MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-12, 20:51

haLayla pisze:Po prostu życie jest piękne. Mam za to wrażenie, że za wszelką cenę próbujesz je sobie obrzydzić. Owszem, nie wszystko działa jak należy i pewnie nigdy nie będzie działać. Ale nawet jeśli już o coś walczysz, to czemu z tak fatalistycznym nastawieniem?!

Życie jest piękne, niemniej jednak nie każdy tego piękna doświadcza. Masz tego świadomość?
Gdzie ty tutaj fatalizm dostrzegasz to ja nie rozumiem.
W Edukacji wszystko idzie w złym kierunku. WSZYSTKO a my okopujemy się na swoich pozycjach i czekamy aż dostaniemy po mordzie.

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-13, 18:22

jinks pisze:W Edukacji wszystko idzie w złym kierunku.


twoja praca też?

A może pomyśl Jinksie ile "inicjatyw" ministerstwa, czy innych urzędników ma negatywny wpływ na Twoją pracę i jej efekty i jaką mają wagę.

Kryształ z tego nie wyjdzie, ale może chociaż wyjdziesz z totalnego czarnowidztwa. ;)

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-13, 20:59

vuem pisze:A może pomyśl Jinksie ile "inicjatyw" ministerstwa, czy innych urzędników ma negatywny wpływ na Twoją pracę i jej efekty i jaką mają wagę.

Kryształ z tego nie wyjdzie, ale może chociaż wyjdziesz z totalnego czarnowidztwa. ;)

Na moją? Praktycznie wszystkie mają wpływ.
Uczę matematyki w szkole ponadgimnazjalnej. Po "reformie programowej" właśnie uczę pierwszy rocznik i jest jeszcze gorzej niż po wprowadzeniu gimnazjów.
W technikach i liceach dostałem uczniów, którzy nie znają tabliczki mnożenia i nie potrafią dodawać ułamków. Nie potrafią odróżnić trapezu od równoległoboku.

W klasach zawodowych są uczniowie, którzy nie potrafią dodać 8+8, obliczyć pierwiastek stopnia drugiego z 16, podnieść 3 do potęgi 2.

Tak źle jeszcze nie było.

Kwiatków jest wiele. Np. informatyka w szkole ponadgimnazjalnej: JEDNA godzina, przez JEDEN rok, w XXI wieku! Mamy za to przez cały cykl kształcenia 2x religię i 3x w-f.

Podoba się? Oczywiście bez urazy dla kolegów wuefistów i katechetów, bo nie o obrażanie kogokolwiek mi tutaj chodziło.

Oczywiście nie ma to większego wpływu na pracę sporej części nauczycieli. Niemniej jednak warto by też popatrzeć na coś więcej niż własny tyłek...

Bierność, brak inicjatyw, zadufanie w sobie, brak jednomyślności i solidarności - nauczyciele :(

Awatar użytkownika
JHN
Posty: 177
Rejestracja: 2010-06-05, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: JHN » 2013-04-14, 10:55

jinks pisze:W klasach zawodowych są uczniowie, którzy nie potrafią dodać 8+8, obliczyć pierwiastek stopnia drugiego z 16, podnieść 3 do potęgi 2.

Czy z tego wynika wniosek o odwołanie ministra?
A może trzeba zmienić mentalność n-la (coby nie promował takich uczniów) oraz, w szczególności, uczniów i rodziców!
Pozdrawiam
Szacunek? Dam Ci go tyle, ile dostałem od Ciebie!
Broń inteligentnego człowieka walczącego z otaczającą go głupotą: sarkazm.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-14, 12:20

jinks pisze:Kwiatków jest wiele. Np. informatyka w szkole ponadgimnazjalnej: JEDNA godzina, przez JEDEN rok, w XXI wieku! Mamy za to przez cały cykl kształcenia 2x religię i 3x w-f.


Zgadzam się, że podstawa programowa i sposoby jej realizacji nie są idealne i wyraża to wielu nauczycieli.
Czy muszą to również wyrażać na facebook'u?
No jeśli przyjmiemy, że ktoś, kogo na fejsie nie ma nie istnieje, to tak ;)

jinks pisze:Oczywiście nie ma to większego wpływu na pracę sporej części nauczycieli. Niemniej jednak warto by też popatrzeć na coś więcej niż własny tyłek...


Bierność, brak inicjatyw, zadufanie w sobie, brak jednomyślności i solidarności - nauczyciele


Czy uczniów motywujesz do pracy nazywając ich *** i śmierdzącymi leniami?

Bez urazy, ale sojuszników dla swej inicjatywy nie znajdziesz, jeśli będziesz kontynuował takie "apele".

Wyobraź sobie, że zachęcam Cie to do poparcia mówiąc: Jinks, ty samolubny leniu, martwisz się tylko o swoje dupsko, masz zerowe poczucie wspólnoty i głupi jesteś jak kalosz.
Nauczyciele są bezkształtna masą lemingów, co to boją się głośniej pierdnąć, zamiast stanąć na barykady i walczyć o swoje.
Ruszyłbyś pustą łepetyną i zalogował na www.xyz.pl ...

;)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: iluka » 2013-04-14, 12:35

vuem pisze:Bez urazy, ale sojuszników dla swej inicjatywy nie znajdziesz, jeśli będziesz kontynuował takie "apele".
Zgadzam się całkowicie :lol: :!:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-14, 13:29

Basso profondo pisze:Ważne jest, czy warto założyć konto na facebooku i wyrażać tam swoje opinie.


Basso, pomóc zrozumieć?

Proszę bardzo.

Bardzo ważne jest to co robi ministerstwo i to, że należy otwarcie złym decyzjom się sprzeciwiać, ale konto na Facebook'u nie jest to tego niezbędne, jak nie jest jedynym miejscem, gdzie nauczyciele się wypowiadają.
To nie jest też jedyna droga dostarczenia swej wypowiedzi do MEN.

Basso profondo pisze:Władza wam rzeczywistość polukrowała, żeby było fajnie?


... "fajnie", zupełnie jak na forum młodzieżówki PiS, drogi Basso ;)

Piszemy tu o decyzjach MEN co najwyżej, daj spokój z kampanią ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-14, 14:43

Basso profondo pisze: polityki miłości.


:twisted: :mrgreen:

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-15, 10:25

JHN pisze:
jinks pisze:W klasach zawodowych są uczniowie, którzy nie potrafią dodać 8+8, obliczyć pierwiastek stopnia drugiego z 16, podnieść 3 do potęgi 2.

Czy z tego wynika wniosek o odwołanie ministra?
A może trzeba zmienić mentalność n-la (coby nie promował takich uczniów) oraz, w szczególności, uczniów i rodziców!
Pozdrawiam

50% uczniów w danej klasie?

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-15, 10:32

Vuem: królem troli na tym forum jesteś TY, więc nikt Ci tutaj pałeczki nie zabierze.
Masz jednak szansę zostać królem troli na profilu MEN-u!
Czy taki argument Cię przekona?
Skończ za przeproszeniem "pitolić" i jak już polemizujesz to zacznij posługiwać się konkretami.
Nie pasuje Ci propozycja akcji na FB, to może zaproponuj coś lepszego.
Na chwilę obecną propaganda trwa w najlepsze.
Wmówiono rodzicom, że reforma dotycząca 6-latków, to "obniżenie wieku szkolnego".
http://www.ibe.edu.pl/pl/media-prasa/ak ... -naukowcow
Sam pan profesor tak twierdzi, ale nie wie, ze zerówek już nie ma a pisze, że badanie wykaże porównanie rozwoju intelektualnego dzieci między innymi po zerówkach.

Jest propaganda, manipulowanie i kłamstwo. Masz tutaj kolejny przykład. Są badania IBE, ale nie będzie tutaj porównania dzieci po starych zerówkach, bo oczywiście wypadłyby lepiej. Dlaczego? Choćby dlatego, że przed reformą okres nauczania początkowego trwał o rok dłużej, bo zaczynał się też w wieku 6 lat, ale w zerówce, która była "przedsionkiem" szkoły. Tego przedszkola dla pięciolatków nie zastąpią.

Do tego np. kwiatek z mojego podwórka: szkoła ponadgimnazjalna po reformie programowej: Wytyczne dotyczące przedmiotów zawodowych i egzaminów na tzw. "kwalifikacje" sprawiają, że w pierwszych klasach nie ma miejsca na przedmioty takiej jak matematyka i j. polski. Tzn. jest, ale na 1-2 godziny góra. W klasie maturalnej za to mamy tych godzin po 8-9.
Jak pamiętasz j. polski to zdajesz sobie sprawę, jakie lektury są na końcu i kiedy uczeń ma je przeczytać?
O sensie nauczania matematyki w taki sposób nie wspomnę.
Siedźmy cicho!
Tymczasem p. minister życzy uczniom wszystkiego dobrego na pierwszych egzaminach zawodowych...

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-15, 14:44

jinks pisze:uem: królem troli na tym forum jesteś TY, więc nikt Ci tutaj pałeczki nie zabierze.
Masz jednak szansę zostać królem troli na profilu MEN-u!


Nie nazywam Twoich wypowiedzi na forum trollowaniem.

Wypowiadam się tu, bo mam ochotę porozmawiać, przedstawiam swoje opinie.

Na Facebook'u nie mam na to ochoty, a trollowanie mi nie w głowie.

Możesz uzasadnić swoje oskarżenie? Potrafisz udowodnić, czym sie różnią wypowiedzi na różne tematy od trollowania?

jinks pisze:Skończ za przeproszeniem "pitolić" i jak już polemizujesz to zacznij posługiwać się konkretami.


Podałem konkretne argumenty przeciwko dość napastliwym "argumentom" wobec nauczycieli.

Polemizuję z Twoim sposobem "zachęcania" do akcji Facebookowej, a nie koniecznością wyrażenia sprzeciwu wobec "reform".

jinks pisze:Nie pasuje Ci propozycja akcji na FB, to może zaproponuj coś lepszego.


Wspomniałem o jednym, mówiąc, że chętnie podpiszę list otwarty, czy petycję.

Możesz dyskutować na temat skuteczności, czy sensowności tego rozwiązania, ale nie możesz mi zarzucać, że nie proponuję niczego.

jinks pisze:Siedźmy cicho!


Jest co krytykować w działaniach ministerstwa, wyraziłem to.

Ale osobiście nie chcę brać udziału w rozmowach na Facebooku i to wyraźnie przedstawiłem.

Drugą sprawą, z która polemizuję, to sposób w jaki odnosisz się do swoich kolegów po fachu.

Rozumiesz, czy nie chcesz tego zrozumieć, bo najważniejsze jest, by wykrzyczeć to, co chcesz wykrzyczeć?

... że jesteśmy bez sensu, bez woli, bez chęci wpływania na swoją rzeczywistość ;)

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: Lydia » 2013-04-15, 16:06

jinks pisze:
Lydia pisze:
jinks pisze:Spróbujmy coś razem zdziałać! Róbmy to tak, żeby jeden admin nie był w stanie kasować wpisów!

Spamowaniem i trollowaniem?
Skąd wiesz ilu jest administratorów?

Nikt Ci nie każe spamować i trollować, tylko komentować, ich wpisy, bardzo często nieprawdziwe, lub wprowadzające w błąd opinię publiczną.

jinks pisze:Nikt tu nie mówi o spamowaniu, trolowaniu, itp, ale o merytorycznych komentarzach.

jinks pisze:Vuem: królem troli na tym forum jesteś TY, więc nikt Ci tutaj pałeczki nie zabierze.
Masz jednak szansę zostać królem troli na profilu MEN-u!
Czy taki argument Cię przekona?

Trollować czy nie trollować?

jinks, rozumiem o czym piszesz. Śledzę profil MEN na fb już od jakiegoś czasu. Nie wiem czy to jest dobry kierunek. MEN się ośmiesza, dyskusje przypominają jarmark. Doceniam, że są nauczyciele, którzy nie mogą spokojnie tego słuchać i czytać. Z drugiej strony rozumiem nauczycieli, którzy nie chcą brać udziału w kontrowersyjnych dyskusjach, nie chcą podpisywać tego swoim nazwiskiem.
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

Awatar użytkownika
JHN
Posty: 177
Rejestracja: 2010-06-05, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: JHN » 2013-04-15, 16:59

jinks pisze:50% uczniów w danej klasie?

Jakieś przepisy Ci tego zabraniają?
Pozdrawiam
Szacunek? Dam Ci go tyle, ile dostałem od Ciebie!

Broń inteligentnego człowieka walczącego z otaczającą go głupotą: sarkazm.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: haLayla » 2013-04-15, 21:39

vuem pisze:Możesz uzasadnić swoje oskarżenie? Potrafisz udowodnić, czym sie różnią wypowiedzi na różne tematy od trollowania?


Jeśli jedna osoba ci mówi, że masz ogon, to zignoruj ją, jeśli powiedzą to dwie osoby, to zacznij się zastanawiać, jeśli trzy, to nawet się nie obracaj. Masz go z pewnością. :wink:
<3

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-16, 14:38

JHN pisze:
jinks pisze:50% uczniów w danej klasie?

Jakieś przepisy Ci tego zabraniają?
Pozdrawiam

Bez urazy, ale "nie zamierzam odpowiadać na to pytanie, bo jest głupie".

Nie zabraniają, ale "koledzy" w takich sytuacjach udowadniają, że się mylę.
Miałem raz sytuację taką. Dyrektor odsunął mnie od egzaminów poprawkowych, zrobił "ustawkę" z matematykiem z zaprzyjaźnionej szkoły i drugim liżytyłkiem z mojej, do tego liżytyłem vicek i wszyscy zdali.

Kuratorium takie historyjki nie obchodzą. Ich obchodzi tylko to, żeby jedynek nie było. Jak nie ma to jest super i jest ekstra. 75% kończy szkoły z maturą i mamy "wyedukowane" społeczeństwo... na niby.


Wróć do „Pogaduszki”