Polska szkoła jest chora...

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

TSW
Posty: 18
Rejestracja: 2007-10-09, 13:59

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: TSW » 2007-11-13, 10:47

Polska szkoła jest chora bo jest przedewszystkim natłok materiału zupełnie nie potrzebnego do danego zawodu lub profilu ,który wybierają uczniowie. 2 strony temu pisała tu pewna osoba ,ale wy przekierowaliście to na stronę biurokracji no więc powtarzam jeszcze raz 70% krajów na świecie porzuciło brzemienną naukę np. cała europa zachodnia, USA, cała ameryka północna i południowa, australia. Tylko w Polsce są naucyciele którzy twierdzą ,że nauka 16 przedmiotów w LO jest potrzeban do życia. Dajmy na to mat fiz powinny w nim być tylko te przedmioty:

Pol(okrojony)
Ang
Fiz
Mat
Inf
Przyroda(bardzo, bardzo okrojona)
Historia(okrojona, tylko historia polski i to nie tak szczegółowo)

powiedzcie mi jak to jest że 100% osób po 2 tyg od zdania tych niepotrzebnych przedmiotów zapomina 99% z tego co się uczyli czy to do was nie dociera?? Ale ciągle tylko słyszę poglądy takich jak Pilot Prix, Dushka, Magalda. Więc przedstawie wam pewną sytuację w danym technikum nie powiem specjalnie w jakim mieście
nauczyciel to nienormalny zawód...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: malgala » 2007-11-13, 15:01

TSW pisze:powiedzcie mi jak to jest że 100% osób po 2 tyg od zdania tych niepotrzebnych przedmiotów zapomina 99%

Uczą się tylko po to, aby zaliczyć. Nie utrwalają wiadomości, nie są nastawieni na trwałe zpamiętanie, nie posiadają wewnętrznej motywacji.
TSW pisze:70% krajów na świecie porzuciło brzemienną naukę np. cała europa zachodnia, USA, cała ameryka północna i południowa, australia

Porównanie wiedzy uczniów z tamtych krajów i naszych zdecydowanie wychodzi na korzyść naszych.
Można wykształcić świetnego specjalistę w jakiejś dziedzinie z klapkami na oczach, bo nic poza tym nie będzie wiedział. Nie wspomnę nawet o znjomości języka ojczystego w takim stopniu, aby posługiwać się nim bezbłędnie.
Pytasz po co nam historia innych krajów. Po to, aby zrozumieć naszą. Nie jesteśmy jedyni na tej planecie i nasze losy nie są oderwane od losów świata.
No i jeszcze jedno. Nikt nie zmusza nikogo do zdawania matury ani studiów. Obowiązek szkolny jest do ukończenia lat 18. Tak więc obowiązkowe jest właściwie tylko gimnazjum i jak ktoś nie chce się dalej uczyć to jego sprawa. Taniej niewykwalifikowanej siły roboczej więcej potrzeba niż specjalistów, a już z całą pewnością więcej niż specjalistów w jednej dziedzinie a analfabetów we wszystkich pozostałych.

TSW
Posty: 18
Rejestracja: 2007-10-09, 13:59

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: TSW » 2007-11-13, 17:05

Niestety ,ale to jest przeciętne myślenie polskiego nauczyciela. Powiedz mi dlaczego mam się uczyć geografii skoro jestem fizykiem?? Powtarzam jeszcze raz kraje europy zachodniej mają wykształconych specjalistów z jednej tylko dziedziny i im z tym dobrze, efektywność pracy jest wyższa a nasi specjaliści są wykształceni średnio z wszystkich dziedzin co lepsze?? Im to wystarczy nam też powinno. A co do pracy umysłowej to moja droga nie wiem ile zarabiasz ,ale mój kumpel skończył budowlankę w Krakowie i inkasuje już od roku 3700 zł netto na budowie - czy jest to dla was cios drodzy nauczyciele ,że koleś ,który nie ma zielonego pojęcia o niczym, który umie tylko budować domy bije was na głowę pod względem zarobków?? Wybaczcie tą uszczypliwość ,ale nauczyciele starej daty nie obrażając nikogo nic nie rozumieją, są przeżarci przez tamten system. Korzystajmy z wiedzy kogoś komu jest w życiu lepiej. Wymagajmy od fizyka znajomości matematyki, informatyki, angielskiego, fizyki i tylko tyle nie wymagajmy od niego aby znał historie, biologie, ekonomię od tego będą inni specjaliści. Tylko poprzez zawężenie poziomu nauczania do profilu możemy pchnąć wiedzę do przodu ,albowiem tylko wtedy stworzy się kadry specjalistów znających się perfekcyjnie na dany temat. A oni będą znakomicie się uzupełniali w danych dziedzinach. Na szczęście osób myślących tak jak ja przybywa z rokiem bardzo dużo a myślących tak jak wy ubywa i kiedyś to się zmieni...
nauczyciel to nienormalny zawód...

Awatar użytkownika
agama18
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-11, 17:35

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: agama18 » 2007-11-13, 17:12

TSW pisze:Na szczęście osób myślących tak jak ja przybywa z rokiem bardzo dużo a myślących tak jak wy ubywa i kiedyś to się zmieni...


TSW zgadzam się z tobą :D

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: catchmeifyoucan » 2007-11-13, 17:18

ekhm... nauka podajże nie jest już obowiązkowa do 18. roku życia.. obowiązkowa jest tylko do ukończenia gimnazjum...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

TSW
Posty: 18
Rejestracja: 2007-10-09, 13:59

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: TSW » 2007-11-13, 17:29

CatchMeIfYouCan czy ty przypadkiem nie jesteś nauczycielem udającym ucznia?? A może chodzi do szkoły dla lalusiów typu 2, 5 w krk?? Wszystkie osoby które znam mają dość chorego systemu edukacji w polsce!! a znam setki a te osoby znają steki przyjaciół każda i tak jest wszędzie i my prędzej czy póżniej w........ ten stek bzdur ze szkół jestem tego pewny...
nauczyciel to nienormalny zawód...

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: catchmeifyoucan » 2007-11-13, 17:34

czy jest to chory system edukacji... hm... poziom polskiej edukacji jest jednym z najwyższych o ile nie najwyższy na świecie... odwoływanie się do edukacji USA itp. jest jednym, wielkim, kompletnym nieporozumieniem... ucz się wszystkiego - będziesz "światowym" człowiekiem... choć nie przeczę bardzo się cieszę, że to mój ostatni rok edukacji większości przedmiotów...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-11-13, 18:11

cytat :agama18"]Ten język to raczej nie dla mnie, gdyż nie potrafie się uczyć wyrazów tzw. "tasiemców" gdzie jeden wyraz potrafi składać sie 20 liter. Ciekawa jestem czy Pani jest tak wszechwiedząca z tego języka .....
tu chyba nie o to chodzi kto jest wszechwiedzący....tylko zeby coś umieć...:)))))))))))
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
agama18
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-11, 17:35

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: agama18 » 2007-11-13, 18:55

malgala pisze:nie są nastawieni na trwałe zpamiętanie


A zna pani jakiś super trwały sposób na zapamiętywanie :?: :?: jeśli tak to niech pani poda, chętnie skorzystam. Tylko niech pani nie mówi, że należy co jakiś czas sobie powtarzać materiał :P :P bo tak każdy mówi bo uważa, że ich przedmiot jest najważniejszy. A skąd niby brać czas na to wszystko??

[ Dodano: 13 Listopad 2007, 17:58 ]
Agnieszka 73 pisze:tu chyba nie o to chodzi kto jest wszechwiedzący....tylko zeby coś umieć...:)))))))))))


OOOO to ja już coś wiem a nawet sporo :D z tego powodu Ich bin glucklich :) hehe

Awatar użytkownika
Filipek
Posty: 92
Rejestracja: 2007-11-02, 16:31

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Filipek » 2007-11-13, 20:59

Jak ja niecierpie niemieckiego....jednak niepowinno sie skracać przedmiotow jak j.polski :
1. Wyrastaja potem analfabieci jak ja :)
2. Bo za to rzebysmy teraz mogli sie uczyc tego jezyka umierali nasi przodkowie
"Someday we gonna rise up on that wind you know
Someday we gonna dance with those lions
Someday we gonna break free from these chains and keep on flyin' "

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: chiczi » 2007-11-13, 21:01

Filipek pisze: Bo za to rzebysmy teraz mogli sie uczyc tego jezyka umierali nasi przodkowie


Oooo Filipek jaki z Ciebie patriota BRAWO :!: :!: :!:
Będą z Ciebie ludzie :D , jeszcze tylko trochę popracujesz nad ortografią i będzie wspaniale :mrgreen:

Awatar użytkownika
Filipek
Posty: 92
Rejestracja: 2007-11-02, 16:31

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Filipek » 2007-11-13, 21:07

Próbuje nad tą ortografią popracować ale jakoś mi to nie idze :D
"Someday we gonna rise up on that wind you know

Someday we gonna dance with those lions

Someday we gonna break free from these chains and keep on flyin' "

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: chiczi » 2007-11-13, 21:13

Filipek pisze:Próbuje nad tą ortografią popracować ale jakoś mi to nie idze

Idzie, idzie, bo już "nie" z czasownikiem zapisałeś poprawnie :)

Awatar użytkownika
Filipek
Posty: 92
Rejestracja: 2007-11-02, 16:31

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Filipek » 2007-11-13, 21:15

wiem :D jedyna rzecz na jaką zwracam uwage :D jeszcze niewiem kiedy się "e" a kiedy "ę" pisze :D <-- tak na koncu wyrazu hehe
"Someday we gonna rise up on that wind you know

Someday we gonna dance with those lions

Someday we gonna break free from these chains and keep on flyin' "

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: malgala » 2007-11-13, 21:17

I ja też zauważyłam poprawę. Pozbyć się pewnych nawyków jest bardzo trudno, ale wewnętrzna motywacja potrafi zdziałać cuda.
Filipek, uda się.

[ Dodano: 13 Listopad 2007, 21:19 ]
nie wiem jeszcze czasami zdarzy ci się napisać łącznie, ale jak będziesz uważał, to chyba będę wkrótce musiała nową fraszkę napisać.


Wróć do „Pogaduszki”