MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-03-28, 15:40

Witam
MEN posiada oficjalny profil na facebook-u:
http://www.facebook.com/Ministerstwo.Edukacji.Narodowej
Jest to jedyne miejsce w sieci, gdzie można pisać komentarze, w taki sposób, że wszyscy są wstanie je czytać. Regularnie czytają je też dziennikarze.

Komentarze są w sposób systematyczny cenzurowane i kasowane, czasem masowo, tak aby nie było wrażania że wszyscy krytykują urzędników.

Apel do forumowiczów: piszcie tam regularnie komentarze. Jest już kilku aktywnych internautów. Im nas więcej tym lepiej.
POKAŻMY IM CO MYŚLIMY O ICH POMYSŁACH!
Poświęćcie trochę czasu. Założenie profilu to mniej niż 1 minuta.

Spróbujmy coś razem zdziałać! Róbmy to tak, żeby jeden admin nie był w stanie kasować wpisów!

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: Lydia » 2013-03-29, 19:55

jinks pisze:Spróbujmy coś razem zdziałać! Róbmy to tak, żeby jeden admin nie był w stanie kasować wpisów!

Spamowaniem i trollowaniem?
Skąd wiesz ilu jest administratorów?
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: iluka » 2013-03-29, 22:36

jinks pisze:Założenie profilu to mniej niż 1 minuta.
Ale ja nie chcę tam mieć profilu!
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
JHN
Posty: 177
Rejestracja: 2010-06-05, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: JHN » 2013-03-30, 11:24

iluka pisze:
jinks pisze:Założenie profilu to mniej niż 1 minuta.
Ale ja nie chcę tam mieć profilu!

Ja też nie chcę!
Pozdrawiam
Szacunek? Dam Ci go tyle, ile dostałem od Ciebie!
Broń inteligentnego człowieka walczącego z otaczającą go głupotą: sarkazm.

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-05, 20:41

Lydia pisze:
jinks pisze:Spróbujmy coś razem zdziałać! Róbmy to tak, żeby jeden admin nie był w stanie kasować wpisów!

Spamowaniem i trollowaniem?
Skąd wiesz ilu jest administratorów?

Nikt Ci nie każe spamować i trollować, tylko komentować, ich wpisy, bardzo często nieprawdziwe, lub wprowadzające w błąd opinię publiczną.
Oczywiście, jak chcecie to nie piszcie. Nikt nie zmusza.
Wypisujcie tutaj dalej o "d... Marynie" i siedźcie z podkulonymi ogonkami w swoich szkołach.

Jest okazja, żeby się ujawnić i pokazać co myślimy, ale lepiej wypisywać pierdoły o kaszance... :(

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: linczerka » 2013-04-05, 21:36

1. Są przeciwnicy i zwolennicy FB. Dla samego komentowania na FB przeciwnicy nie założą konta.
2.
jinks pisze: i siedźcie z podkulonymi ogonkami w swoich szkołach.

A tu bym nie była taka pewna. Skąd wiesz, co inni robią?
3.
jinks pisze:tylko komentować

Może niektórzy robią coś bardziej praktycznego? A Ty generalizujesz.
4.
jinks pisze:pierdoły o kaszance

A może te piexxxxły to forma odstresowania się? Przynajmniej nie jest kasowane.
5. Poczytałam komentarze, niecenzuralne też mi się udało. To mają być dyskusje merytoryczne i poważne? Na poziomie? A jeśli nawet, to co z tego, skoro notorycznie kasują? Jaką ma wartość takie działanie? Ty komentarz, oni coś zupełnie innego, nie na temat.
Osobiście "walczę" na innym poletku (też związanym z oświatą) i już udało mi się coś zmienić na lepsze. A Tobie co się udało zmienić tymi komentarzami?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-05, 21:40

jinks pisze:Oczywiście, jak chcecie to nie piszcie. Nikt nie zmusza.


Dokładnie. Ci co chcą lub czuja potrzebę zrobią to.

Są i tacy, którzy nie "łażą" po całym internecie, logując gdzie się da.

jinks pisze:Wypisujcie tutaj dalej o "d... Marynie" i siedźcie z podkulonymi ogonkami w swoich szkołach.


Forum internetowe, gdzie ludzie rozmawiają ... o tym, o czym chcą lub czują potrzebę.

Nawet jeśli jest tak, że dla Ciebie nie ma innego tematu poza pracą, to chociaż uszanuj fakt, że są ludzie, którzy w swej pracy straszliwie wielkich problemów nie mają i chętnie rozmawiają dla przyjemności ... choćby o dupie Maryni, czy kaszance.

jinks pisze:Jest okazja, żeby się ujawnić i pokazać co myślimy, ale lepiej wypisywać pierdoły o kaszance...


A w jaki sposób niby miałbym się ujawnić rejestrując się pod nickiem?

Czemu niby złem jest anonimowość w internecie?

Życzę spokoju ducha i pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: haLayla » 2013-04-05, 22:00

jinks pisze:
Lydia pisze:
jinks pisze:Spróbujmy coś razem zdziałać! Róbmy to tak, żeby jeden admin nie był w stanie kasować wpisów!

Spamowaniem i trollowaniem?
Skąd wiesz ilu jest administratorów?

Nikt Ci nie każe spamować i trollować, tylko komentować, ich wpisy, bardzo często nieprawdziwe, lub wprowadzające w błąd opinię publiczną.
Oczywiście, jak chcecie to nie piszcie. Nikt nie zmusza.
Wypisujcie tutaj dalej o "d... Marynie" i siedźcie z podkulonymi ogonkami w swoich szkołach.

Jest okazja, żeby się ujawnić i pokazać co myślimy, ale lepiej wypisywać pierdoły o kaszance... :(


Nie bez powodu utarło się, że swoje stanowisko przedstawia się komuś na piśmie, podpisane i opatrzone imieniem, nazwiskiem i adresem. Mnie osobiście dziwi, że niektórzy nauczyciele posuwają się do trollingu. Ten jest zarezerwowany dla nas, uczni i studentów. Później już nie wypada.
<3

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: jinks » 2013-04-06, 08:16


Nie bez powodu utarło się, że swoje stanowisko przedstawia się komuś na piśmie, podpisane i opatrzone imieniem, nazwiskiem i adresem. Mnie osobiście dziwi, że niektórzy nauczyciele posuwają się do trollingu. Ten jest zarezerwowany dla nas, uczni i studentów. Później już nie wypada.

Oczywiście "nie wypada", bo notatki w MEN-ie i inne głupoty są podpisywane imieniem i nazwiskiem? Urzędnicy, którzy czasem podejmują tam temat też się nie podpisują.
Taka forma przekazu.

Jaśnie państwo nauczycielstwo się do tego nie zniżą.

Nie zniżą się do jakiejkolwiek zorganizowanej akcji, bo każdy to jest wielkie indywiduum.

Co reforma to cios w twarz, ale co tam. Niech biją dalej.

Rodzice już pokazali, że to potrafią przy okazji reformy 6-latków.

My ciągle nic.

Czy ktokolwiek liczy się z nami nauczycielami? NIE!

Mamy niby związki zawodowe, gdzie prezes i przewodniczący w naszym imieniu (takie im prawo daje ustawa, bez względu czy na to czy chcemy, czy nie) wygadują głupoty, że aż wstyd.
Mamy OSKKO, gdzie derektorki wygadują głupoty i wypisują głupoty.

Gdzie głos nauczycieli? NIE MA!
Taka akcja mogłaby pokazać, co myślimy my. I NIE CHODZI O TROLOWANIE. Nie rozumiecie chyba tego pojęcia.

Wprowadzono karcianki - nauczyciele cisza
Wprowadzano pomoc psychologiczno-pedagogiczną - cisza
Wprowadza się reformę sześciolatków, którą nazywa "obniżeniem wieku szkolnego" a tak naprawdę polega ona na obcięciu jednego roku nauki - cisza
Wprowadza się reformę programową, która przyczynia się do totalnego chaosu (np. w technikach) - cisza
Likwiduje się szkoły, wpycha dzieciaki do 30 osobowych klas w pierwszych klasach podstawówek - cisza
Oświata zaczyna się sypać, a brać nauczycielska chodzi i pokątnie narzeka!

Czekajcie aż zobaczycie jak wyglądać będzie "zreformowany" system doskonalenia nauczycieli, bo u mnie w powiecie wchodzi pilotaż za grube miliony, żeby to przetestować.
TO DOPIERO BĘDZIE TRAGEDIA!

Ludzie nie rozumiem Was!

Ostatnio na tym profilu MEN twierdził, że specjaliści, nauczyciele, psychologowie i pedagodzy zgodnie popierają reformę 6-latków, jako słuszną i konieczną do podniesienia jakości nauczania.
Nie wypadałoby zdementować?

Wynajęta p. Zawadzka, do reklamy tej reformy ostatnio wypisywała, podobnie twierdząc, że przeciwników tej "reformy" należy szukać głównie w małych miasteczkach i wsiach.
Też trzeba siedzieć cicho?

Urzędnik wypisywał tam, że wszyscy wiedzą, jak będzie wyglądać nowa matura i nieprawdą jest to, co piszą w gazetach, że nie wiedzą.

Mieliśmy też notatkę na temat tego, że nieprawda iż likwidowane są szkoły publiczne.

Było o tym, że powstało kilka tyś. nowych przedszkoli po reformie (pewnie liczone z zerówkami, które zlikwidowano i nazwano przedszkolami).


Jest wiele innych podobnych, gdzie aż prosi się o komentarz. Rodzice też oczekuję, że ktoś ich poprze, może ktoś wyjaśni jak jest naprawdę. My nie mamy siły przebicia, w tej chwili.
Może więc zacząć od czegoś małego?

Może te głowy przebiją się dalej i np. przestaniemy być obarczani o regularną zmianę podręczników w szkole, bo teraz to jest w ogólnej świadomości (podtrzymywanej przez MEN) nasza wina. Ludzie niezwiązani z oświatą nie wiedzą, że to nie my zmieniamy co 4-5 lat podstawy programowe.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: iluka » 2013-04-06, 13:25

haLayla pisze:zarezerwowany dla nas, uczni i studentów
uczniÓW :!:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: haLayla » 2013-04-06, 15:18

jinks pisze:Oczywiście "nie wypada", bo notatki w MEN-ie i inne głupoty są podpisywane imieniem i nazwiskiem? Urzędnicy, którzy czasem podejmują tam temat też się nie podpisują.


Decyzje czy tam rozporządzenia zawsze są podpisane przez konkretną osobę. Najczęściej tę, która podjęła decyzję na podstawie zgromadzonych informacji, czyli właśnie takich notatek i innych głupot. To do niej należy mieć pretensję.

jinks pisze:Jaśnie państwo nauczycielstwo się do tego nie zniżą.


Żaden człowiek nie powinien się do tego zniżać. Poglądy należy prezentować z otwartą przyłbicą i opatrywać swoim nazwiskiem, jeżeli chce się wywrzeć jakiś efekt. Takie spamowanie na fejsiku to po prostu brak kultury. Pomijając już fakt, że jest to przeciwskuteczne.

Napisz w tej sprawie skargę, albo wniosek do MEN. Niech napiszą także inni. Wówczas faktycznie będzie można narzekać, że MEN nie słucha głosu nauczycieli. A póki co, to wątpię by administrator profilu na fejsiku w ogóle informował kogokolwiek o spamie, który się tam pojawia i o jego treści.

iluka pisze:
haLayla pisze:zarezerwowany dla nas, uczni i studentów
uczniÓW :!:


Nie, bo uczni :P Ta forma też jest poprawna.
<3

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: linczerka » 2013-04-06, 19:46

Nie, bo uczni :P Ta forma też jest poprawna.

http://www.jezykowedylematy.pl/2013/01/ ... pelniacza/
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-06, 19:52

No czyli jest OK ... to znaczy zajebiście ... no co? Przecież "dopuszczalne w grach" jak napisano w SJP ;)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: haLayla » 2013-04-06, 22:12

Ja będę się upierał przy formie uczni. Być może ta forma jest archaiczna, może też dziwna, ale z pewnością nie jest niepoprawna. Jeszcze przed wojną na Kresach mówiono uczni, a nie uczniów i nie widzę powodu, by z tej drobnej, burżuazyjnej ciągoty rezygnować :wink:
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MEN na facebook-u APEL DO FORUMOWICZÓW!

Postautor: vuem » 2013-04-07, 07:41

haLayla pisze:nie widzę powodu, by z tej drobnej, burżuazyjnej ciągoty rezygnować :wink:


Ja też nie, aczkolwiek nie upierałbym się, że jest to forma poprawna, skoro uznawana jest za potoczną.
Forum nie jest miejscem, gdzie należy zachowywać konwenanse, ale wyobrażam sobie sytuacje, gdy raczej trzymałbym się "standardu".

... zakładam, że nie będziesz z powodu tych ciągotek używać tu "kutasików" i "ruchania", prawda? ;)


Wróć do „Pogaduszki”

cron