MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
JHN
Posty: 177
Rejestracja: 2010-06-05, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: JHN » 2013-04-16, 14:46

Nie ma "głupich" pytań, są co najwyżej nieprzemyślane odpowiedzi :p
A podany przez Ciebie przykład świadczy tylko o potrzebie zmiany mentalności...
Pozdrawiam
PS. Wyedukowane, bezrobotne społeczeństwo...
Szacunek? Dam Ci go tyle, ile dostałem od Ciebie!
Broń inteligentnego człowieka walczącego z otaczającą go głupotą: sarkazm.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-16, 19:36

haLayla pisze:Jeśli jedna osoba ci mówi, że masz ogon, to zignoruj ją, jeśli powiedzą to dwie osoby, to zacznij się zastanawiać, jeśli trzy, to nawet się nie obracaj. Masz go z pewnością.


Nie wierzę w takie reguły.

Gdyby choćby jedna, nie dwie, ani nie trzy mi wyjaśniły czemu, to bym sie zastanowił.

Jeśli ograniczają się do "suchych oskarżeń", to choćby było ich 10 nie ma to dla mnie znaczenia.

Więc?

Która dostępną definicję słowa "troll" mam przemyśleć? ;)

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-16, 20:02

JHN pisze:Nie ma "głupich" pytań, są co najwyżej nieprzemyślane odpowiedzi :p
A podany przez Ciebie przykład świadczy tylko o potrzebie zmiany mentalności...
Pozdrawiam
PS. Wyedukowane, bezrobotne społeczeństwo...

Mentalności dyrekcji, żeby broniła ambitnego nauczyciela... fakt

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-16, 20:06

vuem pisze:
haLayla pisze:Jeśli jedna osoba ci mówi, że masz ogon, to zignoruj ją, jeśli powiedzą to dwie osoby, to zacznij się zastanawiać, jeśli trzy, to nawet się nie obracaj. Masz go z pewnością.


Nie wierzę w takie reguły.

Gdyby choćby jedna, nie dwie, ani nie trzy mi wyjaśniły czemu, to bym sie zastanowił.

Jeśli ograniczają się do "suchych oskarżeń", to choćby było ich 10 nie ma to dla mnie znaczenia.

Więc?

Która dostępną definicję słowa "troll" mam przemyśleć? ;)

Ja pierdzielę jesteś typowym forumowym Trollem i powyższa wypowiedź też to potwierdza. Ludzie nie chcą odpowiadać na Twoje zaczepki, żeby Cię nie karmić i tyle. Dotarło wreszcie?
Gdzie by nie przeczytać dyskusję z Twoim udziałem to wszędzie jest tak samo.
Dobra, nie piszę już, bo padniesz z przejedzenia.
Na profilu MEN-u jakby tłoczniej się zrobiło i dobrze.
Tym razem umieścili liścik 8-letniego dziecka, które zachwala szkołę i namawia 6-latków do pójścia do pierwszej klasy. DNO, DNO, DNO...

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: Lydia » 2013-04-16, 22:57

jinks pisze:Tym razem umieścili liścik 8-letniego dziecka, które zachwala szkołę i namawia 6-latków do pójścia do pierwszej klasy. DNO, DNO, DNO...

To nie jest przypadkiem praca konkursowa?
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: haLayla » 2013-04-16, 23:05

Lydia pisze:
jinks pisze:Tym razem umieścili liścik 8-letniego dziecka, które zachwala szkołę i namawia 6-latków do pójścia do pierwszej klasy. DNO, DNO, DNO...

To nie jest przypadkiem praca konkursowa?


Jeśli jest, to MEN powinien zakończyć program Batyskaf. Z pewnością już odnaleźli dno.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-17, 12:07

jinks pisze:Ja pierdzielę jesteś typowym forumowym Trollem i powyższa wypowiedź też to potwierdza. Ludzie nie chcą odpowiadać na Twoje zaczepki, żeby Cię nie karmić i tyle. Dotarło wreszcie?


Czyli gdy odpowiem na Twoje lub halayli oskarżenie, że trolluję, to znaczy że zaczepiam?

Mógłbym wykorzystać waszą taktykę i napisać, żeś głupi, a gdy tylko spróbujesz poznać powody takiego wpisu i zadasz to pytanie nazwać Cię trollem.
Uznasz to za uczciwe i obiektywne? ;)

Czy może sądzisz, że haLayla zamieścił swój post po to, by "nie chcieć przeczytać odpowiedzi"? No to by było właśnie trollowanie, a on przecież nie sprawia takiego wrażenia, prawda?


Która z moich wypowiedzi, czy odpowiedzi na twoje posty była trollową zaczepką?
Wskaż mi te zaczepki albo zamilcz i przestań mnie oskarżać o trollowanie.

... bo to socjotechnika i semantyczne gierki... jak u urażonego chłopca, który się obraził, bo się z jego zdaniem nie zgadzam.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: haLayla » 2013-04-17, 12:59

vuem pisze:Wskaż mi te zaczepki albo zamilcz i przestań mnie oskarżać o trollowanie.


No ja ci już w innym wątku wyłuszczyłem, co mi się nie podoba. Causa finita.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-17, 14:33

haLayla pisze:co mi się nie podoba


Jak rozumiem jest to jednoznaczne ze stwierdzeniem trollowania, tzn. nie zgadzanie się z Twoją opinią i zbyt częste oddzielanie zdań spacjami ;)

OK, over.

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-17, 19:35

Lydia pisze:
jinks pisze:Tym razem umieścili liścik 8-letniego dziecka, które zachwala szkołę i namawia 6-latków do pójścia do pierwszej klasy. DNO, DNO, DNO...

To nie jest przypadkiem praca konkursowa?

No tak, ale niezłe kryterium wyboru prac: dziecko chwali reformę: JEST DOBRZE!
Podoba Ci się?
Przy okazji pani minister teraz umieściła list między innymi do komentujących z apelem, aby pamiętali, że mówią o dziecku i takie tam bzdety.
Z tego wynika, że pani Szumilas jednak to czyta, albo urzędasy jej się poskarżyli, że są bluzgani i jakoś entuzjazmu nikt nie wyraża.

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-23, 11:36

"Polska szkoła nie jest taka jak dawniej" - Nowy wpis z cytatem naszej pani minister K. Szumilas.
To fakt: dawniej w klasach od 0-3 było max 15 uczniów, teraz jest 30 - wpis jednego z użytkowników.

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: izkaolek » 2013-04-23, 13:52

jinks pisze:To fakt: dawniej w klasach od 0-3 było max 15 uczniów, teraz jest 30 - wpis jednego z użytkowników.


Ciekawe gdzie? Jak ja byłam uczennicą w klasach było ponad 30 dzieci od klasy czwartej było nas 36 osób (w mieście wojewódzkim). Moje dzieci chodziły i chodzą do klas około 25 osobowych (Warszawa). A że klas jest tyle że pracują i na 3 zmiany to inna sprawa. Także nie można uogólniać.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: haLayla » 2013-04-24, 12:02

izkaolek pisze:
jinks pisze:To fakt: dawniej w klasach od 0-3 było max 15 uczniów, teraz jest 30 - wpis jednego z użytkowników.


Ciekawe gdzie?


Nas było tylu w szkole podstawowej. W gimnazjum niestety nieco nad 20, a w LO prawie 30.
<3

małpamarta
Posty: 46
Rejestracja: 2009-05-31, 11:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: małpamarta » 2013-04-25, 18:37

Chciałabym się wypowiedzieć w tym wątku ale ani o kaszance ani o formach słowa 'uczeń'.
Od dawna wkurza mnie fakt, że wygląda na to, że 'nasze' Ministerstwo liczy się z każdym tylko nie z nauczycielami. Pod artykułami na necie można przeczytać tyle bzdur na temat edukacji i naszej pracy, że od jakiegoś czasu nie czytam tych komentarzy ALE absolutnie nie uważam, że powinniśmy w ciszy to znosić. Zgadzam się z osobami, które uważają, że zwracanie uwagi na problem to ważna sprawa. Z doświadczenia wiem, że petycje wysyłane do Ministerstwa to wyrzucenie kasy na znaczek w błoto, a skąd? Kilka lat temu mnie i innych nauczycieli w mieście zbulwersowała pewna sprawa - napisaliśmy oficjalne pismo z prośbą o wyjaśnienie, podpisaliśmy się nazwiskami i listem poleconym za potwierdzeniem odbioru wysłaliśmy do ówczesnej pani wice- minister Szumilas - jaki odzew? Zerowy.
Być może FB wydaje się części ludzi czymś zbytecznym w sensie formalnym ale nie można mu odmówić 'siły rażenia' - tutaj można reagować na bzdury, przekłamania i manipulacje i przynajmniej próbować je obnażać. Żeby to jednak miało sens (patrz: było traktowane poważnie) należy to robić z kulturą, rzeczowo i nie z profilu ' Królewna Śnieżka' tylko imiennie. Jeśli nie pani minister to może 'zwykli' ludzie odwiedzający profil MEN dowiedzą się jaka jest druga strona medalu.
Nie lubię FB, z zasady nie 'lajkuję' (no chyba, że chodzi o szkołę, w której pracuję), nie zamieszczam setek linków, zdjęć i takich tam. Ale na profil MEN-u będę zaglądać i jak zobaczę coś 'śmierdzącego' to skomentuję. Nie będę siedzieć w pokoju nauczycielskim i marudzić we własnym gronie bo my wiemy jak jest. Niech się reszta dowie.

pozdr.
Nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem...

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-05-06, 11:01

izkaolek pisze:
jinks pisze:To fakt: dawniej w klasach od 0-3 było max 15 uczniów, teraz jest 30 - wpis jednego z użytkowników.


Ciekawe gdzie? Jak ja byłam uczennicą w klasach było ponad 30 dzieci od klasy czwartej było nas 36 osób (w mieście wojewódzkim). Moje dzieci chodziły i chodzą do klas około 25 osobowych (Warszawa). A że klas jest tyle że pracują i na 3 zmiany to inna sprawa. Także nie można uogólniać.

No to kwestia wieku, ewentualnie lokalizacji szkoły. Ja kończyłem w PRL-u. Wtedy prawie każda wioska miała swoją szkołę z klasami 1-3. Liczebność taka jak napisałem. Dopiero od klasy 4 robiono "zbiorówki" po 30 dzieciaków.
Teraz "zbiorówki" mamy od przedszkola w tejże liczbie.
Jak widać takie "zachodnie standardy".


Wróć do „Pogaduszki”

cron