Polska szkoła jest chora...

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: chiczi » 2007-11-03, 13:35

walllly pisze:Chłopak ma wiele racji min ilości godzin lekcyjnych tygodniowo. To oczywiste ze na 8 lekcji wszyscy są zmęczeni, znużeni itp. Czy nauczyciele mają po 8 godzin dziennie?


Zgadzam się z Tobą Walllly- ja w tym roku rozpoczęłam pracę w szkole i może to też ma wpływ na to, że już na szóstej lekcji jestem czasem tak zmęczona, jakbym pracowała z dziesięć :|. Wszystko oczywiście zależy od dnia, nastroju, zdrowia itp., ale doskonale rozumiem, że młodzież na ósmej lekcji nie pracuje tak efektywnie, jak na drugiej czy trzeciej.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Filipek
Posty: 92
Rejestracja: 2007-11-02, 16:31

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Filipek » 2007-11-03, 13:56

Nom ale ja mówiłem ze mam po 11 lekcji, więc 8 to nie tragedia ;) A do tamtego postu jeszcze wracając to cięzko jest. Gdybym niewiedział ,ze to forum dla nauczycieli naszych "kochanych" to nigdy bym nie domyslił ,że to był nauczyciel ;D
"Someday we gonna rise up on that wind you know
Someday we gonna dance with those lions
Someday we gonna break free from these chains and keep on flyin' "

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-11-03, 14:26

obserwuję od jakiegoś czasu system szkolnictwa w Niemczech,mają mniej godzin w tyg,poza tym częsciej sa egzaminy podsumuwujące ,a wiec zmuszają ludzi do przemyśleń na zakończenie dużych działów....jest mozliwe poprawianie ,wiec nie ściągają ,moze też dlatego ,że na końcu jest rozmowa lub pisemny z całości....oni całkiem inaczej myślą,bo w systemie jest miejsce na zainteresowania,na czytanie gazety codziennej,na samorozwój,...zauważyliscie ze na zachodzi jest dużo wiecej ludzi o określonej specjalności?w trakcie studiów ciągną potem po 2,3 kierunki,dlatego też nauczyciele w Niemczech uczą 3 ,4 przedmiotów,a na lekcjach jest ZAWSZE niezależnie od typu szkoły ROZMOWA,KONWERSACJA!! to naprawdę niesamowite!!!tak dyskutuja ,ze aż mi głupio na tych hospitacjach ,że u nas tak nie jest....nasi musza kombinowac ,żeby zdać...a to my powinniśmy coś (moim zdaniem )zrobić ,żeby było jak na zachodzie:)
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: malgala » 2007-11-03, 14:35

pilot Pirx pisze:immasz jerzce cuś inego, Wilipku

Pirx, takich byków to nawet mój syn z dysortografią by nie wymyślił! Nie wiem, czy jest to najlepszy sposób zwracania uwagi. Filipek faktycznie zrobił trochę błędów ortograficznych, ale w tym temacie nie tylko on. Najczęściej powtarza się "nie" z czasownikami łącznie. Zauważyłam taką pisownię również u niektórych nauczycieli, a to już znacznie gorzej. Od kogo jeśli nie od nas ma się młodzież uczyć?
Filipek pisze:mam w poniedziałki po 11 lekcji... od 10.30 do 19.10

Mój syn w technikum też tak miał. Jest tylko drobna różnica. Nie jest to 11 lekcji tego samego przedmiotu. Jest więc pewne urozmaicenie. Ja na siódmej w danym dniu matematyce czuję się już mocno zmęczona.

Awatar użytkownika
Filipek
Posty: 92
Rejestracja: 2007-11-02, 16:31

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Filipek » 2007-11-03, 16:31

Nom fakt ,niezazdroszcze tylu matematyk;)
"Someday we gonna rise up on that wind you know

Someday we gonna dance with those lions

Someday we gonna break free from these chains and keep on flyin' "

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: pilot Pirx » 2007-11-03, 16:39

Filipek pisze:.. to nigdy bym nie domyslił ,że to był nauczyciel...

Zgadzam się, trzeba jeszcze umiec mysleć.
W kwestii "błędów". Pisałem językiem zrozumiałym dla Filipka. Chłopak juz dość dobrze rozróżnia litery, a nawet potrafi z nich formułować wyrazy. Myślę, że jest na dobrej drodze do opanowania prawideł języka polskiego. Byle tak dalej. Poki co, uważam że nie ma miejsca na tym forum dla półanalfabetów.

Filipek pisze: hmmm... dziwne... mnie wlasnie nigdy nieruszały opinnie nauczycieli ;) ale ja tak od zawsze miałem ;p

Zachowanie typowe dla trola. Prowokuje, a potem puchnie z radości, gdy nauczyciele sie kłócą.
A ja lecę i lecę .... od lat

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: dushka » 2007-11-03, 16:43

pilot Pirx pisze:Zgadzam się, trzeba jeszcze umiec mysleć.


Podobno jesteśmy nauczycielami ( w większości na tym forum). Pilocie, czy naprawdę nie potrafisz się nie odgryzać - nie obrażając?


Nawiasem mówiąc, co za dzień dzisiaj...... :roll:

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: pilot Pirx » 2007-11-03, 16:48

Dushko, ja stwierdzam jedynie fakt. Filipek, podobnie jak TSW, zalogowal sie po to, żeby siać ferment.
A ja lecę i lecę .... od lat

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-11-03, 17:03

co ty mówisz,jaki ferment,przecież tylko rozmawiamy....wyluzuj trochę...
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: pilot Pirx » 2007-11-03, 17:09

No dobra. W sumie to fajny chlopak z tego filipka :D .
A ja lecę i lecę .... od lat

walllly
Posty: 30
Rejestracja: 2007-10-09, 16:17

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: walllly » 2007-11-03, 17:48

pilot Pirx pisze:Dushko, ja stwierdzam jedynie fakt. Filipek, podobnie jak TSW, zalogowal sie po to, żeby siać ferment.


TSW chciał jedynie pokazać co mu się w szkole nie podoba. Wg mnie dla nauczycieli powinna być to cenna informacja a nie próba "zakłucenia spokoju"... A swoja droga w pelni sie identyfikuje z poglądami TSW - podobnie jak wiekszosc uczniów.

Awatar użytkownika
Filipek
Posty: 92
Rejestracja: 2007-11-02, 16:31

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: Filipek » 2007-11-03, 18:11

Ja sie zalogowałem zeby siac ferment? Chyba coś przoczyłem ,np. to ,że to nie ja sie przyczepiłem tylko wielki znawca poprawnej polszczyzny pilot pirx... dobra ja juz nie komentuje bo zaraz wyjdzie ze to ja do niego pierwszy napisalem ;p
"Someday we gonna rise up on that wind you know

Someday we gonna dance with those lions

Someday we gonna break free from these chains and keep on flyin' "

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: malgala » 2007-11-03, 18:22

Przystopujcie trochę, bo ta wymiana zdań do niczego konkretnego nie prowadzi. Każdy ma prawo mieć własne zdanie, co nie oznacza, że musi być ono słuszne.
Dyskusja owszem, ale nie zgadujmy co autor miał na myśli. Jak nie wiemy, zawsze można poprosić o wyjaśnienie.

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Polska szkoła jest chora

Postautor: eldog » 2007-11-11, 09:14

Ale już niedługo polska szkoła będzie uzdrowiona bo przecież będą wprowadzone rządy w oświacie cesarzowej Katarzyny!
Hall to działania w holu czy raczej działanie halne? Zobaczymy!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Polska szkoła jest chora...

Postautor: renati23 » 2007-11-11, 10:04

bardzo ciekawy artykuła przybliżający panią Katarzynę Hall znajdziecie TU:
http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,4633649.html


Wróć do „Pogaduszki”