Nie tędy droga

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Nie tędy droga

Postautor: linczerka » 2013-03-24, 08:11

Nie podoba mi się podważanie kompetencji przedszkolanek i roli przedszkola. Jeszcze trochę, a będą podważać kompetencje innych nauczycieli.
Na stronie MEN:
(wypowiedź pani minister)"Zwracała także uwagę, żeby nauczyciele, którzy być może obawiają się o swoją pracę, nie zarzucali niekompetencji swoim kolegom uczącym w szkołach, budząc być może obawy rodziców, bo nie jest to prawdą, a jednocześnie nie wystawiają środowisku dobrej wizytówki."
...
"Jeśli będziemy je straszyć szkołą, to później już trudniej jest odwrócić tę sytuację."
Cios poniżej pasa.
"Minister wyjaśniła również dlaczego zależy jej na tym, żeby nauka czytania i pisania odbywała się w szkole pod okiem jednego nauczyciela."
Przecież się odbywa! W podstawie programowej dla zerówki nie ma nauki literek. Sama sobie przeczy?
"...zarówno nauczanie w przedszkolu, jak i w klasach I-III szkoły podstawowej wymaga dokładnie tych samych kompetencji, które nauczyciele zdobywają na tych samych studiach - podkreśliła minister."
Uprawnienia nadała poprzednia pani minister, a nie zdobywali je nauczyciele na studiach.
Pomijając wszelkie za i przeciw dotyczące sześciolatków w szkole, to wypowiedzi te są szkalowaniem nauczycieli przedszkola. Widocznie nie mają wiarygodnych atutów, skoro sięgają po tak żenujące argumenty.
Pomijam wnioski z różnorakich badań wyrwane z kontekstu i nadające inny sens.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nie tędy droga

Postautor: malgala » 2013-03-24, 12:53

linczerka pisze:Pomijam wnioski z różnorakich badań wyrwane z kontekstu i nadające inny sens.

Raczej pseudo badań zrobionych na zlecenie za unijną kasę.

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nie tędy droga

Postautor: dora8201 » 2013-03-25, 15:10

Pani minister ostatnio bardzo mocno przesadziła obwiniając przedszkola za całe zło tego świata... ale myślę, że zrobiła to w ramach odwetu za to, że nauczyciele przedszkoli nie bali się głośno mówić, że miejsce 5- i 6-latków jest w przedszkolu... natomiast strzela sobie sama w kolano czy stopę...

a pieniądze, które wydają co roku na przekonywanie ludzi - rodziców, którym wcześniej dało się wybór, że tylko jedno wyjście jest słuszne to naprawdę strata pieniędzy - czytałam gdzieś, że spoty reklamowe kosztowały 20 mln zł., ilości plakatów, ulotek pt "mam 6 lat chcę iść do szkoły" przysyłanych do nas do poradni, średnio raz w miesiącu nie zliczę... i jeździ taki kurier od placówki do placówki, od urzędu gminy/miasta do urzędu, bibliotek itd, całe auto ma zapakowane tylko tymi przesyłkami.... i te ulotki nie są robione tanim kosztem - dobry papier, ekstra kolory, wręcz fajerwerki - a szkołom i innym placówkom brakuje na papier ksero, na dodatkowe zajęcia, na ławki dostosowane do maluchów, dywany czy inne dostosowania...

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nie tędy droga

Postautor: Lydia » 2013-03-29, 20:03

dora8201 pisze:a pieniądze, które wydają co roku na przekonywanie ludzi - rodziców, którym wcześniej dało się wybór, że tylko jedno wyjście jest słuszne to naprawdę strata pieniędzy - czytałam gdzieś, że spoty reklamowe kosztowały 20 mln zł., ilości plakatów, ulotek pt "mam 6 lat chcę iść do szkoły" przysyłanych do nas do poradni, średnio raz w miesiącu nie zliczę... i jeździ taki kurier od placówki do placówki, od urzędu gminy/miasta do urzędu, bibliotek itd, całe auto ma zapakowane tylko tymi przesyłkami.... i te ulotki nie są robione tanim kosztem - dobry papier, ekstra kolory, wręcz fajerwerki -

Rodziców i tak to nie przekonuje.
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nie tędy droga

Postautor: dora8201 » 2013-03-31, 18:16

Lydia pisze:
dora8201 pisze:a pieniądze, które wydają co roku na przekonywanie ludzi - rodziców, którym wcześniej dało się wybór, że tylko jedno wyjście jest słuszne to naprawdę strata pieniędzy - czytałam gdzieś, że spoty reklamowe kosztowały 20 mln zł., ilości plakatów, ulotek pt "mam 6 lat chcę iść do szkoły" przysyłanych do nas do poradni, średnio raz w miesiącu nie zliczę... i jeździ taki kurier od placówki do placówki, od urzędu gminy/miasta do urzędu, bibliotek itd, całe auto ma zapakowane tylko tymi przesyłkami.... i te ulotki nie są robione tanim kosztem - dobry papier, ekstra kolory, wręcz fajerwerki -

Rodziców i tak to nie przekonuje.


no właśnie dlatego te pieniądze są wyrzucane w błoto...


Wróć do „Pogaduszki”