Uroki kaszanki :-)

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Uroki kaszanki :-)

Postautor: fragola » 2014-01-06, 13:10

iluka pisze:

Zrobić coś szybko i dużo :mrgreen:[/quote]

Wiele lat temu podział godzin zmoblizował mnie do nauczenia się błyskawicznych, ale świeżych dań, bo wracałam o 20. Staram się eliminować wysoko przetworzone jedzenie w tym drób "sklepowy". Nie boję się tłuszczu, który jest nośnikiem smaku.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uroki kaszanki :-)

Postautor: iluka » 2014-01-06, 13:58

O, widzisz! Nie zaszkodzi, żeby jeszcze było smacznie :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Uroki kaszanki :-)

Postautor: fragola » 2014-01-06, 14:24

Mam wrażenie, że wielu ucieka od smaku stosując diety odchudzające, unikając niektórych produktów w zamian wierząc w przetworzone cuda. Wydaje mi się, że mniej szkody robię organizmowi jedząc okazjonalnie kaszankę czy wątróbkę niż faszerując się non stop filetami z kurczaka. Dziś mam tadżin z wołowiny z marchewką, daktylami, cebulą, przecierem pomidorowym i orientalnymi przyprawami. Wszystko dusi się i pachnie cudnie przyprawami w całym domu. Na jutro będzie zupa grochowa. Już kilka lat nie jadłam kotleta schabowego, jem głównie mięsa duszone (królik, wołowina, karkówka), ale myślę zrobić takiego schabowego na smalcu.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Uroki kaszanki :-)

Postautor: sharkinator » 2014-01-06, 15:22

fragola pisze:Mam wrażenie, że wielu ucieka od smaku stosując diety odchudzające, unikając niektórych produktów w zamian wierząc w przetworzone cuda. Wydaje mi się, że mniej szkody robię organizmowi jedząc okazjonalnie kaszankę czy wątróbkę niż faszerując się non stop filetami z kurczaka.


A wątróbka to niezdrowa jest? A tak ją zachwalano. W sumie mam tak, że lubie wszystko co niezdrowe albo niedozwolone :D
fragola pisze:
Dziś mam tadżin z wołowiny z marchewką, daktylami, cebulą, przecierem pomidorowym i orientalnymi przyprawami. Wszystko dusi się i pachnie cudnie przyprawami w całym domu. Na jutro będzie zupa grochowa. Już kilka lat nie jadłam kotleta schabowego, jem głównie mięsa duszone (królik, wołowina, karkówka), ale myślę zrobić takiego schabowego na smalcu.

Co to tadżin?

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Uroki kaszanki :-)

Postautor: fragola » 2014-01-06, 15:37

sharkinator pisze:
fragola pisze:Mam wrażenie, że wielu ucieka od smaku stosując diety odchudzające, unikając niektórych produktów w zamian wierząc w przetworzone cuda. Wydaje mi się, że mniej szkody robię organizmowi jedząc okazjonalnie kaszankę czy wątróbkę niż faszerując się non stop filetami z kurczaka.


A wątróbka to niezdrowa jest? A tak ją zachwalano. W sumie mam tak, że lubie wszystko co niezdrowe albo niedozwolone :D
fragola pisze:
Dziś mam tadżin z wołowiny z marchewką, daktylami, cebulą, przecierem pomidorowym i orientalnymi przyprawami. Wszystko dusi się i pachnie cudnie przyprawami w całym domu. Na jutro będzie zupa grochowa. Już kilka lat nie jadłam kotleta schabowego, jem głównie mięsa duszone (królik, wołowina, karkówka), ale myślę zrobić takiego schabowego na smalcu.

Co to tadżin?


W wątrobie zbierają się szkodliwe składniki. Wątróbkę uwielbiam. Moim zdaniem powinno się jadać urozmaicone dania. Tadżin to takie danie z duszonych warzyw i mięsa. W sumie mięso niekonieczne, konieczne warzywa i przyprawy prawie jak w curry. Jako dodatek do tadżinu mam bulgur, ale może być też ryż albo pęczak.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uroki kaszanki :-)

Postautor: haLayla » 2014-01-06, 16:06

vuem pisze:
haLayla pisze:Już lepiej poruszyć wątek kaszanki. Ostatnio zjadłem tak oszołamiająco dobrze przyrządzoną kaszankę, że sam byłem zaskoczony.


Ożeż kurna, HALAYLA!!!!

Opowiadaj!!!!

jak przyrządzono ten specjał?


Z dużą ilością ziół i czosnkiem. Najpierw smażone na patelni na oleju, a potem zawinięte w takie jakby pierożki z ciasta jak na naleśniki. Rewelacja.
<3

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uroki kaszanki :-)

Postautor: iluka » 2014-01-06, 16:22

Brzmi ciekawie i smacznie :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

pawciolupcio
Posty: 4
Rejestracja: 2018-06-24, 17:50
Kto: uczeń
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Uroki kaszanki :-)

Postautor: pawciolupcio » 2018-07-08, 21:32

Kaszanka jest bardzo zdrowa, ale obecnie przy jakości produktów spożywczych jakie mamy, należy skupić się na poprawie trawienia, bo ilość chemii w pożywieniu jest straszna http://www.choroby.org/10-najlepszych-produktow-spozywczych-na-lepsze-trawienie/ więc co z tego że będziemy jeść zdrowo, skoro zdrowe składniki odżywcze nie będą się poprawnie trawiły. Kolejna sprawa to, prawidłowe trawienie do zdrowa flora bakteryjna w jelitach. A stąd już tylko dwa kroki do chorób autoimmunologicznych. Więc kaszanka tak, ale do niej dodałbym produkty spożywcze na poprawę trawienia.


Wróć do „Pogaduszki”