke ani królem, ani szlachcicem nie jest.
<3

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wybory

Postautor: Jolly Roger » 2010-06-16, 00:00

a czemu obowiązuje nazwa Stefan Grot-Rowecki, skoro już po wojnie. Nazwa jest zwyczajowo przyjęta. O tym, ze Korwin to nazwa herbu często jest zapominane co jest widoczne choćby wtedy gdy się próbuje odmienia Korwina-Mikke

JKM nie dość, ze krótko to jeszcze zabawnie z tym królewskim podtekstem.

A Mikke ani królem, ani szlachcicem nie jest.

no wiesz. Przecież jest... no prawie.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wybory

Postautor: haLayla » 2010-06-16, 18:05

Jak dla mnie, królem folkloru politycznego :) Ale to nie oznacza od razu, że należy go określać go Jego Królewską Mością.
<3

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wybory

Postautor: maniakos » 2010-06-16, 18:49

JKM to inteligenty gość, ale ponosi go fantazja. Ciekawe jak chce jako Prezydent dokonać tak wielkich zmian (dostęp do miękkich narkotyków, obniżenie podatków, wzmocnienie wojska). Niemożliwe. Jako premier tak, ale jako prezydent to niemożliwe, wiec każdy kto uważa, że JKM wprowadzi w życie choć połowę swoich postulatów, po ewentualnej wygranej jest w wielkim błędzie.

P.S. "Nic Wam nie dam ale nic Wam nie zabiorę" . Co Pan JKM ma do zaoferowania powodzianom?

kolin
Posty: 60
Rejestracja: 2008-02-29, 16:54

Re: Wybory

Postautor: kolin » 2010-06-16, 19:10

maniakos pisze:Prezydent dokonać tak wielkich zmian (dostęp do miękkich narkotyków, obniżenie podatków, wzmocnienie wojska).

A gdzoe on powiedział, że chce jako prezydent dokonać tak wielkich zmian? Jak gada o tych sprawach to mówi o swoich poglądach i reklamuje swoją partię, ale bardzo często zaznacza co prezydent może i co zrobi jak zostanie prezydentem.


Wróć do „Pogaduszki”